Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik megszakítottátok bármelyi...

Akik megszakítottátok bármelyik szülővel a kapcsolatot, hogy viseltétek? Mi vezetett a döntésig?

Figyelt kérdés
Mi volt az a pont mikor azt mondták elég és ne tovább. Nem bántott utána a lelkiismeret furdalás? Most milyen az életetek? Nyugodtabb?
2018. márc. 10. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Miután apám egy picit lenyugodott és nem pattogott, hogy "biztos anyátok beszéli tele a fejeteket, hogy ne gyertek hozzám", mikor az egész ember nem több, mint egy rakás sz#r. :D

Pedig anyám még bátorított is, hogy menjek hozzá, de már akkor sem tudtam emberszámba venni. (13-4 éves voltam.)

19/F Azóta nem beszéltem vele egyszer sem.

2018. márc. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Nálam alkoholizmus agresszió,állandó verések,egy kukázott iskolás buszjegyért is apám összevert. Anyám még hergelte is mert addig ő nem kapott mig engem rakott.. Az iskola igazgató hölgy meg közölte h ők nem keverednek ebbe bele.. 18 évesen jöttem el egy böröndel. Férjemnél kihasználás,fejős tehénnek nézés,alkoholizmus,élősködő tesó. Könnyen. Nem voltak ezek soha szülők,sem család nem volt soha. Nincs lelkiismeretfurdalásunk. Boldogabb,nyugodtabb.
2018. márc. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
En most probalnam lerazni,a meg onmaganak is hazudozo apamat.. Egyenlore nem tul nagy sikerrel sajnos mert ertetlen,keptelen felfogni barmit es valahogy o nem emlekszik semmire amit velunk megcsinalt. Tonkrevagta a gyerekkorom,aztan mikor elvaltak anyut hibaztatta ,hogy aztan az o elete lett tonkreteve ...:D Varandos vagyok a pici babaimmal,es nagyon nem fog hianyozni egy ilyen alkoholista,agressziv,hazug ember a kornyezetukbe.
2018. márc. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

"Anyámmal" nem tartom 10 éve a kapcsolatot. 3 évig tűrtem és próbáltam helyrehozni a párom és a közte lévő viszonyt (a párom is), de nem lehetett. Egyszerűen utálta és pont. Meg lehetett volna oldani úgy, hogy egyedül megyek látogatóba, ahogy volt is párszor, de "anyámnak" ez nem volt elég.

Gonosz volt, sunyi, rosszindulatú és szarkeverő. Mindenáron össze akart minket ugrasztani. Próbáltam szépen és csúnyán is megoldani a dolgot, aztán elegem lett.

Kb 10 éve megszakítottam vele a kapcsolatot és azokkal a családtagokkal is, akiket ellenem fordított.

Nem bántam meg. Ha változtathatnék, akkor annyit csinálnék másképp, hogy előbb megtenném ezt a lépést. Sokkal nyugodtabb az életünk.


Egyébként az volt a párom bűne, hogy összeköltöztem vele és már nem haza adtam a pénzt, hanem a közös életünkre gyűjtöttünk. "Anyám" meg világ életében munkakerülő volt és másokon élősködött. Nem tetszett neki, hogy nem húzhat le többet.

2018. márc. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Meglopott, hazudott, megvert, ellenem nevelte a testvérem. Nyugodt volt. Most csak azért tartom vele a kapcsolatot hogy kevésbé tudjon hátba támadni meg van a szülő tartás...
2018. márc. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

16 éves korom óta terrorizált. Lelkileg tönkretett. Nem engedett ki otthonról, lefogott, telenyomkodott gyógyszerekkel. De én voltam a bolond, akit el lell vitetni az elmegyógyintézetbe. Felszakította a szám, beverte az orrom.

Minden volt... Tönkretette az életem, ennyi. Rám fogta, hogy "be vagyok szívva", vagy megbolondultam. Iszik.

Bocsánat sose. Anyámeg asszisztált hozzá.

2018. márc. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon komoly történetek. Bizonyára sok fájdalmat és haragot hordoztok/hordoztatok magatokban. Kívánom hogy ezentúl ne legyen semmi gondotok az életbe.
2018. márc. 10. 18:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem hordozok magamban sem haragot, sem fájdalmat. Egyszerűen meghaltak számomra, ezt nekik is megmondtam az utolsó beszélgetésünknél. Párom családja lett a családom, anyósom olyan, mintha az anyám lenne. Sokkal többször számíthattam rá az élet minden területén, mint a saját "anyámra". A sógorom meg olyan, mint ha a testvérem lenne. Egyáltalán nem hiányzik az "igazi családom". :)
2018. márc. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha tehetném most pakolnék. Minden szó kár belé, amikor a legnagyobb gondod bajod van akkor jut az eszébe pont, hogy durrogjon, nyugalom sosincs. Halálos kórt diagnosztizálnak már már az embernek, nem érti. xD
2018. márc. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!