Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van az anyámból. Mit...

Elegem van az anyámból. Mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Anyám mindig ordít. Mindenkivel. A kutyával, apámmal, mamámmal, öcsémmel, bátyámmal és velem is. A mamám mindig azt mondja, hogy azért, mert apám csak a számítógéppel törődik és anyámon nagy a teher, mert nincs segítsége. Mellesleg apámnak az egyik munkájához kell a gép vagy a szarban sem lennénk ha nem dolgozna. Én is próbálok egyre többet segíteni. De már én menekülök a mamámhoz, mert ott eltudok zárkózni, mert nem bírom, hogy az öcsém sír mindenért, bátyám dilizik, anyám meg ordít mindenkivel. Néha apám is dilis... És engem ez annyira kiidegel, hogy sokszor sírva fekszem az ágyon, mert ideges vagyok. Ma is kiakartam venni valamit a hűtőből és anyám vagy apám szarul rakta be az egyik dobozt és rám esett és kiömlött. Azért is leordított. Aztán kiakartam venni végül a kaját és leordított, hogy húzzak fel a szobámba. És ez csak az egyik eset. Anyám sosem laza csak ritkán. Ha a kutyával van baja akkor mindenkivel, ha a bátyámmal mindenkivel és folytathatnám. Az ő hibájáért is mást hibáztat. Mielőtt megszületett az öcsém nem volt ilyen hülye. 12/L
2018. márc. 5. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Egy csomó felnőtt viselkedik így nagy stressz alatt. Mondjuk ekkora háztartást fenntartani munka mellett biztos nem egyszerű, és fogadok apud nem jár el kaját venni és nem áll oda a tűzhely mellé főzni miután felkel a gép elől, talán a házimunka egyéb részeiben sem segít.


Ne aggódj, nekem anyám és apám felváltva üvöltöttek anno.

Mostanra öregemberek lettek, de még így is néha kijön a hangjuk.

Majd megtanulod elengedni a füled mellett. Nekem pont így romlott meg a viszonyom faterommal, hogy egyszerűen mindenért üvöltött és idegbajos volt. Ahogy nőttem, egyre kevesebbet kommunikáltam vele, így egyre kevesebb stressz ért.

Már nem foglalkozom idegbajos emberekkel, távol tartom magam tőlük.

Próbáld meg tudatosan kizárni ezeket a dolgokat, hogy ne hassanak rád. Nekem sikerült, pedig nálunk nem volt emelet sem, egymás szájában éltünk.

2018. márc. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Különben apa ha feláll a gép elöl gyakran főz. Azon kívül tényleg nem nagyon csinál mást. Viszont egyre kevesebbet látjuk így is, mert vonaton utaskísérő és napokra elmegy meg most dolgozik a vonaton, a gép előtt és még külföldre is megy lángost árulni (ahova megy ott jó pénz jön belőle). Persze régen ő is többet segített. Minden más volt mielőtt az öcsém megszületett.
2018. márc. 5. 14:08
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

Nincs mit.

Faterom ennyit se csinált. Csak ült....ült....ült. Most is ül.

2018. márc. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Legyél kevesebbet otthon, válasszál valamilyen sportot vagy szakkört. Ha sokat vannak egymás nyakán (pl. otthon) az emberek, akkor óhatatlanul is kiidegelik egymást. Ha meg nagy a ház, akkor minél inkább vonulj el otthon.
2018. márc. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%

Talán segíts be a háztartásba és ne csak az elvárások legyenek. Valószínűleg elege van hogy utánatok takarít, meg a kutya után, apukátok meg nem érezteti vele, hogy nő, csak egy háztartási alkalmazott.

Az én férjem is a gép előtt ül a munka miatt, ha épp nem terepen dolgozik, és rá is rá kell szólni, hogy már elment az idő, legyen velünk, mert mindig nem lehet azzal lerázni az embert, hogy épp dolgozik. Az nem normális. Gondolom anyukád már feladta, mert hiába szólt, egyből jön, hogy "dolgozom". Na ez az, amit nem hiszek el, hogy 0-24 dolgozik valaki a gép előtt.

Szerintem semmi segítséget nem kap, nem érzi, hogy él, hogy nő, senki nem segít, nem tud normálisan időt fordítani magára.

2018. márc. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Egy : A nők akkor ilyenek ha nics normális nemi életük. Kettő : Otthon már mindenki idegroncs,mert szar a bér szar az élet stb stb,két fizetés se elég éhenhalni se. Meg lehet nézni akik kijöttek mennyire sztresszmentesek kiegyensulyozottak és a gyerekeik is,vidámak,egyáltalán nem "depis idegbeteg magyarok".
2018. márc. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerintem anyukádnak is meg van a maga problémája.. Szerintem neki is elege van.. Menj néha oda hozzá és öleld meg lehet, hogy csak ölelésre vágyik.. Vagy arra, hogy ne érezze egyedül magát
2018. márc. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 7.-nek igaza van! A szeretet megnyilvánulása mindig hatásos! Tedd azt, amit a szíved diktál.
2020. júl. 18. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!