Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim gyerekként kezelnek,...

A szüleim gyerekként kezelnek, akárhányszor hazamegyek látogatóba, pedig önálló kasszán vagyok. Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Az élet más területén nem, de otthon vagy a családi összejöveteleken gyerek státuszba kerülök. Ha belevágok a szavukba vagy máséba véletlenül (nem szándékosan, de pl. a másik szünetet tart, és azt hiszem, hogy végez) mindenki előtt leszid az apám, hogy mit vágok a felnőttek szavába, de ha én mesélek valamit, eszébe jut valami, akkor a szavamba vá, és mondja a magáét ("Szavadat ne feledd") vagy mindenki előtt kijavítja a nyelvtani hibámat. Ugyanolyan diplománk van, de ő tíz éve nyugdíjas, szóval szerintem az én tudásom azért relevánssabb, mégha ő sokkal tapasztaltaltabb, ennek ellenére minden úgy jó, ahogy ő tanulta 50 évvel ezelőtt, és hülye vagyok. Rám szólnak, ha szerintük nem szedtem eleget az ételből, mindent (sütit, szörpöt) el kell fogadnom, nem ihatok alkoholt a jelenlétükben az engedélyük nélkül, max. megkóstolhatom, továbbá úgy tesznek, mintha aszexuális lennék (szerintem apám meg van győzödve róla, hogy én csak esküvő után fogok szexelni, akkor is csak "asszonyi kötelességből" vagy gyerek miatt).


Az apám 75, az anyám 60.


25/N


2018. febr. 15. 13:31
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Budapesten élek, ahol önállóan közlekedem, de apám a fejébe vette, hogy én otthon, egy kisebb megyeszékhelyen nem közlekedhetek vagy vezethetek egyedül, mert elrabolnak vagy ellopják a bőröndömet, sőt, még a tömegközlekedésre se enged fel egyedül (veszekszik).
2018. febr. 15. 13:34
 2/25 anonim ***** válasza:
9%
Szerető, gondoskodó szüleid vannak, használj ki minden percet amit még velük tölthetsz... A szülőnek a gyereke mindig a gyereke marad, mindegy hány éves. :)
2018. febr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Legutóbb azt vette a fejébe, hogy én felügyelet nélkül nem gyújthatok meg egy gyufát, nem használhatom a gáztűzhelyt, "nem játszhatok a tűzzel", és figyelni kell, hogy mindent bepakolok-e a bőröndbe és szépen hajtogatom-e a ruhákat.
2018. febr. 15. 13:42
 4/25 anonim ***** válasza:
99%
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem ez a demencia első jele.
2018. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
12%
Ők ilyennek szeretnek látni. Nem tudsz rajtuk változtatni.Maradj olyannak amilyennek szeretnek.Amikor hazamész.(Útána lehetsz te a roszkislány )Úgy is kevés időt töltesz velük. Fogadd el őket ilyennek.
2018. febr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy mindig a gyerekük maradok, de nem kéne teljesen hülyének nézniük.
2018. febr. 15. 13:52
 7/25 anonim ***** válasza:
94%
Érdekesek az eddigi válaszok, én egy pillanatig sem gondolnám, hogy ez normális és el kellene fogadnod. Az egyetlen megoldás, ha a sarkadra állsz. Ha óvodásként kezelnek, akkor határozottan és kerek-perec megmondod a magadét. És ezt annyiszor, ahányszor szükséges. Ne hagyd magad, mert ez nagyon gáz.
2018. febr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Igazság szerint belefáradtam. 14 éves korom óta harcolok azellen, hogy ne kezeljenek óvodásként, de minél idősebb és önállóbb vagyok, annál inkább szorítanak vissza a gyerekstátuszba (főleg az apám). Érdekes, mert szakmailag vagy nyilvános helyen elismer és felnőttként kezel, fontos neki a véleményem, de ha hazamegyek vagy rokonokhoz látogatóba, ötévesként kezel.
2018. febr. 15. 14:04
 9/25 anonim ***** válasza:
96%
Pedig egyetlen ember van, aki ez ellen tehet, és az te magad vagy. Hogy harcolsz? Határozottan és következetesen, eredményesen kell. Valahányszor beszólnak, visszaszólsz, nyugodt és felnőtt hangon. Nincs olyan, hogy "kell"! Kizárólag te döntesz! A tranzakcióanalízisről olvass. Emberi játszmák. Ha nem használ, akkor szüneteltetni kell a kapcsolatot. Ne hagyd magad megmérgezni, egy életed van! Egyébként a demenciában is lehet valami, de ennek megállapításához pszichiáter kéne.)
2018. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tetted, hogy leírtad mindhármótok életkorát!


Először is, rögtön feltűnt, hogy eleve idős szüleid vannak: apukád 50 éves volt, amikor születtél! Gyakorlatilag nagypapád lehetne!

Innen nézve kevésbé csodálkozom a viselkedésén.


A másik pedig, nagyon egyetértek #4-essel: szerintem is a az időskori demencia jeleit tapasztalod apukádnál. Különösen amit #1-ben és #3-ban írtál, azok nagyon árulkodó jelek!

Nem tudom, anyukád milyen állapotban van, de szerintem négyszemközt beszélni kéne vele, hogy apukádat el kell csalni valahogy orvoshoz. Szándékosan fogalmazok így, mert szerintem, ha direktben megmondjátok, miért kéne elmennie, kikérné magának és nem menne el.

Számíts rá, hogy idővel csak rosszabbodni fog a helyzet. A gyógyszerek lassíthatják ezt a folyamatot, de meg nem állítják és pláne nem fordítják vissza. Egy ponton túl otthonban történő elhelyezés is szükséges lesz, mert majd elkószál, nyitva felejti a vízcsapot, gázcsapot, mindent elfelejt, nem lehet majd egyedül hagyni sem. Nagy kérdés, hogy ha apukád otthonba kerülne, anyukád hogyan élné meg utána az egyedüllétet, egyáltalán ő nem épül-e le vele együtt szellemileg (anyukám 67 éves és csak az erőszakos kínálásban hasonlít rá).


Sajnálom, hogy ilyen lehangoló dolgokat írtam, de meg vagyok győződve arról, hogy ez a helyzet.

2018. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!