Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogyan reagálnátok,...

Szülők, hogyan reagálnátok, ha megtudnátok ezt a 15 éves lányotokról?

Figyelt kérdés

Titokban csináltatott egy 3*4 cm nagyságú tetoválást a jobb bordája tájékára.

Hogyan reagálnátok,lenne-e valami következménye a dolognak?

(A kérdésben nem én vagyok a lány,illetve a szülő sem,csak a félreértések elkerülése végett)


2018. febr. 20. 22:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Ő teste,most komolyan dörzsöljem le róla?
2018. febr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
79%
Én csalódott lennék, mert nem beszélte meg velem előtte. Az elején haragos lennék, de utána jobban megnézném és mondanám neki, hogy amúgy csinosabb vagy tőle, szóval bókolnék neki, hogy érezze hogy nem haragszok rá. Én biztosan így reagálnék.🤷🏼
2018. febr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Hát először is ezt megmutatnám neki:


"A korai tetoválások esetek túlnyomó részében nem lesznek maradandóak.

- Egyik ok a növekedés.

A szervezet 18év alatt rengeteget fejlődik, növekszik, de a tetoválás nem növekszik a bőrrel együtt!

Ezért a túl korán elkészített tetoválások évek múltán fiatal felnőttkorban ronda szétnyúlt minták lesznek. Mint egy darabokra vágott fénykép aminek a darabjai szét vannak csúsztatva egymástól."


De amúgy a lányom nem csinálna ilyet, mert több esze van ennél :D Egy jó barátom szalonban dolgozik, és semmi gondom a tetoválással, szóval ez nem tabu nálunk, a testékszer sem. De nem 15 évesen. (A barátomék szalonjában 18 év alatt nem is vállalják a tetoválást, szülői engedéllyel sem. )

2018. febr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Szülőként írok. Mivel már rajta van, düh és kiabálás nem szedi le róla, az első kérdésem az lenne, hol készíttette, és utána néznék, milyen szalon, mennyire adnak a higiéniára, hogy legalább az felől nyugodt lehessek, hogy nem valami lyukban csináltatta, ahol összeszedhet bármi maradandó betegséget... ez lenne számomra a fontosabb és csak amikor kiderül, hogy mondjuk korrekt a szalon, utána mondanám el neki, hogy oké, ezen már nem változtatunk, csak legközelebb inkább beszéljük meg, tudjak róla előre, és elmondanám, hová kerülje inkább (arc rész, más olyan részek, ami miatt később hátrányba kerülne) a tetkót, és ha szeretne még, hová ildomosabb tenni. Kiabálás csak olaj a tűzre.
2018. febr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Nekem az nem tetszene, hogy aláhamisította az aláírásomat, mert nem bízott bennem...
2018. febr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%

Én beperelném a szalont, ahol csináltatta, 18 év alatt ugyanis csak szülői beleegyezéssel tetoválhatnak.

A lánynak elég tanulság lesz, hogy a hülyeségével és az önzőségével hány ember életét fogja tönkre tenni.

2018. febr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Megkérdezném tőle, hogy miért nem bízik bennem.

Aztán azt is, hogy melyik barom volt az, aki szülő engedély nélkül tetovált egy gyerekre.

Aztán azt is, hogy miért siet ennyire felnőni. Nagyon szeretem a tetkókat, a piercingeket is, de az elkeserít, hogy ilyen fiatal lányok és fiúk ahelyett, hogy a gyerekkorukat élnék, már a felnőttet játsszák, holott még épp csak kinőttek az oviból.

Egyáltalán nem tartom egészségesnek, hogy évről évre egyre korábban kezdik ezeket a dolgokat. A felelősséget pedig soha nem vállalják, ha esetleg valaminek következménye van.

Egy titokban csináltatott tetkóból simán lehet vérmérgezés...minden városban vannak zugtetkósok... akkor pedig nem a 15 évest fogják felelősségre vonni, hanem a tetoválót, aki nem kért személyit, meg a szülőket, akik ezt hagyták megtörténni.

2018. febr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Mutogatnék szétnyúlt tetkókról képet, és gratulálnék az eszéhez. :)
2018. febr. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Először is megkérdezném melyik idióta tetovált egy gyereket, voltam panelban dolgozó zugtetkósnál, még ő is elkérte a személyim hogy vagyok-e 18.
2018. febr. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Az a durva, hogy csináltatott egy hamis szülői engedélyt vagy nem kértek tőle semmit...

Én azon akadnék ki, hogy nem mondta, hogy szeretne ilyet.

Nekem is van, így nyilván neki nem mondhatnám, hogy sose lehet:)

Pár napig haragudnék, de nem büntetném.

2018. febr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!