Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tavasszal töltöm a 18at és a...

Tavasszal töltöm a 18at és a barátaimmal el szeretnék menni Volt fesztiválra saját megkeresett pénzből de szüleim nem engedik. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kitűnő tanuló vagyok egy erős gimiben és nem iszok,nem dohányzok de így se engednek el pedig mindent én fizetnék és nem egyedül mennék hanem barátokkal (22 év körüliek) és a kedvenc előadóim lépnek fel

2018. márc. 1. 14:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%
Ha otthon lax kell nėmi kompromisszum. De addig hátha változik a szitu.
2018. márc. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Elmész.
2018. márc. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%
Miért nem akarnak elengedni? Van valami konkrét aggodalmuk? Ha nincs, akkor két lehetőség van. 1. Engedelmeskedsz és nem mész el. 2. Lesz, ami lesz, elmész, vállalva annak minden következményét. Jogilag nem tarthatnak vissza. Viszont nagyon megromolhat a kapcsolatod a szüleiddel. Szinte biztos, hogy vannak konkrèt aggályaik. Beszéljétek át, hogy miért féltenek, és keress megnyugtató válaszokat a kérdésekre. Pl.hogy jutsz haza? Milyen biztonsági intézkedések garantálják a személyes biztonságodat? Hogyan tudsz vigyázni a tárgyi értékeidre? Milyen a higiénia a fesztiválon? Mennyire vagy szexuálisan felvilágosult? Mennyire jó a helyzetfelismerő képességed? Észreveszed, mikor kell tiplizni? Voltál már el szórakozni? Az a nagy büdös helyzet, hogy ez a fesztivál a szüleid nagy vizsgája lenne. Kiderülne, hogy jól neveltek-e. Tök normális, hogy félnek tőle. Te is izgulsz dolgozat előtt, pedig arra csak pár hetet készülsz. Ők 18 éve dolgoznak rajtad.
2018. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Nálam is ez volt a helyzet én akkor is elmentem a szüleim ezt megtudták utánnam jöttek és hazarángadtak a barátaim szeme láttára

Se a szüleimmel nem jó a kapcsolatom se a haverokkal egyedül maradtam és csak 1 nap lett volna az egész péntek délutántól szombat délutánig

2018. márc. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
20%

Hát, ha a 22 év körüli barátaid fiúk, és gondolom azok, akkor érthető, ha a szüleid féltenek.

Ettől függetlenül 18 éves korod után oda mész, ahova akarsz, a pénzedet meg arra költöd, amire akarod.

2018. márc. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%

18 vagy, kitűnő tanuló, nem iszol, nem dohányzol, nem voltál még fesztiválon... annyira jókislány vagy, hogy nem csoda, ha féltenek. Hisz nincs semmi tapasztalatod. Én sem vennék rá mérget, hogy tudsz vigyázni magadra egy ekkora fesztiválon. Vannak ám ott durva arcok. Kb. minden második srác azon lesz, hogy minden nap másik csajt dugjon meg. A többiek meg arra hajtanak, hogy lenyúlják a náluk részegebbek pénztárcáit meg telefonjait. Ha a sátorban hagysz valamit, fújhatod. Ha kicsit többet iszol a kelleténél (ami esetedben kb. egy pohár sör), bárki bármire rávehet. Nem csak pia lesz, de annál durvább cuccok is bőven, és addig fognak kínálgatni vele, amíg valamit úgyis elfogadsz. A koncerten tombolva a tömegben észre sem veszed, ha valaki a zsebedbe nyúl. Ha pedig esetleg nem érzed jól magad, vagy rosszul leszel, vagy megsérülsz, akkor a szüleidnek kell majd érted menniük. Azt sem írtad, hol laksz, lehet, hogy csak az ország másik felébe nem engednek el szívesen fesztiválozni.

Azt pedig talán nem is tudod, mennyi pénz kell egy ilyen bulihoz. A belépő meg a kemping jegy mellé számold bele, ha pl. sátrat kell venned, hálózsákot, vagy ha szállást foglalsz. Tisztálkodószerek, ruha, mindennapi kaja, buszjegy, vonatjegy... talán azt sem akarják a szüleid, hogy 2 év alatt megkeresett pénzedet elszórd egy fesztiválra.

Aztán jókedvedben ki tudja, kivel osztod meg a sátrad esténként, és hát kinek hiányzik egy fincsi nemibetegség, HIV, vagy ami még rosszabb, egy nem kívánt terhesség...

Ezer oka lehet, hogy miért nem akarnak elengedni, ezt velük kell megbeszélned. De ha a saját szüleidet sem tudod meggyőzni arról, hogy tudsz vigyázni magadra, akkor lehet, hogy nekik van igazuk, és kicsi vagy még egy fesztiválhoz. Bár a legtöbbet a saját hibáiból tanul az ember.

2018. márc. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
"Hát, ha a 22 év körüli barátaid fiúk, és gondolom azok, akkor érthető, ha a szüleid féltenek. " - miért, mik legyenek? 60 évesek? Utálom az ilyen gondolkodású embereket, mint a Kérdező szülei.
2018. márc. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%
Felnőtteket bezárják.. 15 évesek meg full az éjszakába koricálnak pesten..
2018. márc. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
6-os elég jól összefoglalta a fesztiválozás veszélyeit. Azért azt szögezzük le, hogy a fesztiválra alapvetően szórakozni mennek az emberek. Nem törvényszerű, hogy bármi illegális drogot elfogadj. Én se fogadtam el soha semmit, nem volt belőle gond. Természetesen a sátradba sem kötelező bárkit is beengedni. ;) gondolom lassan meg kellene venni a jegyet, hogy biztosan meglegyen meg akciós is legyen. Én azt javaslom, hogy vedd meg a jegyet most. Ha mégis meggyőzöd az ősöket az utolsó pillanatban, ne a teltház legyen az akadály. Ha otthon maradsz, még mindig eladhatod a jegyed. Még tart a klubszezon, menj el pár klubkoncertre a közelbe. Oda talán könnyebben elengednek, tudod tesztelni, mit bírsz. A szüleid is láthatják, hogy megbízhatóan hazaérsz az előre megbeszélt időre, nem csatakrèszegen mászol haza, stb. Velem legalábbis így csinálták a szüleim. Ha picit messzebb volt a koncert, akkor apukám értem jött. Nem volt így sikerem a pasiknál, de talán 14-15-16 évesen nem is volt ez baj.
2018. márc. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanilyen szituban (májusban lettem 18) szimplán közöltem, hogy anya, ha vége az írásbeliknek, fesztiválra megyek majd XY-nal (az pünkösdkor volt anno, nem nyáron).

Húzta a száját, de mivel neki max annyi köze volt hozzá, hogy négy napig nem leszek otthon, nem tudott beleszólni.

2018. márc. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!