Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám állandóan üvöltözik...

Anyukám állandóan üvöltözik velem, megüt, fösvénykedik, ennyire rossz lennék?

Figyelt kérdés

Eléggé kikészített anyum az idők során. Rengeteget veszekedtek apummal. Pár hónap múlva 18 éves leszek, és alig 1 éve kaptam saját szobát,amelyben én vettem a bútorok felét a saját zsebpénzemből. Mindig itt vagyok,és azóta szerencsére nem hallom a hangját,kivéve mikor az udvaron üvültözve szid engem mindenfélének, és amikor kb. leszedi az ajtóm,úgy ront be hozzám.

Megcsalta apumat régebben, mindig valakivel beszélgetett titokban telefonon,rejtegette a mobilját,és persze rengetegszer hallottam,hogy engem kibeszél a pasasnak. Pár hónappal ezelőtt nagyon romlott a kapcsolatom vele, minden apróság miatt kiakadt, üvöltött velem torkaszakadtából. Sokszor panaszkodtam a nagynénémnek sírva, anyukám a saját testvéreivel nem beszél, és mások mondják,hogy nagyon szemtelen,nagy a szája. Velem is így viselkedett,hogy ha valamit nem csináltam meg,addig üvöltött, amíg el nem éri azt,amit akar,sőt meg is ütött volna...És ősz folyamán ez többször is előfordult,hogy rajtam vezette le a feszültséget,és sokszor sírtam miatta, amiért így viselkedik velem.

Suliba nagyon jó tanuló vagyok, gimibe járok,és persze előfordult,hogy ilyeneket vágott a fejemhez,hogy ő nem tudja,hogy minek mentem gimibe,meg hogy ha az egyetemet is befejezem, akkor sem fogok érni semmit az életben. A gimiben az ösztöndíjat is megkaptam,de anyukám elvette az egészet. Busz bérletet fizeti belőle,és naponta ad 250Ft-ot uzsonnára.

Hogy a lényegre térjek,ami ma történt, az az volt,hogy elmentem fodrászhoz hajat satíroztatni,és anyukám mikor meglátott, mondta,hogy ezért a sz*rért fizettem ennyi pénzt,meg hogy ő majd kifest engem kékre meg zöldre. Ezt a megjegyzést elengedtem, viszont ami miatt sírtam, az volt,hogy egy apróság miatt betört a szobámba konkrétan,és elkezdett velem üvöltözni (konkrétan az,hogy a konyhában égve hagytam a villanyt,és a járókelők így beláthattak a házunkba). Mondtam,hogy menjen ki a szobámból,de hallottam,hogy 2 helyiséggel arrébb is szid engem,mint egy kutyát.Pl.( ki**szott lány,az anyja **rva istenit neki,és még hasonló szavak..) Később újra bejött, és mérgemben mondtam neki,hogy idegbeteg,majd leültem gépezni, ő pedig hátulról elég erősen a fülembe ütött. Nem is emlékszek,hogy mikor ütött meg engem utoljára,csak arra,hogy próbált már megütni,de lefogtam. Kb. szóhoz sem jutottam,ekkor már én is elkezdtem vele ordibálni,hogy takarodjon ki.. Nagy nehezen kiment,és ekkor tört elő belőlem a sírás,és gondolkoztam,hogy mivel érdemeltem ki egy ilyen szülőt...

Nektek mi a véleményetek? Ennyire rossz vagyok,hogy állandóan a szitkozódásait kell hallgatnom és tűrnöm? 17/L


2018. febr. 12. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Apukád tegye helyre. Lehet iszik,v lehet nem vérszerinti Anyukád,de h idegproblámái vannak az biztos,nem szedném el a gyerekem pénzét. Apád miért nem tesz semmit,v ő már lépett ebből a bolondokházából?
2018. febr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem! nem vagy te rossz! Ezt akarja elérni. Én 32 vagyok és még mindig az anyámtól függök, mikor kell valami nyaliskodik, mikor nekem kell valami, akkor minek. Nem veszi észre, hogy miattam van csak munkája, miattam van élete, mindenben segítek neki, kinyalom a se--ét, de sosem leszek jó. De te még fiatal vagy. Válts szakmára. Ami fizet! Fodrász, körmös, vagy valami ilyesmi, kezdetben házhoz járhatsz ismerősökhöz, aztán alakul. Ha sírsz és magadba roskadsz ( én is szoktam) de azzal nem lesz jobb. Később te fogod eltartani, mert ő az anyád, mert ő megérdemli, mert ő felnevelt és blabla. És a lelked nem fogja hagyni, hogy elengedd, mert ilyen g-ci. Én tudom mi a lelki terror ... amikor ne menj férjhez, ne szeress senkit, ki lesz majd itt nekem, ebből a házból csak egyszer lehet elmenni ... jaj de megbántam. Miatta vagyok boldogtalan. DE! Most jövök én! Mert az itt minden a tiéd lesz úgyis egy nagy kalap sz-rt sem ér. Inkább ne legyen semmim, de élni fogok boldogan. Tedd te is! ehhez fel kell nőni, de butaságot ne csinálj! Nem éri meg! Sok puszi!
2018. febr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%
Nemsoká 18 leszel, költözz el! Annyira csak nem szedheti el a pénzed, ha magadnak berendeztél egy szobát a zsebpénzedből és még hajat festetni is van pénzed..
2018. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Olyan fura, hogy minden nap van olyan kérdés, ahol a kiválóan tanuló kamasz kérdező ártatlanul ül csendben a szobájában és az állat szülő egyszercsak beront és üvölteni kezd. De komolyan mindegyik ugyanezt adja elő.
2018. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4, hidd el, vannak furcsa szülők. Az enyémek az olvasástól tiltottak el.


Te jó vagy. Rakj félre pénzt, szólj az osztályfőnöködnek, hogy mi van.

2018. febr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Mimtha csal az apámat írnád le, de ő tett durvább dolgokat is...

Ne is abba a hibába mint én, hogy otthon maradsz egyetemre!

Velem úgy beszél apa, mint a kutyával, megbolondultál, piszok, családirtást rendezek, a mentő visz el, agyon vàglak stb. Biztos be vagy drogozva megint, nézzem meg milyen a szemem. Amikor meg tiszta vér volt a szobám, akkor képes volt letagadni. Berontott heteken kerrsztül a szobámba, hogy megbol9ndultam, majd ő tudja hova kell vinni. Az orromat eltörte az egyik ilyen húzása alatt.

Rémálmaim is voltak miatta. Akkor még képes volt letagadni, hogy ő nem is csinált semmit.

Én már sírni nem igen tudok. Ha a durvább dolgokat le is írnám... Nekem tönkrecseszte az életemet.

Azt tudom tanácsolni, ha vége a sulinak, akár tanulsz, akár dolgozl, tedd egy másik városban. Azonnal menj el.

Neked az a szerencséd, hogy van egy apád. Hozzá nem költözhetnel, ha már nagyon durva a helyzet?

2018. febr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ne vitatkozz vele! Komolyan, egy ilyennek az adja a lovat! És ha néha kedves is, ne dőlj be neki, ha lesz valami, úgyis kitör belőle megint! Ne ossz meg vele semmit!Tud tünemény is lenni, de akármikor megismétlődhet.

Nekem májusban beszakadt a dobhártyám, úgy megütött. Semmit nem hallottam a fülemre, letagadta, hogy én hallok, csak kitalálom. Meg mikor betörte az orromat is, hogy ő hozzám se ért. Persze. Nem egy pofont adott.

Nálatok azért nem ennyire durva remélem.

Én nálam is az volt, hogy szidott, hogy elmebeteg, drogos vagyok, elvitet és onnan nem jövök ki. Én emg valami olyat mondtam, hogy szemét. Erre mit mondtál Apádra és bevert egyet.

Ne állj le vele és érettségi után húzz el! Nehogy otthon maradj! Illetve ha lehetséges költözz apukádhoz, ha olyanok a körülmények, megengedik. Azzal, hogy elmondtam elég sok embernek, nem lettem előlrébb, volt aki azt mondta képzelődöm...

2018. febr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó dettő ebben éltem,de mikor az osztályfönöknek igazgatónak jeleztem,mert már nem birtam,sőt láttak a nyomokat is sokan, a válaszuk, a nem akarunk belekeverdni volt, és az oldják meg otthon,hát köszi szépen.. 18 évesen egy böröndel jöttem el..
2018. febr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól nézel ki akkor hozzám költözhetsz
2018. febr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!