Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim túl sokat várnak el...

A szüleim túl sokat várnak el tőlem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 7-es lány vagyok. 6. félevig mindenből kitűnő voltam de év végen egy pár tantárgyból(töri, nyelvtan, rajz) négyes lettem. Most félévkor is lett 2 négyes (kémia, német). A szüleim ezzel nem elégedtek meg. Pénteken lenne egy matekverseny amire jelentkeztünk, de kézilabdázok és pont abban az időpontban egy edzőmeccs lenne. Ezen anyukám kiakadt, hogy én inkább a meccsre szeretnék menni nem a matekversenyre és, hogy ezt, hogy gondolom meg, hogy ez lett a menő, hogy ROSSZ tanuló vagyok meg ilyesmi holott van olyan gyerek is az évfolyamból aki 5 tantárgyból bukott. Ha ezt mondom azzal felelnek, hogy őket más nem érdekli, én vagyok az ő gyerekük. Van olyan is, hogy azt mondják: bennen nem bíznak meg és bizonyítsak nekik. Sokszor van még olyan amikor a nővéremhez hasonlítanak (aki mellesleg több mint 20 évvel idősebb nállam) és olyanokat mondanak, hogy benne tökéletesen megbíztak és felvették abba a suliba ahova menni akart. Utálom azt ha hozzá hasonlítanak, vagy éppen egy kitűnő osztálytársamhoz. Értem én, hogy jót akarnak nekem, de ez már sok nekem. Azt mondják, nem tanulok, csak azt nem tudják, hogy legtöbbször nincsenek itthon mikor felkészülök, de amikor ezt mondom nekik akkor nem hiszik el. Hogy tudnám velük ezt megbeszélni, hogy ők is megértsék?



2018. febr. 13. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Szia, nekem is így voltak a szüleim.. Aztán egyszer csak gondoltam, és nem jártam be suliba, év végén ketteseim voltak. Erre kiakadtak, de rájöttek, hogy eddig hülyék voltak, és rámbízták az életem. Mondjuk ekkor 9-10 edikes voltam. Sokkal jobb volt, nem volt az a feszültség, hogy féljek hazamenni, mert kikapok ha rossz jegyet kaptam. Végülis összeszedtem magam, és jól érettségiztem, jó egyxetemre is vettek fel. Sajnos még korai neked hogy ezt csináld, főleg gimi választás előtt.

MAximalista szülőkkel nem tudsz nagyon mit kezdeni, csak azt, hogy feszegeted a határjaikat, amikorra már rád hagyják

2018. febr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Semmit, egyik füleden be, a másikon ki. Hadd beszéljenek, te meg hagyd rájuk, és ne foglalkozz velük, ne idegesítsd magad. Nem lehet velük megbeszélni.
2018. febr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Mondd meg, hogy te mindent megteszel, és túl sok, amit követelnek tőled.
2018. febr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
A matek verseny sokkal többet ér mint egy edző meccs
2018. febr. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérlek, olvasd el a privit amit írtam.

Leírtam abban mindent. Ha teheted, olvasd fel nekik azt az üzenetemet. Nagyon sokan tanulhatnak belőle.

2018. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hagyd a szüleidet; nem érdemes velük foglalkozni, győzködni őket, úgy sem fogják megérteni, elfogadni ezeket a dolgokat; még ha tényeket közölsz, akkor sem. Ők sem foglalkoznak veled, te sem érdekled őket; akkor ők miért érdekelnének téged? Te megtetted , ami tőled telt, így tiszta lehet a lelkiismereted. Az csak duma, hogy a te érdekeid nézik; mert akkor nem b..ogatnának, mikor igazából mélyen ők is tisztában vannak vele, és látják rajtad, meg a jegyeiden is látszódik, hogy őszintén mondod, hogy lelkiismeretesen tanulsz. Valószínűleg villogni akarnak veled kifelé, és amúgy te magad, a személyiségeid, a képességeid, nem nagyon érdeklik őket. Ilyen szülőknek minek akarsz megfelelni? Nem is lehet; te megtettél mindent; és a 100%-ot beletéve ennyi sült ki belőle, de nincs miért szégyenkezned, mert tényleg volt benne munka, gürizés, és még a 4-es is nagyon szép eredmény. Úgyhogy büszkék lehetnének rád inkább ahhelyett, hogy b..ogatnak. Mutasd meg nekik nyugodtan ezt a kérdést. Meg ők amúgy nem is tudják az erőfeszítéseidet, amit beleraktál a tanulásba, és valszeg ők se voltak mindig full kitűnők. Te a gyerekük vagy, szeretniük kéne és támogatni, nem pedig piszkálni, és lehordani minden sz-nak -bocsi, lehet, hogy konkrétan ilyen nem történt, most nem tudtam máshogy, érzékletesen fogalmazni - hogy lusta vagy és nemtörődöm, mikor ez nem igaz. És te meg ezzel legyél tisztában. Hogy igenis jól csinálod, és tényleg a 4-es is nagyon szép eredmény; ráadásul van olyan, aki meg a 2-esért küszködik, kidolgozza a belét, és csak egy kettesre elég. Ez még a képességektől is függ. És tényleg , nem mintha sok közük lenne a jegyeidhez, de inkább örülhetnének, hogy ilyen jó esélyekkel indulsz az életben. Annak dacára, hogy tökre le vannak húzva a gyerekek időügyileg például; tehát az iskola mellett még élni sincs idejük. Tanulni se. Úgyhogy tényleg nagyon prónak kell lennie annak, aki akár csak a négyes átlagot is tartani szeretni; a tiéd pedig sokkal inkább 5-ös, mint 4-es, szóval ne törődj a beszólongatókkal. Fogadd el őket, és ne foglalkozz velük. Ők is teszik a maguk dolgát, törődnek azzal, meg te is csinálod a tiédet lelkiismeretesen. És akkor ha te megtetted, ami tőled kitelik, akkor minden rendben van; ne hagyd, hogy lehúzzanak a beszólogatásaikkal. Többet érsz te annál, sokkal csodálatosabb kis lény vagy te annál, mégha ezt ők nem is akarják belátni. Sőt, XD a maguk módján a szüleid is csodálatosak :D Ezt már csak úgy odaírom, mert ugye mind Istennek a csodálatos gyermekei vagyunk:):) Ja és egyenrangúak, szóval ők nem kérhetik számon , hogy te hogy tanulsz; főleg igazságtalanul:) Illetve éppenséggel megtehetik, de te ne törődj velük, éld boldogan az életedet; ne hagyd, hogy lehúzzanak!:) Szeresd magad!:)
2018. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia! Én most nyolcadikos vagyok.

Nekem is volt egy korszakom, amikor hatodik év végén, és hetedik év elején a kitűnő bizonyítványom helyett, becsúszott egy négyes.

Utána hetedik év végére kijavítottam.

Most, hogy nyolcadikos vagyok, nagyon nagyon örülök, hogy volt annyi eszem, hogy elkezdtem belehúzni, és hetedik év végére kitűnő lettem, mert a pontszámom nem mindegy.

Hidd el, nem nehéz szerintem neked sem kitűnőnek lenni, csak akarni kell. Hidd el, jövőre hálát adsz majd az égnek, hogy hetedik év végén kitűnő lettél, mert a pontszámod nem lesz mindegy.

Van egy osztálytársam, aki ugyanígy leadta, és most azon aggódik, hogy hogy vegyék fel, amire kevés az esély.

Én szurkolok, hogy sikerüljön neked, hajrá, sok sikert!

2018. márc. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!