Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Odadnátok több időre a gyereke...

Odadnátok több időre a gyereket az apjának?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3éves lesz. Alig múlt fél éves, mikor szétmentünk az apjával, elhagyott egy másik nőért, akinek szintén csinált egy gyereket, addigra meg is született, pár hónap van közöttük. Nagyon kiborultam akkor, még most sem vagyunk valami jó kapcsolatban, elég hullámzó, én csinálom úgymond a drámát , pedig igyekszem normális lenni. Két hetente viszi el a kisgyereket hétvégére. Fél éve ott is alszik. Szombat reggel elviszi, vasárnap délután hazahozza. Én úgy gondolom ennyi kapcsolattartás elég. Ő kéri hogy már pénteken elvihesse, plusz hétköznaponként 2szer azon a héten mikor nem viszi hétvégére. Nekem ez sok lenne szerintem, mások sem viszik többet. Úgy gondolom ebben a helyzetben már úgysem tudunk normális családot biztosítani a kisfiammal sajnos. Amikor elviszi többet is sérül, a másik gyerekkel sokat harcolnak. Persze nem azt mondom, hogy veszélyeztetve van, de ha hazajön mindig többet pörög még pár napig. Azzal is nehezen bírkózok, hogy kötődik ahhoz a nőhöz. Túlreagálom? Nem elég ennyi kapcsolattartás?
2018. márc. 13. 21:05
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
78%
Túlreagálod, Az lenne a normális, ha akkor találkozna az apjával. és lennének együtt, amikor az apa is akarja. A fiad NEM a tulajdonod, neki az apjára is szüksége van. Az külön jó, hogy kötődik az apa párjához is.
2018. márc. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
80%

Inkább örülnél,hogy tartani akarja bele a kapcsolatot!!

Ha már másokhoz hasonlítgatunk akkor elmondanám,hogy sokan nem is tartják a gyerekükkel a kapcsolatot.

2018. márc. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Azért ne ahhoz igazítsam már az életem hogy ő mikor akar vele lenni. Ha nagyobb lenne a fiam és ő is mondaná hogy menni akar,, akkor könyebben engednék hétköznap is, de még kicsinek is találom. Plusz mint írtam másnak is elég kéthetente két nap.
2018. márc. 13. 21:18
 4/39 A kérdező kommentje:
Abból a szempontból örülök hogy akarja tartani a kapcsolatot, mert így a gyerek tudja hogy van apja, és szeretet is kap tőle, ezt sem tagadom, szereti a fiát.
2018. márc. 13. 21:20
 5/39 anonim ***** válasza:
81%
Túlreagálod. Szerintem biztosíts lehetőséget, hogy az apja lehessen. Ez a gyerek érdeke, illetve gomdolj csak bele. Felnőttként nem mindhatják azt, hogy elidegenítő voltál. Légy bölcs!
2018. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
28%

Ebben a korban még túl korai h töled távol legyen annyi ideig

Eleg volna par óra az apával kétszer egy héten es úgy h te is lötávolságban vagy

Maskepp ebben a korban nehez megérteni neki h miert nem vagy ott ahol ö . Ez túl sok neki , túl korai , nem helyeslem hogy igy rángatva legyen 3 évesen

2018. márc. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
68%
Túlreagálod.. és igen .. a nem normális apukának elég a kétheti kétnap ... sőt még sok is .. én örültem volna ha apám küzd azért ,hogy többet velünk lehessen de nem igy volt .. azért ezek után benned még nem merült fel a kérdés ,hogy vajon miért történt ami ? Nem hinném,hogy a gyereknek kéne megsínylenie ezt a dolgot .. úgymond a te drámáid miatt ..
2018. márc. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
68%
a6-osnak nincs igaza. 3 éves gyereknek már nincs arra szüksége, hogy állandóan az anyjával legyen. Ha az anya ennyire magához láncolja a gyereket, nehezem fog beilleszkedni majd a közösségbe. Örülj inkább, hogy jó apja a gyereknek.
2018. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Nem láncolom magamhoz, bölcsis, szépen beilleszkedett, kedves, barátságos, nyitott, kisgyerek. De attól még úgy gondolom velem kell a legtöbb időt töltse.
2018. márc. 13. 21:41
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

"Ő kéri hogy már pénteken elvihesse, plusz hétköznaponként 2szer azon a héten mikor nem viszi hétvégére. Nekem ez sok lenne szerintem, mások sem viszik többet."


Az a mások szégyene, hogy ennyivel letudják. Egyformán vagytok a szülei, egyforma időt kellene vele töltenetek. Az apja efelé törekszik.


"Azzal is nehezen bírkózok, hogy kötődik ahhoz a nőhöz."


Ez teljesen érthető, de azt mutatja, még nem tetted túl magad a szakításon. (Ami szintén érthető, természetes, hogy fáj.) De a gyereknek sokkal jobb, ha kijön az apja új párjával, mintha nem jönnének ki jól. Le kell zárnod magadban a volt kapcsolatodat, el kell fogadnod, hogy attól, hogy társnak csapnivaló, apának még lehet nagyon jó. Az egyetlen, amit jogod van kérni, az, hogy ne engedje, hogy verekedjenek a gyerekek (bár nem teljesen világos, mit értettél sok harc alatt, sima testvéri összetűzéseket, ami normális, vagy durvábbat).

2018. márc. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!