Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti mit szólnátol ha a...

Szülők ti mit szólnátol ha a gyermeketek bejelentené hogy ateista?

Figyelt kérdés
Ez a kerdes kifejezetten vallasos szuloknek szol akik napi szinten gyakoroljak a hituket.

2018. márc. 15. 20:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%
Másik oldalról, militáns antiteistaként válaszolnám meg a kérdést: borzasztóam csalódott volnék a nevelésemben, ha a gyerekem azt mondaná, hogy vaskori parasztok által összehazudott űrvarázslókban, szűzen fogantatásban, vérré változtatott borban, pápai tévedhetetlenségben vagy hogy más vallást is említsek, mennyekbe lovon szálló prófétában (aki mellesleg egy anafabéta hadúr volt) hisz, a valódi, spiritualitástól mentes, de attól még fantasztikus világunk helyett, amiben lehet, hogy egyelőre nincs mindenre válasz, de érdemes keresni. Aztán persze szeretném tovább ugyan úgy.
2018. márc. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%
Nem érdekel, az ö élete, nem kényszeríthetek rá valamit, amiben nem is hisz :)
2018. márc. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
8%
Én egyik vallást sem követem, de ha lenne gyerekem és másképp gondolkodna erről-arról, az életről mint én, minden eszközzel igyekeznék a magam véleményére téríteni. Persze elgondolkodnék előtte azon, esetleg nem én látok-e valamit rosszul, nem neki van-e igaza.Ha úgy talàlnám, hogy ő téved és sehogy sem sikerülne ezt észrevetetnem vele, nem kizárt, hogy meg is szakítanék vele minden kapcsolatot.
2018. márc. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
67%
Nézd. Megpróbálok kellő tisztelettel fogalmazni. Én még ugyan nem kaptam meg a hit ajándékát (ismervén a vallasokat, inkább nem is szeretném), de a gyermekem hitebeli meggyőződését nem vitatnám. Ez az egyik legmélyebb meggyőződése az embernek, ne erőltess semmit.
2018. márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
17%

Én mint vallásos gyerek mondom, hogy a helyedben elbeszélgetnék vele, ám amennyiben nagykorú, és nem az én hibám, h hitehagyott lett, csak röhögnék egyet rajta, h jól van fiam, majd csak megjő az eszed. Mivel a szüleim nekem is erőltetnek bizonyos dolgokat, (amire még a megkérdezett pap is megmondta hogy felesleges) így javaslom csak 1x beszélj vele róla, aztán hagyjad. :)


Amúgy nem lehet, hogy őt is "szentnek" akartátok nevelni, mint engem akarnak? Mert ebben az esetben megértem, hogy visszájára fordult a dolog, és abban nektek is részetek van. :(

Amúgy meg ne feledd el, ez nem munka, vagy kötelesség, hogy hinni KELL...

A hit az DÖNTÉS kérdése, nem pedig akarat. :)


PS: Amúgy melyik vallásról van szó? Az sem mindegy... ha Németh Sándoros hitgyülekezet, akkor jobb is ha fut, nekem egyszer elmesélte egy egykori tagja, hogy mi is a lényege annak valójában, onnan csak menekülni érdemes...


Remélem segített a válaszom! :)

15/L Róm. Kat.

2018. márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
14%

"Amúgy nem lehet, hogy őt is "szentnek" akartátok nevelni, mint engem akarnak? Mert ebben az esetben megértem, hogy visszájára fordult a dolog, és abban nektek is részetek van. :( "


Azért annyira ne legyél kiakadva rájuk, nem ők találták ki, legfeljebb csak nem pontosan tudják, hogy hogyan is lehetne elérni. ;-)

[link]

2018. márc. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
69%

Bár se szülő, se vallásos nem vagyok, de úgy gondolom, hogy ezt mindenkinek maga joga eldönteni.

Azt várnám csak el, hogy tiszteletben tartsa és ne szapulja az én nézeteimet ahogy én sem bírálom másokét.

2018. márc. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
37%

Nem vagyok még szülő, vallásos családban nőttem fel, de a hitemet vallás nélkül akarom megélni, felnőtt koromra ezt a két dolgot külön választottam, sok dolog miatt, amiket láttam vallásos körökben, és nem láttam jónak.

Engem csak az zavar, ha valaki bigott, akár bigott vallásos, akár bigott ateista. Mindkét szélsőséges nézetet ártalmasnak tartom. A hit magánügy.

2018. márc. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
73%
Semmit nem szólnék szíve joga az ő döntése az ő élete. Én magam nem vagyok vallásos, spirituális utat követek,de egy vallási nézethez sem kapcsolódik. A gyerekem is meg próbálnám hasonló nézetekkel megbarátkoztatni,de ha nem lenne befogadó megérteném.
2018. márc. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
95%

Az én szüleim Jehovák enhem is eszerint neveltek + bár nem ide tartozik de vegánok is

Sok vitám volt velük mikor elmondtam hogy semmiben nem értek velük egyet

Ateista vagyok és imádom a húst

2018. márc. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!