Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért a lánygyerektől várnak...

Miért a lánygyerektől várnak el mindent a családtagok?

Figyelt kérdés

[link]


Igaz, hogy a cikk kicsit giccses, de sok igazság van benne, ezt a saját bőrömön tapasztaltam.

A mi családunkban engem, mint egyetlen lányt mindig jobban védelmeztek és jobban támogattak, mint a fiúkat. Anyagilag is többet fogok kapni (a nagyszülők rám akarják iratni a házukat, cserébe nekem meg kellett tanulnom fiatalon főzni, mosni, takarítani ("Az nem mehet férjhez, aki nem tud rétest sütni").

Azt várják tőlem, hogy beköltözzek falura a nagyszülőkhöz, jobbik esetben a helyi főiskolán tanulok tovább (nagymamám szerint még csak ne is tanuljak tovább, mert időpocsékolás), fiatalon férjhez megyek valami gazdag gyerekhez, mesébe illő esküvővel, és utána egymás után szülöm az unokákat/dédunokákat, meg gondoskodom az idős rokonokról, szülőkről.

Olyan, hogy esetleg leszbikus vagyok, vagy nem akarok férjhez menni (nagyim kikerekedett szemekkel bámult rám már maga a gondolat miatt is), vagy hogy másik városban tanulok tovább, nem akarok gyereket szülni, esetleg külföldre akarok menni ("ki fog akkor gondoskodni rólunk?"). A fiúk mehetnek, amerre akarnak, MsC, PhD, külföld, Budapest, csak éljenek meg.

16 éves koromig tiltottak fiúktól (apa kicsi lánya vagyok a mai napig), 16 éves korom után, pedig "kötelező" volt, hogy legyen mindig valakim, és minden barátomra úgy tekintetett, mint férj-jelöltre.


Úgy érzem magamat, mint a Bennett-lányok a Büszkeség és balítéletből, akiket az anyjuk már 15 évesen tuszkol a vőlegények felé, mert nincs hozományuk és nem örökölhetnek, csak nekem lesz diplomám, lakásom, házam.


2018. febr. 22. 10:38
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

Miért férfiélet az, ha esetleg másik városban akarnék továbbtanulni, vagy külföldön élni, vagy nem akarom a diplomámat/érettségi bizonyítványomat eljegyzési gyűrűvel átvenni?


Erasmusra, Corvinusra, osztrák éttermekbe nemcsak férfiak járnak, és a PhD sem férfikiváltság.

2018. febr. 22. 10:45
 2/35 A kérdező kommentje:
Volt egy barátom, eleinte kedves volt, viszont lassan kibontakozott az önző, éretlen, kisajátító természete, és szakítottam vele. Na, onnantól kezdve én voltam a hülye a családban, mert hogy merek én elutasítani egy férfit, aki elvett volna feleségül.
2018. febr. 22. 10:47
 3/35 anonim ***** válasza:
65%

Ha a "lánygyermek" hagyja, akkor nem a csala´dtagok a hibásak.


Nem írtad, hogy hány éves vagy, de oda méyg továbbtanulni, ahová akarsz, és ott élhetsz, ahol neked jó. Ezt NEKED kell eldönteni és NEM a családnak.

2018. febr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
18 évesen a sarkamra álltam, és kidobtam a fiút, utána majdnem egy évig cszegettek, hogy egyedül fogok meghalni, és mi baj volt a sráccal, hiszen feleségül vett volna. Kb. depressziósan kezdtem el a helyi fősikolát, amit félév után otthagytam (nagyszülők fél év alatt kétszer megkérdezték, hogy valaki megkérte-e már a kezemet a fősuliról), utána fél évig dolgoztam pár hónapot, újraérettségiztem, és elmentem Pestre (harag a nagyszülők részéről). Most olyan szakon tanulok, amit szeretek, szóval "kitörtem" technikailag, de lelkileg még mindig nagyon megviselt, barátom nem volt azóta se (az exem hónapokig zaklatott, egész nyáron).
2018. febr. 22. 11:12
 5/35 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom hány lves lehetsz de az én véleményem az ,hogy kikellene már állnod magadért . Hála istennek nálunk nem ebben az elképzelésben neveltek minket sőt .. kb 5 éves koromtól kezdődően arra tanítottak ,hogy igenis álljak ki az igazamért de tudjam belátni azt is ,hogyha nincs. Ezzel elérték azt ,hogy simán megmondtam a véleményem mind a szüleimnek ,nagyszüleimnek is . Volt a családban egy nagyon csúnya vita ..több évig tartott szinte semmiségen mégis rajtam csattant egy olyan dolog aminek nem szabadott volna . Szemrebbenés nélkül helyretettem az adott családtagot ,hogy mégis mi és hogyan . Azt hiszem neked is a yaját lábadra kellene állnod és megmondani mit gondolsz és ,hogy majd te döntesz a saját életedről. Ha nem igy lesz akkor élheted azt az életvitelt amit ők kitaláltak neked. .
2018. febr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
81%
Olyan messzire költözz tölük, amennyire csak tudsz :)
2018. febr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Elköltözni elköltöztem, de hazamenni csak haza kell néha, ha más nem is, karácsonyra.
2018. febr. 22. 11:17
 8/35 anonim ***** válasza:
71%
Az "oda mész tanulni ahova akarsz" dolog szép és jó lenne, ha nem a szülő fizetné a továbbtanulást. Az hogy ilyen nagyon gondoskodo szulok esetlrg mindenkiben ferj jeloltet latnak, az nem ritka, nálam feleseg jelolt mindenki. Az ilyen szülok szeretik irányitani a gyereket, beleavatkoznak a dolgaiba. Nagyszülokkel foglalkozni nem kell. Csak magukra gondolnak, oregek, regi világ szerint elnek. En nem is ismertem a nagyszuleim, de kb ezt veszem eszre másoktol. Szerintem tanulj, es csak jatszd el hogy azt csinálod amit akarnak, es ha már megvan amit akartál, hagyd ott a nagyszülőket ...
2018. febr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
51%

Állj ki magadért, ha kell szaktísd meg a kapcsolatot a családdal egy időre. Bár még mindig nem tudjuk hány éves vagy, a kommented alapján 18 biztos elmúltál szóval ne ők döntsék már el a sorsodat...

Irány melózni, albérlet, saját lábra állás, ők meg hisztizzenek miatta ahogy akarnak.

2018. febr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Kiálltam magamért (az megvolt), és kb. az egész család lecseszett érte.


A másik része a mondanivalómnak, hogy ez egy valódi probléma (sok a család a lányokban csak azt látja, hogy férjhez megy, unokákat szül, és gondoskodik róluk idős korukban, míg a fiúk azt csinálnak, amit akarnak), és erről beszélnünk kéne.

2018. febr. 22. 11:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!