Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám állandóan beleszól abba...

Anyám állandóan beleszól abba hogy mit egyek?

Figyelt kérdés

Szerinte túl sok túrót és tejfölt eszem (kb. 3 nap alatt fél kiló túrót), de jelenleg nem nagyon tudok mást enni pszichológiai okok miatt (pl. szilárdabb, szárazabb ételt). Egy egész zsemlét sem bírok megenni, csak ha nagyon muszáj, de akkor is csak muszájból nyomom le a torkomon, elmegy tőle az étvágyam.

Viszont túrót + tejfölt szívesen eszek, de már azon is stresszelek amikor kinyitom a hűtőt, hogy mikor fog beszólni anyám.



2018. márc. 10. 17:20
1 2
 1/12 Libers Pertz ***** válasza:
92%
Mihamarabb menj el egy pszichológushoz illetve egy gastroenterologushoz.
2018. márc. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Pszichologust keress.
2018. márc. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az már megvolt, most inkább azzal kapcsolatban kérnék tanácsot, hogy ezt a dolgot hogy fogadtassam el vele/hogyan tudnám vele ezt megbeszélni. Túlságosan beleszól mindenbe. Ha elmegyek barátokkal akkor is mindig minden apró részletet tudni akar, úgy érzem nagyon a nyakamon van, túlságosan kontrollálni akarja az életemet. És általában ezt azzal indokolja, hogy ő az anyám, meg hogy tudnia kell mikor hol vagyok.
2018. márc. 10. 17:33
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

Sehogy, nyilván az anorexiád miatt próbál etetni.


Más pszichés okot nem tudk elképzelni, amiért ne lennél képes megenni egy zsemlét.

2018. márc. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

Na enyire lehet komolyan venni a kamaszpanaszt...


Anya szörnyű, nem hagy élni, mindenbe beleszól = anorexiás vagyok, három nap alatt fél kiló túrót ettem meg, és szeretné, ha normális mennyiségű és összetételű táplálékot is fogyasztanék.

2018. márc. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

A gyerek épp azért anorexiás, mert ilyen az anyja. Azt az egy területét kontrollálja betegesen az életének, amit valamennyire tud: hogy mi megy le a torkán.


Kérdező, ez nem olyasmi, amit néhány szerencsésen megválasztott mondattal el tudnál intézni. Beszélj róla a pszichológusoddal és kérd a segítségét.

2018. márc. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem eszik, akkor is pocsék hozzáállás beszólni, hogy túl sok túrót eszik, pedig nem is... Akkor ne egyen semmit? Rendben van, hogy meg kell oldani a táplálkozást, de a túróevés SOKKAL jobb, mint a koplalás, s a mennyiség sem sok. A tejfölről nincs adat, s az hozza a kalóriát rendesen, csak persze a kiegyensúlyozott táplálkozáshoz más is kéne. Zsemle, az pont nem. Rengeteg ember van, aki nem tudna megenni egy zsemlét, mert az neki nem igazán étel. S a kérdező most nem bír szárazat enni.


Mi van a többi nem száraz ételellel? Lágytojás, pl.? Jó kis tápanyagdús cucc. Gyümölcs- és zöldségturmixok, levesek?

2018. márc. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
98%

Túlságosan beleszól mindenbe. Ha elmegyek barátokkal akkor is mindig minden apró részletet tudni akar, úgy érzem nagyon a nyakamon van, túlságosan kontrollálni akarja az életemet. És általában ezt azzal indokolja, hogy ő az anyám, meg hogy tudnia kell mikor hol vagyok.


... Naná h étkezési zavarod van. Nem csodálom h ilyen szülők melett ez van és pszichológus kell. Én kórházban dolgozom, volt hogy a felnőtt 28 éves férfi helyett az anyja beszélt,és mikor szóltunk h a beteg beszéljen mert nyilván nem az baja hogy néma,még ő volt vérig sértve,h de ő az anyja,kipateroltuk a kedves indaanyukát, nem tetszett neki, a férfin viszont látszott h mennyire nyugodtabb lett utána...

2018. márc. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok anorexiás, normális testtömeg indexem és testképem van. Mást is eszek ezen kívül, változatosan étkezem, csak ezt szeretem a legjobban, ezért például a vacsorát ezzel váltom ki, nem pedig melegszendvicset eszek vagy ilyesmi.
2018. márc. 10. 20:37
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem hagyom magam, nem olyan személyiség vagyok, aki hagyja/szereti ha más megmondja neki, hogy mit csináljon. Viszont a konfliktusokból mindig csak én jövök ki rosszabbul, úgyhogy sajnos csak megbeszélni lehetne vele, de nagyon makacs.
2018. márc. 10. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!