Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg a szüleimmel...

Hogy értessem meg a szüleimmel, hogy nem lesz csak úgy hipp-hopp jó kedvem az életem darabokra hullása után?

Figyelt kérdés

10 év után most válunk a férjemmel. Ő akarta, engem nagyon megvisel a dolog. Én költöztem el és hagytam ott az állásom, a háziállatainkat, az otthont, amiben közösen laktunk 7 évig (a ház a férjem családjáé). Azt hiszem, érthető, hogy nagyon nagy mélyponton vagyok.


Valahányszor találkozom a szüleimmel állandóan szóvá teszik, hogy olyan rosszkedvű vagyok, miért nem mosolygok soha, stb. Ilyenkor elmondom, hogy azért nem, mert a poklon megyek keresztül. Mire ők: lehetne sokkal rosszabb is... túl kellene már ezen lépnem... (5 hónapja csak, hogy elköltöztem)


Járok terápiára, segít vmennyit, de a jókedv nem fog csak úgy hipp-hopp az életembe költözni, pláne míg egyedül élek (csak az egyik macskám hoztam el, panellakás) és nincs gyerekem. Mindennél jobban szeretnék gyereket... úgy gondolom az meghozná a boldogságot az életembe. De még teherbe esni sem tudok csak úgy, betegségeim vannak, amelyek miatt valószínűleg csak lombikkal lehet gyerekem. Ja és a szüleim szerint a terápia pénzkidobás, ők sosem jártak pszichológushoz, így nekem sem kellene, nem jó az semmire.


És a poén, hogy mindezek ellenére alapvetően jó a kapcsolatunk, sokat segítenek, főleg anyagilag. De kiborít, hogy minden találkozásnál eljátsszuk ezt a mini drámát...


Hogy értessem meg velük, hogy hagyjanak békén ezzel a nyaggatással? Elhiszem, hogy rossz nekik látni, hogy a gyerekük nem boldog, de attól, hogy folyton szóvá teszik és siránkoznak miatta, még nem lesz jobb... 34/N



2018. febr. 22. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a "miért nem mosolyogsz néha" és a hasonló jellegű kérdéseik és monológjaik valójában jó szándékkal érkeznek feléd, csak nyilván ők egy más generáció, és nem élik át ezt az egészet.

A terápiát nem tudom miért nem támogatják, szerintem jó ötlet!

Próbálj meg magadra koncentrálni és nem foglalkozni a számodra fájó kijelentéseikkel.

Sok erőt Neked! Lehet hogy bele fog telni egy "kis" időbe amíg sikerül az életednek ezt a fejezetét lezárnod, de hiszem, hogy hamarosan Rád talál a boldogság! :)

2018. febr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Kitartás. Ki fogsz mászni ebből a gödörből, csak hagyj magadnak időt. Legyél nyitott a világra, tedd azt, ami most jó a lelkednek és csak előre nézz. És ne add fel, fog még jönni boldogság, egy új kapcsolat és egy baba képében, hidd el. Minden jót neked!
2018. febr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
Annyiban igazuk van, hogy ha elkezded abbahagyni az önsajnálatot és pl. mosolyogsz, akkor a hangulatod is javulni fog, amíg egyre jobban beleéled magad az elhagyott szerencsérlenség szerepébe, akkor meg csak rosszabb lesz.
2018. febr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%
Nézd, szerintem ennyit, el lehet viselni a szülőktől, hiszen nyilvánvaló, hogy nem rossz szandékkal mondják.
2018. febr. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Főleg egyes és kettes kedvességét! :)
2018. febr. 23. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!