Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lenne egy fiktív kérdésem:...

Lenne egy fiktív kérdésem: Mit tennétek a gyerek helyében, ha ilyen helyzetben lennétek?

Figyelt kérdés
Családi Titkokat néztem ma mert néha szeretem látni, hogy hogyan oldódnak meg a családi problémák, mivel nekem is vannak és hátha megoldást találok vele. Minap a zsarnok című epizódot néztem meg.Tudom hogy ezek kamu sztorik, de simán megeshetnek a való életben. A lényeg, hogy van egy 16 éves gyerek benne akit apja folyton ver, napi szinten, még az anyját is, az iskolában pedig bully éri. Nem tudja feljelenteni apját, mert anyja nyámnyila és fél feljelenteni vagy lépést, inkáb elviseli hogy az apa verje a családot. És anyja beteg is (agydaganatos és a férje így is megveri), tehát nagyon megvédeni nem tudja a fiát. Ha a gyerek feljelentené az apját, senki sem hinne neki, mert egy nagyon ismert, jószándékú ember aki nagyon előkelő pozícióban dolgozik, tehát nehéz róla elhinni, hogy bármit is tudna ártani. A gyereket lelki zsarolással is fenyegeti apja, anyját sem szereti, mert kiderült, hogy régebben utcán árulta a testét, és apja most is ezt eteti meg vele, hogy most is ezt csinálja. A végén szerencsére az anya összeszedi magát és feljelenti az apát, majd lecsukják 2 évre (ami szerintem nagyon kevés). Viszont, mi lenne ha a nő mégsem tette volna. A gyerek helyében bementetek volna a rendőrségre? Vagy inkább kibírtátok volna?

2018. febr. 5. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ebbe nőttem fel csak nálunk Aynum még hergelte is h engem verjen mert akkor ő megussza,igaz őt is rakta,ha csinos volt azért kapott h knak megy stb. Mindennapos volt. Tanárok szartak rám,pedig látták a nyomokat sőt segitséget is kértem osztályfőnöktől igazgatótól,mondták oldjuk meg otthon ők ebbe nem folynak bele,nem az ő dolguk. Na ja ez a könnyebb. 18 éves koromig türtem,aztán nő létemre mentem neki apámnak és az undoritó anyámnak,és megszöktem,kerestek eltüntként. Köröztek,eltüntem persze tudták ők,de előadták magukat,mondtam is a rendőröknek igazoltatáskor h nem eltüntem és meg ne adják a cimem inkább a duna mint visszamenni,szerencsére 18 évesen nem visznek haza ezzel szeret a sok alja szülő riogatni,max igazoltatás van, lekerültem egy év után a listáról is, utcáztam,csöveztem,barátoknál kanapé,munkászálló,stb,minden munka,esti suli,egyetem,szabad percem se volt évekig,de felálltam önerőből és vissza se néztem. Van férjen gyerekeim munkám. Nem bántam meg,ha ott maradok már nem élnék,v a hiradóba lettem volna bilincsbe verve...
2018. febr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Ha anyámat verné valaki, biztos feljelenteném. Ehhez hozzátenném még azt, hogy nem voltak ilyen életkörülményeim, a lelkivilágomat egy agresszív apa nem törte össze. Szerintem ez pszihológiai szempontból elég árnyalt kérdés. Egy olyan gyerek, aki hasonló helyzetben van, nem biztos, hogy nem félne, vagy nem gondolná azt, hogy ez más családokban is hasonlóan zajlik és nem tenne semmit. Vagy kicsinek és tehetetlennek érezné magát a döntéshez.
2018. febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
"Ha a gyerek feljelentené az apját, senki sem hinne neki, mert egy nagyon ismert, jószándékú ember aki nagyon előkelő pozícióban dolgozik, tehát nehéz róla elhinni, hogy bármit is tudna ártani. " Na itt bukott el a fikció. A valóéletben lehet bizonyitékot szerezni, és magasról nagyot lehet ám esni, akármilyen előkelő is az a pozíció.
2018. febr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Részvétem 1-es. Remélem szép életed lesz :D 2-es igen, nekem is ilyen érzések kavarognak. 3-as, teljes mértékben igazat adok, csak ugye mivel az anyja is tagadta a veréseket és csak sebnek állítja amit edzésen szerzett ezért lehet megúszná.
2018. febr. 5. 18:37
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Ezért jó hogy a mobilokra lehet hang. és videofelvételt is csinálni. Azt hogy tagadná le az apuka?
2018. febr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt kell megérteni hogy a bíró KIZÁRÓLAG bizonyítékok alapján dönt. Te állítod hogy megvert, látlelet, hangfelvétel stb. Akkor a másik oldalról nem elég a "nagyon előkelő pozicíó".
2018. febr. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!