Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti mit szólnátol ha a...

Szülők ti mit szólnátol ha a gyermeketek bejelentené hogy ateista?

Figyelt kérdés
Ez a kerdes kifejezetten vallasos szuloknek szol akik napi szinten gyakoroljak a hituket.

2018. márc. 15. 20:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%

Leülnék vele beszélgetni erről.

Nem meggyőzni akarnám, annak semmi értelme, hanem kérdezném: Miért és hogyan jutott erre az elhatározásra? Megkérdezném azt is, hogy engem mennyire tart hitelesnek, mint keresztyén embert.


Egyébként meggyőződésem szerint a hit kegyelmi ajándék. Az, hogy most nem hisz valaki, nem jelenti azt, hogy 5-10 év múlva sem fog. De ezt a változást erőltetni nem lehet. Ez vagy megérik őbenne, vagy nem.

2018. márc. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Egyébként mi ihlette a kérdést?

Kamaszkorú gyerek vagy, és épp ilyen bejelentést készülsz tenni otthon?

Vagy szülő, akinek a gyereke épp az imént tett ilyen kijelentést?

2018. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

Azt mondanám, amit Kőhalmi Zoli, "Mit csináljak, van aki meg laktózérzékeny!" . :D

Senkire nem tukmálhatod rá, hogy miben higgyen.

2018. márc. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%
Imádkoznék érte. Még többet, mint addig.
2018. márc. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
És a reakciótok mi lenne?
2018. márc. 15. 21:10
 6/22 anonim ***** válasza:
78%

Ki tudja azt?...

De egyáltalán hány éves gyerekről van szó? Volt már elsőáldozó/bérmálkozott/konfirmált/stb.?

2018. márc. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%
Nyugodtan. Szíve joga eldönteni. Ja de én nem vagyok vallásos, de már gondoltam , elküldöm e komit.
2018. márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
*Illetve az vagyok,csak másképpen. Az én vallásomba az tartozik bele, hogy hagyjuk a gyereket szabadon gondolkodni. Ja meg fontos ez a ne árts senkinek.
2018. márc. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%
*ez ami elvárható talán; és ezzel könnyű is egyet érteni, a ne árts senkinek -be nem nagyon lehet belekötni.
2018. márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 theradion ***** válasza:
93%
Semmit. Abszolút semmit. A gyerek gondolkozik, ez jó dolog. Hitet úgysem adhatsz neki.
2018. márc. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!