Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normálisan lettünk nevelve...

Normálisan lettünk nevelve mégis miért lett ilyen a húgom?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz

20L vagyok van egy 16L tesóm

Anyám mindkettőnket normálisan nevelt,húgom születésekor nem azt csinálta hogy telefon tab a kezébe és azzal nőt fel

Anyám rendesen felnevelte ahogy azt kell tudja mi az hogy bujocskázni,gyurmázni biciklizni zsírkrétázni,társasozni


1-5 osztályosig jól tanult húgom,anya mindig vitte külön tanárhoz abból a tantárgyból ami nem ment neki

6 osztálytól romlott a jegyei a hozzáállása is 7 osztályosan megbukott kétszer,

most 8.osztályos és most se jobbak a jegyei,de most nem bukott meg semmiből


Semmi nem érdekli,csak rázza a vállát hazudik mindenről

Sokszor csak eljátsza,hogy tanul, de közben nem csinál semmit csak úgy ott ül a könyvnél

Telefon internet tab elvan tőle véve nincs neki


A suliba nem bántják mindenkivel jól kijön anyám éjjelente sír hogy mégis mit rontott el ha normálisan lett nevelve mindig foglalkozott vele ugyan úgy mint velem és nem érti miért lett ilyen

Iskolapszichológus se tudd vele mit kezdeni

mit lehetne kezdeni?



2018. febr. 20. 07:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk ennyi év alatt el lehetett volna vinni nevelési tanácsadóba...

Én is jártam anno.

2018. febr. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Libers Pertz ***** válasza:
16%
Az már árulkodó jel, ha valakinek nem mennek a tantárgyak és külön tanárhoz kell járatni első és ötödik osztályos korban. A normális gyerekek általában kitűnő tanulók alsó tagozatban, ha nem akkor azért már látható, hogy bajkk vannak az értelmi szinttel.
2018. febr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Anyám látta és beismerte hogy nehezebben ment neki a tanulás elvitte külön tanárhoz

Engem is elvittek anno 7-8 osztályosan mert nekem meg nem ment a matek

2018. febr. 20. 08:01
 4/29 A kérdező kommentje:
Semmi baj nincsen az értelmi szinttel csak rohadt lusta és nem érdekli a tanulást mert amúgy van esze sokkal gyorsabban és hamarabb megtanulja a dolgokat,de egyszerűen nem akarja
2018. febr. 20. 08:03
 5/29 anonim ***** válasza:
56%
Én azért kivizsgáltatnám. Az általános iskola tényleg nem nagy kunszt, minimális erővel megoldható. Én is szartam rá ennyi idősen de még is meg lettek a 4es 5os jegyek.
2018. febr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
97%

A mi helyzetünk kicsit hasonló.

Én már főiskolára jártam, a húgom kibukott akkor a gimiből, aztán az esti gimnáziumból is, ahova átment. Ő is folyton hazudozott, kimászott éjjel az ablakon, vagy azt mondta, suliba megy, közben meg a haverjaival bandázott.

Lelépett aztán otthonról egy hasonló mentalitású fickóval, 17 évesen hazajött terhesen.

Végül leérettségizett estin, szerzett egy szakmát, és most már többé-kevésbé normális élete van, bár mindig minden nehezebb volt neki, sosem volt pénzük stb.

Pedig minket is ugyanúgy neveltek.

A nevelés talán ha számít 50%-ot egy gyereknél, a többi az "hozott anyag". Nem anyukád tehet róla.

Nyilván azért mindent meg kell próbálni, segíteni a tesódat, próbáljatok keresni valamit, ami legalább valamennyire érdekli, hogy egy szakmája meglegyen, és szeressétek őt. Valószínűleg meg fog jönni az esze, csak kicsit később.

2018. febr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%

Én is ilyen voltam 13-17 éves korom között. Majdnem buktam, szrtam mindenbe, olvastam, írtam, énekeltem egész szabadidömben.


Érettségi évében összekaptam magam, majdnem kitűnőre vizsgáztam és felvettek a SOTÉ-ra.

2018. febr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
60%
Azota már Svácjban élek a párommal, könyvet írok, nem hazudok... kamasz a hugod, sokan rosszabbak nála is :)
2018. febr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%
A nevelés nem minden, vannak hozott öröklött tulajdonságok is, amelyek egyes emberekben így, másokban úgy állnak össze. A szülőnek kell megfejtenie, hogy a gyereknek mik a gyengéi és abban kell segíteni. Sokszor a vele együtt tanulás segít, elég, ha felmondja, ha meghallgatják, megmagyaráznak neki egészen apró dolgokat, amik nehézséget okoznak neki. Korban meg pont ott van, amikor a hormonális változások miatt változik az elméje is. Sokat számít az otthoni munkarend, hogy van-e felelőssége, reszortja, amit neki kell elvégeznie, ami az ő feladata stb.
2018. febr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
43%

"Telefon internet tab elvan tőle véve nincs neki "


Jó, hogy nem a pincébe van bezárva lánccal, hogy attól jobban tanuljon... itt és más egyéb hasonló problémák lehetnek.

2018. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!