Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt hogyan lehetne kezelni?...

Ezt hogyan lehetne kezelni? Hatalmas bunkóságnak tartom

Figyelt kérdés

Anyukám igényli, hogy minden nap beszéljünk, mert 20 éves vagyok és nemrég óta élek távol. Néha ő hív, máskor én őt.

Nem ritka, hogy mikor beszélünk és mondok valamit, ami nekem fontos és beszélnék még róla, de ő meg elkezd a háttérben valakihez beszélni (pl apához), hogy csináljon ezt meg azt. Ezzel arra utal, hogy miattam nincs ideje megcsinálni a dolgot és apának kell, mert én rabolom az idejét a hosszú beszédemmel. Ő kérdez sokat, de a válasz meg nem érdekli. Mikor rákérdezek, hogy tán zavarom-e, az a válasz, hogy nem csak már vagy 5 perce beszélünk (ezt úgy, hogy milyen sok).

Túlreagálom?


2018. febr. 21. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Igen.


Szerintem egyszerüen csak több idöt akar a beszélgetésre és ezért mondja apádnak

2018. febr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Egy kicsit. Nem igazán tudsz vele mit csinálni, megváltozni úgyse fog.
2018. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Ezek alapján mégse "igényli" annyira azt a beszélgetést...

Én 1, másfél órákat beszélek anyámmal napi szinten. Ő is odaszólogat a többi családtagnak, de nem ilyen lerázós hangnemben. Én a helyedben csökkenteném a beszélgetéseket.

2018. febr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Sapka van sapka nincs,nem kell minden nap felhivni ennyi.. Ha ő mond vmit a neki fontos te is rázd le,annyira nem fontos neki a dolgod ha mással beszél közbe ilyen lerázós stilusban...
2018. febr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Külön élsz mit kell naponta beszélni, ha látszólag le is szarja, amit mondasz?


Hetente 2-3x bőven elég.

2018. febr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Voltam ilyen helyzetben. Ne tekints a barátnődnek és másnak mondd el, ami neked fontos. Próbáld meg kiismerni őt, mit miért tesz. Fájt nekem egy ideig, néha most is fáj, varázsszer nincs erre.
2018. febr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha ő hív, akkor igazán meghallgatna, mivel ő keresett téged. Akkor megérteném, ha te hívnád és pont nem érne rá, de így tényleg bunkó.
2018. febr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2%

Igen, sok "rigolyás" ember van, akik idősödvén szeretnek sokat beszélni, szeretnek sokat kérdezni, és amikor kérdésekkel bombáznak, úgy tűnik, mintha meg se hallanák a válaszodat, már másról beszélnek, mást kérdeznek. Izgatottak, ha meghallják a szeretett fiacskájuk hangját a telefonban és türelmetlenek, mert "egyszerre" szeretnének mindenre választ kapni.

Ugyan miért hívna fel minden nap, ha nem szeretne és nem érdekelnéd őt?


Én inkább azt érzem nagyon gáznak, hogy a viselkedését "hatalmas bunkóságnak" nevezed, egyáltalán, hogy lehet ilyen kifejezést használni anyukáddal kapcsolatban, mintha egy haver lenne??

2018. febr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!