Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul érzem magam, mióta...

Rosszul érzem magam, mióta tudom, hogy testvérem lesz. Mit tegyek ezzel az érzéssel? Beszéljek anyával, vagy inkább ne hozzam szóba, ne rontsam el a kedvét?

Figyelt kérdés

17 éves kamaszlány vagyok, anyukámnak kb másfél éve van új kapcsolata (előtte 11 évig voltak házasok a férjével). Nem az a gond, hogy baj lenne a barátjával, mert nincsen. Normális pasi, velem is rendes, meg boldog mellette anya.

De sosem mondta, hogy ő akarna még gyereket... És mostanában egyre többször mondta, hogy mi lesz vele, ha nyáron elköltözöm (Pestre, az egyetem miatt), meg hogy ő képtelen nélkülem élni, stb. Hirtelen most közölték ezt a hírt és úgy érzem, mintha azért lenne, mert elköltözöm és kell valaki, akivel pótolna engem. Pedig nem leszek messze és nyilván nem az lesz, hogyha elköltözöm, akkor majd csak havonta 1-2 alkalommal találkozunk.


Örülök is közben, mert anya nagyon jó anyuka volt mindigis, és a barátja is szereti a gyerekeket attól függetlenül, hogy neki még nincs. Bármilyen családi buli van, jól elvan velük. De mégis furcsa ez a helyzet és úgy érzem, nem tudom kezelni. Hiszen eddig anyán nem kellett osztoznom senkivel, folyton közös programokat, utazásokat szerveztünk és tényleg jó volt a kapcsolatunk, nem voltam lázadó kamasz.



2018. febr. 13. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem normális ha ezt érzed. Az elkövetkezendő időszak ígyis úgyis sok változással járna és ezt még tetézi a kistestvér. Anyukáddal nyugodtan beszélhetsz erről, sőt. Lehet az ő dolgát is leegyszerűsíted.

Ne ess kétségbe, gondolj arra, hogy mennyi mindent tanulhat majd tőled.

2018. febr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
81%

Szia! Szerintem, ha elég jó a kapcsolatotok (az írásodból úgy gondolom, hogy igen), akkor erről simán beszélgethettek. Mondd el őszintén, hogy mit érzel, mik a félelmeid.

Én és a testvérem között is nagy a korkülönbség, de ennek ellenére is nagyon szoros kapcsolatunk van.

Az, hogy sűrűn mondja, hogy mi lesz vele, ha te elmész, azt azért mondja, mert nagyon szeret. Semmiképp nem gondolnám, hogy a baba csak egy pótlék lenne. :-)

2018. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 TR75 ***** válasza:
86%

Az elsőszülöttek nagy problémája, csak te meg tudod fogalmazni (ellentétben a 3-4 évesekkel, akik a viselkedésükkel mutatják ki, mit éreznek): vége a királylányságnak, megoszlik a figyelem a gyerekek közt, féltékeny vagy a testvérre.

Szerintem elmondhatod neki (normálisan), ha jóban vagytok, meg fogja érteni, az is lehet, hogy nem is lesz neki meglepetés a dolog.


"és úgy érzem, mintha azért lenne, mert elköltözöm és kell valaki, akivel pótolna engem."

Éppenséggel ez is lehet, de mi semennyire sem ismerünk titeket, szóval ez vagy így van, vagy nem.

2018. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

szerintem is normalis, hogy ilyen erzesek kavarognak benned. Meg akik tervezik, varjak is a babat, mikor kiderul a terhesseg, sokszor ketsegbe esnek es megijednek a sajat gondolataiktol, mert esetleg nem tudnak ugy orulni a terhessegnek, mint azt felteteleztek, megannyi leendo anyukanak, apukanak eszebe jut, hogy mi lesz a gondtalansaggal, szabadsaggal.... rengeteg valtozas jon az elkovetkezo par honap alatt es semmi se lesz mar a regi (mas lesz, klassz lesz, de megis mas), szoval amit erzel, termeszetes.

Szerintem idovel ez az erzes elmulik, es orulni fogsz a kisteso erkezesenek. Sokat vallalnak babat, hogy ne maradjon ures a haz, de ez meg nem azt jelenti, hogy az erkezo baba csak potleknak kellene, foleg nem helyetted, hiszen te nem vagy potolhato. Ugyanugy anyukad szeme fenye maradsz :)

2018. febr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Bármily furcsa, most érzed életedben először, hogy nem te vagy/leszel az egyetlen anyád ill. a családod életében. Vedd úgy, mint az elszakadás kezdetét.
2018. febr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pont azért lepett ez meg, mert eddig teljesen elzárkózott az új baba elől. Sokszor mondták neki, hogy kéne neki még 1-2 gyerek, mert megfojt a szeretetével, meg hogy mi lesz vele, ha én elköltözöm majd, nekem is családom lesz, stb. De mindig az volt a válasza, hogy neki már van gyereke, nem akar többet és nem is tudná úgy szeretni, ahogyan engem. 2 éve született az egyik baráti családban baba és akkor is mondta anya, hogy ő már biztosan nem kezdené ezt újra közel 40 évesen. Erre most ezt így közölték, csak úgy a semmiből.
2018. febr. 13. 18:32
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy őket is legalább akkora meglepetéssel érte, mint téged. De ha nem is volt előre betervezve, ők ugyanúgy örülhetnek neki.
2018. febr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Én már nagyapa vagyok, nem most kezdem az életet. Hidd el - kedves kérdező-, hogy nagyon értelmes és helytálló válaszokat kaptál. Az életben vannak várt, várható és váratlan események. Nálatok az van, ami van, amit leírtál. Hidd el nekem, hogy édesanyád továbbra is szeretni fog, jóllehet, a szeretetét most majd megosztja nemcsak veled és a párjával, hanem idővel a féltestvéreddel is. Ha így lesz, az lesz a jó. Az is természetes, hogy aggódik, hogyan lesz, ha Te már nem leszel mellette. Érthető, de majd megszokja. A gyerekek kirepülnek a családi fészekből, akár a madarak a fészekből. Ez az élet rendje. Lehet, hogy a baba véletlenül érkezik. Megtörtént mással is. Az is lehet, hogy akarnak egy közös gyereket. Ez is érthető. Én megértem a Te reakciódat is, de hidd el nekem, hogy minden rendeződni fog, ha ebben a szellemben éltek a továbbiakban is, amiben most vagytok. Ne búslakodj és - főleg - ne zúgolódj. Meglásd, hogy szeretni fogod a testvérkédet és ő is Téged, ha nem idegeníted őt el magadtól. Kívánok minden jót!
2018. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem parádézok emiatt, nem is mondtam nekik semmit arról, hogy mit érzek... Csak azért furcsa nekem ez az egész, mert a volt nevelőapámmal több, mint 10 évig voltak házasok, mégsem akartak gyereket.

Most meg együtt sem élnek (persze van, hogy egész héten itt van a pasi, meg járunk együtt nyaralni, stb), de már jön a baba.

2018. febr. 13. 20:08
 10/11 anonim válasza:
100%

annyit hozzátennék, hogy:


1. kommunikáció - beszéljetek erről, mindent meg lehet és kell osztani egymással, őszintén, és akkor minden megoldható


2. "jóllehet, a szeretetét most majd megosztja nemcsak veled és a párjával, hanem idővel a féltestvéreddel is." a szeretet olyan spéci cucc, hogy ha többfelé osztod nem kevesebb lesz, hanem éppen több. Soha senki nem fogja, nem tudja átvenni a helyedet édesanyád szívében :)

2018. febr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!