Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gimnáziumban tényleg nagyon...

Gimnáziumban tényleg nagyon rossz átlag a 4,6 és 4,8 közötti átlag?

Figyelt kérdés

Eléggé erős.

Tavaly félevkor három négyesem volt, most öt...

Ugye előtte kitűnő voltam és anyámék nagyon ki vannak akadva.


2018. febr. 11. 12:44
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
83%
Én is hasonló esetben vagyok. Tavaly kitűnő voltam, most pedig van két négyesem és egy hármasom is. De nem hiszem, hogy ez annyira nagy tragédia lenne. Jó igen engem is bánt, de a 4,6 szerintem még nagyon jó átlag :)
2018. febr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%

Aki erre azt mondja, hogy rossz, az idióta. Ettől jobb hová kell már? Az számít egyedül, hogy ezért az eredményért megtettél-e mindent, ami tőled telik.


24/F

2018. febr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Meg.
2018. febr. 11. 12:56
 4/30 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy rossz. Tudod mi a rossz? Ha megbuksz, vagy ha teli vagy 2-esekkel, 3-asokkal. Bakker, szinte kitűnő vagy. Az egy dolog, hogy a szüleid elképzelése szerint lehetsz jobb is, hisz volt már jobb eredményed. Na, de! Azért nem minden tananyag egyforma nehézségű, nem mindegy, hogy volt-e tanárváltozás, vagy az adott tanárnál módszerbeli változás, és az se mindegy, hogy az adott diákon mennyi nyomás van, vagy milyen élethelyzetben van.

Tanulj csak tovább, hozd ki magadból a maximumot, ami ha 4,6, akkor 4,6. Ilyen átlaggal egyébként simán felvesznek főiskolára, egyetemre.

2018. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván az sem mindegy, hogy ez az ország legrosszabb, vagy legjobb gimnáziuma-e. Amúgy az egyetem inkább számít szvsz., ha ott is tartani tudod ezt, akkor az szép.
2018. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
89%
Nekem ezt mondták a szüleim: ha már eldöntöttem hol szeretnék továbbtanulni, akkor nyilván azokra a tárgyakra amik oda kellenek fordítsak nagyobb hangsúlyt. Lefordítva: ha pl műszaki vonalon szeretnél továbbmenni, akkor ha magyarból 4es vagy nem fog összedőlni a világ.
2018. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
13%

Abszolút értékben egyáltalán nem rossz, sőt!

A szüleid valószínűleg azért vannak kiakadva, mert továbbra is lehetnél kitűnő a képességeid alapján. Mert ha onnan nézzük, akkor a tárgyak feléből rontottál. Meg nyilván az sem mindegy, hogy a matekot rontottad le vagy a tesit:) Szóval ha a fontosabb tárgyakat vesszük csak, az is lehet, hogy egy egész jegyet rontottál, ezt ennyiből nem lehet megítélni.

Jó, hogy az ötös diák csak rontani tud, de gondolom, tartanak tőle, hogy ha továbbra is "lejjebb adod", lesz ez még rosszabb is.

Meg az sem mindegy, hányadikos vagy és milyen továbbtanulási terveid vannak - mert ha pl. 11-es vagy, és magas ponthatárú szakra akarsz bekerülni, akkor a hozott pontok sokat könnyíthetnek a helyzeteden, akkor is, ha duplázással is be lehet bárhová kerülni.

2018. febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Általánosban voltam kitűnő, itt soha.

Pedig még más is röhög, mert oda jár a lánya, hogy hogyan lerontottam.

A mehye 2. legjobb gimnáziuma, az első az az ország második legjobb középiskolája.

2018. febr. 11. 13:10
 9/30 A kérdező kommentje:

7-es te miről beszélsz? Dehogy rontottam a tárgyak feléből, bejött a biosz stb., amiből hatalmas áldozatok árán vagyok négyes. Milyen egy egész jeggyel, összebeszélsz mindent.

10.-es vagyok. A duplázás is jó megoldás.l, de azt úgysem én dóntöm el.

De már fenyegettek, hogy kivesznek a suliból, vagy drogozok stb.

2018. febr. 11. 13:13
 10/30 anonim ***** válasza:
81%
[link] Itt az első nyolc budapesti. Amúgy rangsorokban sem nagyon hiszek. Egy gimnázium tanárainak osztályzási szokásai is eltérhetnek, szóval... De ha ilyen erős a gimnázium, és jók az eredményeid, nyilván felvesznek szinte bárhová. Az érettségi vizsga a fontos, és főként az egyetem. (Ám nyilván legfontosabb a megalapozott tudás, az adja a diploma igazi értékét). Hová akarsz továbbmenni?
2018. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!