Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti megengednétek...

Szülők! Ti megengednétek ezeket a dolgokat a lányotoknak?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szeretnék septum piercinget és raszta hajat, viszont 15 éves leszek csak. Arra gondoltam, hogy a saját pénzemből vennék magamnak kamu piercinget, mert kiszúratni egyelőre nem szeretném, és ezt hordanám iskolán kívül, valamint szintén a saját pénzemből megcsináltatnám a hajam. 2 éve gyűjtök ezekre a dolgokra, és tényleg nagyon szeretném mindkettőt. Ennyit megengednétek a gyereketeknek, vagy nem tetszene az ötlet, és tiltanátok még egy ideig?
2018. márc. 13. 18:56
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Aki írta a saját rasztás tapasztalatot :)


Én anno lenyírattam a hajam kb. két centi rövidre.

Hosszú, göndör hátközépig érő hajam volt. Mondjuk én akkor már 18-19 éves voltam, mentem felvételizni. Akkoriban még nem voltak nagyon extrémebb hajak.

Az egyik helyen, ahová felvételiztem, beszóltak, mivel idős, konzervatív férfiak felvételiztettek. Megaláztak verbálisan, beszóltak a mai szemmel nézve nem durva hajamra.

A tudásomra nem is voltak kíváncsiak.


Na mindegy, nekem nem tűnnek fel az ilyen hajviseletek, mint a raszta, de tényleg arra készülj fel, hogy nagyon durva beszólásokat is kaphatsz napi szinten. Sajnos.

2018. márc. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
32%
Nem. Majd ha felnő és magát okolhatja érte. Addig nem.
2018. márc. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
32%
Nem egyiket sem ha felnő azt csinál hajával amit akar .
2018. márc. 14. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
15 éve középsuliban volt egy nagyon szép csaj rasztahajjal. Olyan akartam lenni mint ő. Persze nem csinaltattam rasztat, mert nekem nem allt volna jól. Szóval lehet szép és apolt. Viszont milliószor atbeszelnem vele, ha a suli hazirendje engedi. Kamu orrkarikat engednek, de nagyon gáz szerintem. Rendeset nem!
2018. márc. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Én engedném. Ő teste, ő döntése. A piercinget ki tudja szedni, ha nem tetszik, ha meg nem is igazi akkor meg végképp semmi gond vele. A haját meg le tudja vágatni, ha akarja. Semmi maradandót nem akar csinálni a testével. Ha évek óta gyűjt rá akkor meg gondolom nem valami hirtelen ötlet, hogy látott valakit így a buszon és akkor most, rögtön, azonnal kell neki is. Ráadásul saját pénzéből menne, ha jól értem, az meg szintén az övé, arra költi, amire akarja. (Kivéve, ha drog. Drogra nem költheti.)
2018. márc. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

A rasztahaj csunya es igenytelen hatast kelt 15 leszel ha most mesz gimnaziumba felveteli elbeszelgetesen a haj miatt nem fognak komolyan venni. Mellesleg egy raszta nem is olcso igaz hogy magadnak fizetned de en nem akarnam hogy olyanra koltsd a nehezen osszegyujtott penzed amit lehet hogy meg fogsz banni. A piercienget ha kivehetos es kamu es nem hordanad iskolaban vagy ha velem vagy megengednem.

35/N

2018. márc. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Kamu piercinget simán, aztán ha jól is áll neki (nem sok ilyen embert láttam) és még mindig akar akkor mondjuk 17 évesen csináltathat.

A raszta hajjal az a bajom hogy igénytelen hatást kelt de oké, próbálja ki de ha látszik hogy nem ápolja, bebüdösödik irány a fodrász

2018. márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Raszta:


Középiskolás koromban jártam raszta hajú sráccal, ő nem fodrásszal csináltatta, hanem egyszerűen csak éveken át nem fésülködött, meg sodrással rásegített. A srácra mindent lehetett mondani, csak azt nem, hogy ápolatlan volt, és ezt mai fejjel is így gondolom (38 éves kétgyerekes nő vagyok), tiszta volt és jó illatú (a haja is) mindig.


Később ismertem olyan férfit, akinek horgolótűvel (vagy olyasmivel) csinálták, előtte precízen egyenletes tincsekre osztva, szinte mértani pontossággal, hát az a frizura meg aztán végképp minden volt, csak ápolatlan hatású nem.


Ha tisztában van a kislány azzal, hogy a razstát nagyon sokat kell gondozni, karban tartani, és ezt vállalja is, én engedném. Milliószor ápolatlanabbnak tartom a lenőtt festést, a vattaszerűen száraz hajvégeket, a lepattogzott körömlakkot, mint egy profin elkészített és utána gondosan karbantartott rasztát.


Nekem a septum piercing is tetszik, bár már öreg vagyok ahhoz,, hogy számon tartsam, melyik kultúrában mit is jelent tulajdonképpen. gyönyörű nőkről láttam képeket ilyen piercinggel. Kicsavarodott ízlésem lehet a válaszadók többségéhez képest, de nekem ez is szebb, mint pl. az egész fülcimpán végigfutó kis karikafülbevalók sorozata, vagy a szemöldökpiercing, vagy a nyelvpiercing....


Ízlés kérdése tehát.

2018. márc. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

A kamupiercing mehet, attól nem lesz senkinek baja. Nekem is volt kamaszként, igaz, akkor még a felragasztható kavicsok voltak divatosak. :) Anyám szörnyülködött tőle egy sort, de mivel nem volt tartós következménye, így nem volt mibe belekötni.

Egyébként nem tudom, manapság mi a divat, nálunk a suliban a fülön kívül tiltották is a pc-t.

Én azt mondanám, hogy a kamu pc ötleted jó és átgondolt. Ha tetszik, ha hosszabb távon is akarod így viselni, visszatérhetünk a dologra.


A rasztát viszont nem engedném. Nekem sem engedték, nem is bántam meg később. :) Nagyon aprólékos odafigyelést, megfelelő ápolást igényel, amire egy kamasznak nagyon ritkán van megfelelő türelme és késztetése.

Ha mégis belemennék valamilyen oknál fogva, akkor csak nyáron, iskolaéven kívül. Ha mégsem jön be, őszig csak kitalálunk rá valamit. :)

2018. márc. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, aki válaszolt!

Megengedték mindkettőt. A rasztát úgy, hogy nyáron csináltatom meg, mivel rengeteg idő mire készen van. A piercinget pedig már meg is rendeltük közösen.

2018. márc. 14. 15:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!