Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarnak kidobni itthonról?

Miért akarnak kidobni itthonról?

Figyelt kérdés

Azért akarnak kidobni itthonról,mert nem megyek továbbtanulni (egyetemre) a szakmámban..

Mostanság minden nap ez megy,hogy hülye vagyok meg idióta ,hogy nem megyek,mert gondolom nekik az számít embernek aki egyetemet végzett.

OKJ-s képzést akarok elvégezni amihez szintúgy értek és állandóan ezzel jönnek ,hogy azzal gyárba lehet dolgozni megjegyezném itt ,hogy Számítógép karbantartó OKJ-re mennék szóval nem is értem...

Ja meg a nyelvvizsgát is meg szeretném csinálni ,de áh nem érdekli őket csak nyomják a szokásos marhaságot,hogy enni se fogok kapni meg ki leszek dobva..

Néha komolyan úgy összeroppanok,hogy előjön a poszttraumás stresszem.

Rettentő nagy nyomás van rajtam mind azon ,hogy az életemmel kezdjek valamit és a szüleim szép szavai miatt is.

Egyszerűen érzem ,hogy megyek tönkre idegileg.

19/F



#szülői terror #Mindennapos stressz.
2018. febr. 20. 23:14
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
80%
Költözz el onnan,ez a megoldás,én nem maradnék ott ahol erőszakoskodnak,meg zsarolnak h nem adnak enni ha nem oda megyek tanulni amit ők kitalálnak.. Nem bábu vagy.. Ezért vagy beteg már..
2018. febr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
89%
Hát, azt még megértem, hogy próbálnak meggyőzni az egyetem fontosságáról, de ha azért kidobással fenyegetnek, mert mások az elképzeléseid, az gáz. És nem is kicsit.
2018. febr. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
46%
Elhiheted egyetemmel jobban jarsz de te is majd csak akkor fogsz raeszmelni mikor keső lesz ill. nehezebb lesz megkeresni ra a penzt stb
2018. febr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Hát tudom ,hogy abnormális a "meggyőzési módszerük".

De igazából,azért nem akarok menni mert a szakmám Klasszikus klarinét lenne és ezzel akarják,hogy menjek.

Nos 5 évet vagy ott vért izzadva az egyetemen és a diplomádat megkapván nem tudsz munkát vállalni.

A tanárom anno konzervatóriumba MA-s végzettséggel 2 helyen dolgozott fél állásba és mindegyik helyen 80e forintért.

Nem egy hiányszakma mivel a Győri,Pesti,Pécsi konzik tele vannak a magam fajta hangszeresekkel.

Szóval ha egy MA-s tanár alig kap munkát aki a Zeneakadémián végzett akkor miről beszélünk?

Kevés a művészetoktatási iskola és sok a tanár.

Ezzel az OKJ-s szakmával meg érnék valamit mert 3 az egyben és EU-s szóval elfogadják külföldön is.

És az a baj,hogy senki se hallgatja meg a véleményemet és én tisztába vagyok a tényekkel,mert rengeteg tanár ismerősöm van akik 3-4 év keresés után találtak 1 ismétlem 1 félállást.

2018. febr. 21. 00:36
 5/42 anonim ***** válasza:
59%
Miért a szülök választanak egyetemet meg szakot is? De aki ezt eltüri,az megérdemli a sorsát..
2018. febr. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

5# Nem sokáig tűröm.

Megyek dolgozni lerakom a szakmát addig rájuk se hederítek és elmegyek,de úgy elmegyek ,hogy meg nem fognak találni.

19 évem úgy telt el ,hogy mindennapos fenyítések és lelki zaklatásaim voltak és persze ,hogy az iskola miatt.

Más család összetart és segít mindenkit az én családom összefog és tönkreteszi azokat az embereket akik nem az ő elképzeléseik után rohannak.

Én soha nem voltam mihaszna mindig segítettem rajtuk akár mi is volt ha volt kis pénzem odaadtam amit dolgoztam mindent.

Bezzeg bátyámat nem terrorizálják aki 30 évesen otthon van és hiába van diplomája a szakmájával gyári munkás.

Se a rezsibe se semmibe nem száll be.

Ingyenélő egy szóval és diploma ide vagy oda gyári melós igaz irodán dolgozik ,de akkor se a szakmájában kapott munkát.

Szóval ennyi én meg azért vagyok "gyökér,hülye,ökör,barom" és még sorolhatnám ,mert átlátok a szitán és nem akarok olyan szakmát amivel semmire se viszem.

Röviden ennyi.

Gondolkoztam pszichológusban is ,hogy segítsen nekem ,de arra is rájöttem ,hogy nem nekem kéne elmennem hanem nekik,mert ők a hiba forrásai.

Számtalanszor leültem velük beszélni,szembeszálltam velük,de mind hasztalan erőfeszítés.

Egy senki vagyok és leszek a szemükben mindörökké.

2018. febr. 21. 01:03
 7/42 anonim ***** válasza:
60%
Számítógép karbantartó okj? Ez vicc? Ennyi erővel lehetsz biztonsági őr a tetyóban. És ki fog foglalkoztatni, ezzel a semmi szakmával? Nyelvet se beszélsz. Én inkább az egyetemet javasolnám.
2018. febr. 21. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
83%
Ez komoly? Számítógép karbantartó?! Egyébként vicces ez a "oké, hogy irodán van, de gyári melós" is. Ennyi erővel az összes vezető, mérnök, kontroller gyári melós, aki ott dolgozik? Nekem úgy tűnik, nem sok mindent tudsz a 21.sz-i világról. Ami pedig a pszichológust illeti. Neked van rá szükséged, nem nekik. Neked a magad életét kell rendberaknod, nem az övékét. Azzal nincs dolgod.
2018. febr. 21. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
91%

Legalább válassz valami értelmeset!

Ha van normális vitaalapod, akkor érdemes "szembe szállnod" a szüleiddel!

A "számítógép karbantartó okj" NEM az!


Bármelyik hobbi kocka többet tud annál, mint amit te ott megtanulhatsz és eleve nincs is ilyen munkakör a világon se.

Ha keresnek erre embert, informatikust keresnek, nem "karbantartót". Azt is lehetőleg felsőfokúval.

2018. febr. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
80%

Dumáld ki magad!

Megmondod, hogy az OKJ-t azért csinálod meg, mert plusz pontokat ad felvételinél, és államira akarsz bekerülni.

"Csak gyárba lehet menni dolgozni..." Húha, micsoda tragédia! A mérnök és a rendszergazda is "gyárban" dolgozik, csak nem a soron, hanem egy irodában. És nagyon komoly fizetést is lehet akasztani, diploma nélkül.

2018. febr. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!