Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni az ilyen...

Mit lehet tenni az ilyen szülőkkel? Meg mindig gyerekként kezelnek, beszélnek velem.

Figyelt kérdés

Házas ember vagyok, külön élek szüleimtől, van egy fél éves fiam, van jól kereső munkám. DE: szüleim egyre jobban az őrületbe kergetnek, úgy kezelnek és beszélnek velem mint egy 5 éves gyerekkel, ezt már nem egyszer mondtam nekik, főleg anyám ilyen, nagyon sokszor szóltam már rá hogy ezt fejezze be, ne kezeljen így, azt mondja hogy jól van kisfiam, aztán pedig következő alkalommal kezdi elölről. A legidegesitobb, hogy próbál beleszolni az életünkbe, a gyereknevelesbe, nem tetszik neki a feleségem mert, elejétől kezdve nem kedveli, mikor megkerdeztem miért, annyit mondott hogy "mert nem ilyen lányt képzeltem el melléd". Ha szóvá teszem hogy ne szóljon bele a dolgainkba akkor jön a jó öreg régi szülői adu ász: fiam hogy beszélsz te velem, én az anyad vagyok nem beszelhetsz így velem. Itt kihangsulyoznam, hogy én bunkó stílusban, hanem normálisan mondom el a bajomat vele kapcsolatban, de mindegy, mindig ez a válasz te így nem beszélhetsz velem, nem a haverod vagyok stb és a problémát meg sem hallja, tudomásul sem veszi, folytatja ugyanúgy. Egyre jobban kezdem meggyűlölni őt, és úgy egyre kevésbé szeretek vele beszélgetni is már. Mit lehet ilyenkor kezdeni, ha a megbeszélés sajnos süket fülekre talál?


Próbáltam apámmal beszélni ez ügyben, hogy beszéljen anyámmal, próbálja visszafogni, sikertelen, nem hallgat senkire.


26F



2018. febr. 23. 23:10
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Szünetelteted a kapcsolatot. Majd megtanul viselkedni, ha rájön, hogy elveszíthet. De ha próbál közeledni, akkor is csak nagyon kimérten engedd vissza az életedbe, hogy érezze, hogy komolyan gondolod. Játszmázik. Nem kell hagyni.
2018. febr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Amit az első ir jóó,v teljesen megszakitani a kapcsolatot.. Amugy Anyádnak egy nő se lett volna jo,megsugom,mert aki elviszi picifiát az ilyennek az csak szar lehet,és akkor jön a sárkány effektus...
2018. febr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem se nagyon tehetsz mást, mint hogy ritkítod a találkozásokat és ha ezt szóvá teszi, megmondod, hogy mi az oka.
2018. febr. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Sőt, igazából, ha tetszik neki, ha nem meg kellene neki mondanod, hogy van egy feleséged és nem érdekel, hogy ő "nem ilyen lányt képzeld melléd", addig ne keressen, amíg nem valtoztat a hozzáállásán. Ha megsértődik, ha nem, ezt meg kellene lépned.
2018. febr. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Mondd meg neki, hogy neked már a feleséged és a gyereked az első az életedben, és ha nem tetszik, nem kell oda menni hozzátok!

Igazuk van a többieknek, eluralkodna rajtatok és szétmarná a házasságotokat!

Én két évig nem beszéltem anyámmal, apám rendszeresen jött ez idő alatt is, szívesen láttuk. Aztán, amikor jött az unoka, csak eljött anyám is.

A kapcsolat nem lett már soha olyan, mint előtte, de a távolságtartás jobb, mint ha sárkány lenne.

2018. febr. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Mintha csak a Férjem írta volna.

Ő is próbálja szüneteltetni a kapcsolatot, persze nyomulnak mert hiába mondta el többször nem értik miért távolodunk el.

De bármi olyan történik, ami nekik nem tetszik csakis én vagyok a hibás, mivel ők tökéletes fiút neveltek.

2018. febr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem ilyen lányt képzelt melléd... Én megmondanám, hogy én sem ilyen kotnyeles, minden lében kanál anyát képzeltem magamnak, de ez van. Én is azt tenném, hogy egy ideig megszakítanék minden kontaktot, de előtte közölném, hogy miért teszem és majd akkor jelentkezzen, ha képes normálisan viselkedni.
2018. febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
56%
En is epp a minimalisra szoritom a kapcsolatot, en kepteleb vagyok teljesen szuneteltetni, de minden egyes talalkozas utan idegroncs vagyok, foleg hogy direktbe heccelik az amugy total nyugodt fiamat. Jo ideje nem mentunk at, most ok vannak verig sertve. En maholnap harminc leszek szinten csalados, megis 14 evesnek kezelnek, remalom mellettuk az elet, sokat sirok amiert ilyen a csaladom, mert en amugy tokre csaladcentrikus lennek, de ez igy nem oke.
2018. febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Épp hasonló kérdést akartam kiírni, így találtam ide.


35 vagyok, és mióta tavaly elhagyott a feleségem, a szüleim, különösen az anyám újra tiniként kezel. Folyamatosan átlépi a határaimat, utasítgat, feladatokat ad, véleményezi az életem, kritizál, kioktat arról, hogyan kéne vele viselkednem, hogyan kéne érezni magam. Rám borítja az érzelmeit, amikhez szerintem semmi közöm. Minden találkozás vagy telefonálás után elfog a bűntudat és a szorongás, hogy rossz ember vagyok. Ugyanazokat a dolgokat kérdezik meg, amikre amúgy nem éri meg válaszolni, mert minél többet tudnak, annál inkább bele akarnak folyni. Nyilvánvaló, hogy ők nincsenek rendben magukkal és a kapcsolatukkal, de borzasztó megrázó benne lenni. Főleg úgy, hogy 15 éve ezt már egyszer lejátszottuk. Egyelőre nem tudom, mit csináljak, nagyon ki vagyok merülve ettől. Van saját életem, még ha épp romokban hever is, nem akarom velük megosztani.


Ha a kérdés kiírója olvassa ezt, leírhatná, mi lett a története folytatása.

2020. jún. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Magam is ugyanezzel a problémával kűzdök/kűzdöttem. 7 évig éltem külföldön, mindenki elfogadta, hogy önálló és független vagyok. Majd amikor 26 évesen hazaköltöztem Magyarországra, ismét gyerekként kezdtek el kezelni a szüleim, a magánszférám határait rendszeresen megsértve. 30 évesen azt mondtam Édesapámnak, hogy ameddig nem hajlandó a magánéletemet tiszteletben tartani, addig csak és kizárólag írásban vagyok hajlandó kommunikálni vele, és csakis a probléma megoldásáról. 2 év következetes levelezés után komolyan vette a dolgot és elgondolkodott rajta, hogy talán az Ő viselkedésével lehet a probléma.

Nekem sokat segített az alábbi könyv:

"Dr. Henry Cloud & Dr. John Townsend: Határaink (Mire mondjunk igent és mire nemet?)"

[32F]

2020. júl. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!