Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a szülő folyama...

Normális, hogy a szülő folyamatosan viszi a gyerekét valamilyen edzésre?

Figyelt kérdés
Egy volt osztálytársam a gyerekeit mindig viszi valahova. A nagyobb 6 éves kisfiút már kipróbálta a focit, a teniszt, úszni heti 2szer megy, kézilabdával is ismerkedik valamint kajakozni is elvitték nem egyszer. A kisebbik 2 éves kislányt eddig csak úszni járatják, de ő vele is sok mindent meg akarnak ismertetni. Most jön a kistesó, és őt is el akarják járatni. A 2 gyermek az anyukájukkal is edz otthon. Bevallásuk szerint minél több sportot meg akarnak ismertetni velük, de nem kényszerítik őket majd semmire, meg túrázni is eljárogatnak. Osztálytársam is folyamatosan kipróbált új dolgokat, és mondogatta is, hogy sportoltatni fogja őket, nem akarja, hogy lusták legyenek, utalva ránk volt osztálytársaira, mert mi nem voltunk annyira adrenalinfüggők mint ő. Azt elismerem jó a mozgás meg az ő gyerekük, de szerintem a kisfiú nem szólhat ebbe bele, hogy ő már pedig nem akarja. Az anya kézizett és teniszezett, az apa stintén kézilabdázott és kosarazott.
2018. márc. 11. 12:39
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Valamint az anyjuk anyanyelvi szinten beszél már olaszul, és a gyerekekhez szinte csak olaszul szól. Az osztálytársam vagy olaszul vagy magyarul.
2018. márc. 11. 12:41
 2/32 anonim ***** válasza:
19%

Az anyjuk jó szar kiejtést fog tanítani a gyerekeinek, ugyanis hiába beszél MAJDNEM - közel sem - anyanyelvi szinten, a dielketusát az életben nem szünteti meg.


Az meg, hogy hová járnak, az ő dolguk, inkább, inthogy otthon üljön a gyerek a gép előtt.

2018. márc. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
97%
Addig, amíg a gyerek kedvét leli ezekben a sportokban, addig normális, sőt nagyon helyes dolog is. Belőlük talán nem lesz már huszon-harmincévesen gerincbeteg fiatal felnőtt. Persze, lényeges, hogy a gyereknek ez ne legyen kényszer, lehet pont azért viszik annyiféle helyre, hogy ki tudja választani, mi az, ami tetszik neki, amiben leginkább a kedvét leli, és így két legyet ütnek egy csapásra: rászoktatják a sportra és egyben jó esetben adnak is számára egy olyan hobbit, amiben öröme telik. Ha ezt a szülő megteheti, hát én csak pártolni tudom!
2018. márc. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
61%

Az jó, ha van valami, amit sportol a gyerek, és szereti csinálni. De állandóan edzésre járni, ráadásul többfélére hülyeség. Nekem is volt ilyen osztálytársam, szegény soha nem tudott velünk jönni, órák után mindig rohant, hogy odaérjen edzésre, semmi szabadideje nem volt, őt is többfajta sportra járatták a szülei. Egyébként eredményeket nem ért el semmiben, tehát nem azért járt ennyit, mert sportoló volt, vagy lett.

Szerintem hülyeség ennyire leterhelni egy kisgyereket.

A nyelvtanulást meg már leírták előttem :) nagy baromság. Akkor jó más nyelven beszélni a gyerekhez, ha ez az egyik szülőnek az anyanyelve.

2018. márc. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Én úsztam, vizilabdáztam és kosaraztam, majd 10 éves koromban elkezdtem kézilabdázni. Számomra ez volt a tökéletes sportág, a többit abbahagytam és 11 év elteltével is kézilabdázom. Ha el sem kezdtem volna akkor teljesen máshogy alakult volna az életem, a többit nem élveztem ennyire így csak hálás vagyok anyukámnak, hogy segített megtalálni azt, ami nekem a legjobb.
2018. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
82%
Nekem csak egy kérdésem van: Mi a facc közöd van mások életéhez?
2018. márc. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
85%
Inkabb igy, minthogy a gyerekek az utcan noljenek fel. Azt, hogy tanitja a gyereket olaszul, mi baj van vele?
2018. márc. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%

Jó, ha sok sportot kipróbálhat a gyerek, egyébként honnan tudná melyik tetszik neki? Bár én is járhattam volna. Szerintem ha egy 6 éves kisfiú elmegy focizgatni, annak annyi köze van az adrenalinfüggőséghez, mintha megennék egy sütit, és ettől édességfüggő lennék............


És akkor mi van, ha a gyerek nem tökéletes kiejtéssel tanul meg olaszul? Még az olasztanárok sem úgy beszélnek, hiszen nem az anyanyelvük. Az iskolában meg úgyis a nyelvtanra mennek rá, onnan aztán soha nem fog megtanulni beszélni egy nyelvet.


Ha ti nem mozogtok, az a ti magánügyetek. Amit ők csinálnak, meg az övéké. Belőled most tényleg csak a rosszindulat szólt.

2018. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
96%
Ez nagyon is jó,egészen addig amig nem csinál a szülő versenylovat a gyerekeiből.
2018. márc. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 theradion ***** válasza:
100%
Az utolsó hozzászólóé a lényeg. Merthogy én olyant is sokszor láttam, ahol a versenyló hozzáállás működött.
2018. márc. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!