Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Gáz ha anyum egyedül nevel?

Nem nagyon ismerem apukámat, mert nagyon hamar lelépett a születésem után, és nem tartjuk a kapcsolatot. Nem szenvedek hiányt semmiben így, hogy anyukám egyedül nevel (csak persze apukában, de mivel azt nem szoktam meg, ezért nem feltűnő). Nem hiszem, hogy egy ciki lenne, de vannak olyanok az iskolában, az osztályban vagy akár az edzésen, akik szerint ez gáz és nem normális. Ti mit gondoltok?

A válaszokat előre is köszönöm.

14/L

Keress kérdéseket hasonló témákban: anya, egyke, apa nélkül, szülő, nevelés

febr. 20. 16:44  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Egyáltalán nem gáz. Van ez így, nagyon sokan elválnak manapság és le merem fogadni, hogy akik most azt mondják neked, hogy ez nem normális, azoknak a 80%-uk legalább el fog majd válni. Várd csak ki a végét!

Elmesélek egy történetet. Nekem elváltak a szüleim és anyukám sokáig egyedül nevelt. Összejöttem valakivel és ez a fiú sokszor tett megjegyzéseket, hogy anyám milyen szemét, hogy elvált, mert így nincs apám stb. 4 év múlva szomorúan jött át és mondta, hogy a szülei válnak. Hárman voltak a testvérek, a legkisebb pár éves még csak.

Szóval még a kis osztálytársaid is megtudhatják, milyen ez, ne aggódj!

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont febr. 20. 16:49 Privát üzenet

Első: mennyire igaz. Bár az én szüleim nem váltak el, apám folyamatos lelki terrorja miatt nem volt valami szép családi hangulat nálunk.

Barátomat és testvérét egyedül nevelte az anyjuk, sokkal életképesebb, mint én és normális, érzékeny ember lett.

Bár jó lenne olyan szép család felállás, mint a nagykönyvben, ez sajnos ritkán jön össze normálisan.

Ilyenkor a megmaradt szülő sokszor mindent megtesz, hogy jól nevelje a gyerekét.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/14Időpont febr. 20. 16:53 Privát üzenet
Én egy anyuka vagyok és én 2 lányt nevelek egyedül és nem gáz. Buszke vagyok magunkra.Neked sem ciki, valakinek a szülei meg folyton veszekszenek...Az cikibb, nem?!

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/14Időpont febr. 20. 16:54 Privát üzenet
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

Valóban nem normális. Az a jó, ha egy család édesapából, édesanyából, és egy vagy több gyerekből áll, ahol a családtagok között szeretetteli kapcsolat van. Sajnos a kevés családban valósul ez meg. Az biztos, hogy arról nem te tehetsz, hogy anyukád egyedül nevel.

A válasz 29%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont febr. 20. 17:02 Privát üzenet
Nem gáz, de sem neked, sem anyádnak lelkileg nem tesz jót, hogy férfi nélkül éltek. Így ugyanis az életnek az egyik oldala kimarad az életetekből, nevezetesen az, hogy nem tudjátok, hogy egy férfi hogyan viszonyul dolgokhoz, milyen oldalát látja a valóságnak. Mert a férfi és női agy és lélek működése kissé eltér egymástól és két különböző nézetrendszer együtt mindenképpen teljesebb valóságot mutat.

A válasz 32%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/14Időpont febr. 20. 17:06 Privát üzenet

5# Dehogynem!

Sok férfi viszonyul így a dolgokhoz: lelép a fenébe, és tojik a gyerekre. Vissza se néz.

Ami kimaradt az életéből, az pár pofon, meg a mindennapos ordítás.

Kérdező: apádnak gáz. Nem neked, vagy édesanyádnak.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/14Időpont febr. 20. 17:10 Privát üzenet
Akik szerint ez gáz, szerintem nem túl sokat tudnak az életről. Nem érdemes velük foglalkozni.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/14Időpont febr. 20. 17:11 Privát üzenet

Nem gáz

Enegm is csak anyum nevelt fel egyedül

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont febr. 20. 17:22 Privát üzenet
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

Szóval a többség szerint a teljes család, ahol szeretet uralkodik, nem normális. Mit is keresek ezen az oldalon...

4-es vagyok.

A válasz 32%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/14Időpont febr. 20. 17:26 Privát üzenet

Valóban nem normális, de előfordul, de semmiképpen sem gáz.

Le a kalappal, hogy anyud két ember helyett is helytáll :)

Engem apa nevelt 13 éves korom óta (sőt, inkább 11), de ha bárki beszólt volna, beverem az orrát.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/14Időpont febr. 20. 17:48 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szüleim elutaznak egész karácsonykor wellnesezni, engem meg itthagynak egyedül. Mit gondoltok erről?
A fiam el akar utazni egyedül. Engedjem, mi a véleményetek? 14 éves.
Meddig lehet egyedűl egy 10 éves?
Tekinthető-e felnőttnek az a fiatal, aki még nem élt egyedül?
Amennyiben én már nem bírom megoldani egyedül, "gáz" lenne szólni a szüleimnek? 15/l
21. szülinapomon egyedül Pestre vásárolni és bulizni, elengednétek? Vagy mit mondjak nekik?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!