Ti haragudnátok?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a keresztnevem, és megszeretném változtatni. A szüleim háborognak.

2018. febr. 5. 19:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
37%
Rosszul esne, mert nagy szeretettel és gondossaggal választottam ki. Kiskorukent amúgy ha haborognak, nem lesz megvaltoztatva a neved
2018. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
53%

Ha valami ciki, fura, akkor megértem.

Egyébként nem. Nekem sem a nevem a kedvenc keresztnevem, de hozzám nőtt, ez vagyok én.

2018. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Felnőtt vagyok, de gyerekként mindig csúfoltak (többek között) a nevem miatt (is).
2018. febr. 5. 19:57
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem érzem magaménak, más személyiséget áraszt a nevem, mint amilyen az igazi személyem.
2018. febr. 5. 19:59
 5/24 anonim válasza:
100%

Amennyiben megindokolja a gyermekem nem. Sok név van ami ürügyet adhat a piszkálódásra, vagy egyszerűen nem érzed magadénak, a személyiségedhez közel. Számos név van ami pár évtizeddel ezelőtt általános volt, manapság pedig szokatlan, és lehet a névadás oka a szülő valamilyen rajongása vagy hobortja amihez a gyermeknek semmi közzé. Én nem örülnék például József lennék, vagy Ármándó. Az első is szép név de nem érzem magam annak.

Közöld velük pontosan miért szeretnéd.

Viszont gondold át komolyan, nagy döntés ez, a neved ha szereted ha nem hozzád fort. Hozzáteszem fiatal, 10 év alatti gyermeknek nem biztos, hogy engednék ilyen döntést csak később.

2018. febr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

Tehát nem a neved volt a lényeg, hanem a szemelyed. Más névvel is csúfoltak volna.

Sosem értettem ezeket a nevvaltozttasokat. Ma még Béla vagy, holnap már Alex, de hacsak nem költözöl az ország másik oldalára, továbbra is mindenki Belazni fog

2018. febr. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

#6

A nevem adott okot a gúnyolódásra.

2018. febr. 5. 20:02
 8/24 anonim ***** válasza:
80%

Engem is gúnyoltak a nevem miatt, egyenesen gyűlöltem.

Aztán elteltek évek, és lettek emberek, akik nem gúnyoltak, hanem tisztelettel mondták ki, lettek mások, akik szeretettel mondták ki, és lassan elkezdett valami mást jelenteni. Lassan én lettem.

2018. febr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan, amivel csúfolni lehet, akkor eleve nem adtam volna.

Persze bármivel lehet csúfolni. De azért vannak elég fura nevek.

2018. febr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
40%

"(többek között) a nevem miatt (is)." - ez felénk azt jelenti, hogy volt 20 gunyolnivalo, abból egy volt a neved, de mindegy.

Ha most megvaltoztatod, akkor megváltozik a múlt?

2018. febr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!