Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tekintik itt sokan...

Miért tekintik itt sokan élősködőnek a gyereket?

Figyelt kérdés

Teljesen abszurd, hogy sokak szerint ha valaki 18. születésnapja után egy nappal tovább is otthon marad, akkor az élősködő.

Egyszer írtam valami kapcsán, 19 évesen költöztem el, de így is kaptam megjegyzéseket, hogy "igen, és miért nem 18?!", meg hogy mi a fenét csináltam egy évig még otthon. Érettségiztem, többek közt, az egyetemet már szülői támogatás nélkül végzem.

Annyi, hogy kölcsönösen adunk egymásnak ajándékot karácsonyra, meg néha eljönnek/elmegyünk haza, olyankor mi is veszünk ezt-azt míg otthon vagyunk (élelmiszert), meg ők is, ha eljönnek.


De akik ide írnak, ti ezt komolyan is gondoljátok?


2018. febr. 19. 16:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
54%
Akkor én már le sem írom, hogy hány éves vagyok és hogy alakult az életem, mert 5 perc múlva csengetnek és fejbe lőnek... :D
2018. febr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
60%

Azért,mert az ilyen emberek számára a gyerek egyfajta haszonállat,ami addig "fialt",amíg pénzt adnak utána.


Remélem az ilyen gyerekek majd az idősödő szüleikről is ezt fogják vallani,ha arra kerül a sor.

2018. febr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem itt az oldalon azok írják ezt, akik szintén így vélekednek a gyerekükről. Mert lehet, hogy beleszülték a semmibe, talán nem is azért, mert ők annyira akartak gyereket, hanem mert így "szokás", ez a társadalmi elvárás. Ráadásul mennyin csinálják még mindig ezt, mert nem merik felvállalni, és kimondani, hogy "nem, én nem akarok gyereket".
2018. febr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
82%
Elnézést, *mennyien akart az lenni.
2018. febr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
78%

Te nem a kulfoldon elo feleseg vagy veletlenul?

Engem anyukam nagyon fiatalon szult, foiskolai tanulmanyai alatt, szoval "besikerult" gyerek voltam, de nagyon nagyon vartak engem, es minden szeretetet, torodest megkaptam kiskoromban. Azt leszamitva, hogy a szuleim kb 3eves koromban elvaltak, mindkettejuktol a maximalis figyelmet kaptam. Ettol fuggetlenul anyukam vilageletemben onallosagra nevelt, igy 20evesen nekem magamtol volt mar igenyem arra, hogy kulon koltozzek, dolgozzak, es teljesen onallo eletet eljek. Es ez nem azt jelenti, hogy nem szerettek, csak az eletre neveltek. Az is igaz, hogy anyagilag sem alltunk ugy soha, hogy engem felnott koromban is tudjanak tamogatni, akár tandijban, akár alberletben. Akinek sok szazezreket keresnek a szulei es még tanul, es a csalad megteheti, hogy tamogatja a felnott "gyereket", es ez nem zavar senkit a csaladban, abban nincsen semmi. En egy bizonyos koron tul, még ha anyagilag ugy is alltunk volna, akkor sem maradtam volna otthon, hanem sajat labra alltam volna. Mert engem igy neveltek. Nem tudom elkepzelni, hogy barkitol barmilyen formaban es mertekben fuggjek, akár csak a legkisebb modon is

2018. febr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
70%
Van olyan gyerek, aki élősködő. Amikor 18 évesen közli, hogy senkinek semmi köze hozzá, higy mit csinál, hova megy, ő felnőtt, de közben elvarja, higy a popsija fényesre Legyen nyalintva, az bizony élősködő
2018. febr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó attól mert kénytelen otthon élni vki 18 v épp 30 évesen ,még lehetne magán élete is saját döntései.. Na az ami mamamohetlbe nagyon nincs, ezért is picsog itt a 90 :% Pedig léphetne is,mert inkább munkászálló mint terror otthon h még a bugyijába is bekkuntat Anyuka meg Apuka felnőtt 30 éves nőknek pasiknak,és elvárják h szűz legyenek párkapcsolat nélkül otthon lessék a négyfalat,mert többségben a szülök kapcsolata egy nagy fos baráti kötűr nulla kb tévé van.. Nehogy a gyereknek legyen már használható kapcsolata v társadalmi élete.. De vmi vmiért,aki ezt türi és picsog ahelyett h lépne megérdemli h 30 40 évesen is otthon malmozhat..
2018. febr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a harminchoz közelítő mamapapa hotelesekről vélekednek így főképpen.

Aki azt írja, hogy már 18-20 évesen dobná ki, az nem normális (kivéve, ha tényleg problémás a gyerek).


Ezeknél az embereknél érthető az indulat :


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


És még elég sok ilyen kérdés-válasz van, ahol kiderül, hogy az otthon lakó lassan harmincas gyerek nem csinál semmit, de elvárja a kiszolgálást.

2018. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
63%
"megérdemli h 30 40 évesen is otthon malmozhat" Van ilyen rokonom, ismerősöm és egyáltalán nem szenved, hanem lubickol mások fáradságos munkája árán.
2018. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
72%

Nem az az élősködő, aki 18 éves kora után egyetemre megy, okj-t végez, tanul valamit, vagy dolgozik, esetleg felvétleire kéészül.


Az az élősködő, aki SEMMIT nem csinál, csak elvárásai vannak, de ennyi, otthon ül, gépezik, vakarja álló nap, de közben nyafog, ha nincs új ruha, cipő.

2018. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!