Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne kezdeni apámékkal?...

Mit lehetne kezdeni apámékkal? Voltatok már ilyen helyzetben? Ti mit tettetek/tennétek?

Figyelt kérdés

Mindenbe bele akarnak szólni, semmi sem szent nekik. Magánélet, célok, beszéd, barátok, ha nem hasonlítok rájuk. Például van felénk egyfajta sajátos beszéd és mivel ebben nőttem fel, ehhez szoktam hozzá, viszont ők kijavítanak. Ez még ilyen kicsi, semmilyen gond. Ellenben elvárják, hogy mindig úgy beszéljek, ahogyan az ő megálmodott tökéletes kisfiúk tenné (vagyis nekik még az is káromkodás, ha azt mondom valamire, hogy hülyeség). Véleményem nem lehet, csak az, amit ők akarnak hallani. Ha bármikor bármilyen reális célomat elmondtam, jött a szekálás és a lehúzás. Valamiért azt gondolják, hogy tudnak irányítani, de ha valami olyasmit tennék, amit nem szeretnének, már célpont vagyok. Csináltattam egy szolíd, kicsi tetkót és máris beszólogatnak miatta. A gyerekkorom nagyon emlékezetes marad, mert soha nem törődtek velem. Ha nem érem el az ő vágyaikat (például az egyetemet), akkor is szekálnak. Kerülöm is a rokonok nagy részét, mert csak kihasználnának, de ezt ők nem veszik észre. Vagy ha kicsiként b@**ogattak, nem tettek semmit sem. Ők csak melléjük állhattak vagy elfordíthatták a fejüket!

Ha ezeket vagy valamelyiket elmondom nekik, akkor ezerrel védik magukat. Én nem mondhatok semmit sem, csendben kell tűrnöm, ellenben ők sértegethetnek és lehordhatnak mindennek. 21/f



2018. febr. 10. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Panaszkodsz v lépni is akarsz. Na ,ignorálni őket, offolni teljesen, én 18 évesen megtettem,nálunk durvább dolgok voltak,a szüleid simán mérgezőek,bábu vagy nem önnáló élőlény. Igy sose lesz saját életed csak amit ők megengednek saját család kb kényszer fajta.. Mi a jo neked bologato kutya maradni v a sarkadra állni és lelépni tőlük.. Ha ,máshol jársz egyetemre nem kell hazamenni,szép lassan vállj le v lassan de itt lehet egyszerre kéne offolni őket.
2018. febr. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A lehetőségeid nagyban függnek attól, hogy mik a rövid távú céljaid most az életben. A felnőtt kor küszöbén vagy, külső lehetőséged nagyjából korlátlan, de a belső lehetőségeidet nem ismerjük. Ha kicsit mesélnél, tudnánk mit mondani.
2018. febr. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
21 evesen, ha nem a mamahotelben laknal, megszunne az osszes ilyen gondod.
2018. febr. 11. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Nem panaszkodni kell, hanem dolgozni és elköltözni.


Én is 21 voltam.mikor léptem, mert addigra épp elég volt a kioktatásbol meg az Ö elvárásaikbol, és addigra tudtam összeszedni kezdötökét, hogy ne kelljen visszalucsorogni magam két honap után.

2018. febr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"van felénk egyfajta sajátos beszéd "


Ez mit akar jelenteni? Mert az meglepö lenne, ha tájszólást értenél alatta, mert akkor a szüleid is ezt használnák.

2018. febr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!