Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők véleménye érdekel...

Szülők véleménye érdekel miért kell ezt csinálni a gyerekkel?

Figyelt kérdés

12L vagyok

Anya azt mondta hogy ha mindig őszintén szólok mindenről és beszélek vele akkor el fog engedni

Anyának tegnap szóltam hogy vasárnap elmennék moziba ami 14-15.50 tart

És megtiltotta hogy elmenjek pedig minden szorakozási lehetőséget magamnak fizetek


Szülők miért mondjátok azt hogy ha szólsz a szülőnek hogy el szeretnél menni akkor elenged, közbe meg mégse?

Most akkor hazudjak?



2018. márc. 16. 05:53
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 A kérdező kommentje:

Máskor elengedett már így hát egyszer igen egyszer nem ez változó

Én nem értem a szülőket

2018. márc. 16. 06:36
 12/65 anonim ***** válasza:
10%
Egy szülőnek nem kell mindent megindokolnia. Ha nemet mond, akkor nemet mond. Az ő döntése, nyilván oka van. 12 éves vagy, simán lehet hogy annyira naiv vagy, hogy emiatt nem enged. Az én lányom 14, 12 évesen én sem engedtem volna el. Mondjuk most se fogom, ha közli, hogy "vasárnap elmennék moziba". Ez eleve esélytelen, az egyetlen lehetséges válasz rá a nem és ez 17 evésen is így lesz. Gyerek, én meg szülő, így neki engedélyt kell kérnie. Az én lányom tudja ezt, így sosem közöl, mindig csak kér. A kérésére pedig szinte mindig igen a válsz. Lehet hogy ez volt nálatok is a probléma, hogy nem kérted, hogy engedjen el
2018. márc. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
9%
Te direkt tetteted magad ilyen butának ? Nyilván mindennap együtt van a család nálunk is, elvégre együtt élünk. De nem mindegy, hogy faradtan, munka, vagy iskola után toltunk időt együtt, vagy a szabadnapunkon
2018. márc. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 A kérdező kommentje:

Nem volt ilyen probléma megkérdeztem hogy elmehetek

Szóltam neki hogy elmennék engedélyt kértem rá


Mindig engedélyt kell kérjek mindenre még arra is hogy lemegyek a boltba venni zsemlét mert elfogyott

Engedély kell kérjek arra külön hogy hozzáérhetek a pénztárcához és engedély kell külön arra hogy kivetek belőle 30 ft a zsemlére


Szóval nálunk minden engedély kérésen múlik


És már mentem moziba 2x

2018. márc. 16. 06:43
 15/65 A kérdező kommentje:

Szombat vasárnap alszanak 13-18 ig

Pont abba az időben amig én mozizni mennék


Hétfőtől péntekig együtt vagyunk

Anya főz szombaton 12 kor ebéd aztán alszanak egy nagyott

Semit nem csinálunk hétvégén semmilyen program nincs semmit nem beszélgetünk hétvégén mert minden nap elmesélem mi volt a suliba

2018. márc. 16. 06:46
 16/65 A kérdező kommentje:

#13 te vagy buta

Nem érted meg hogy a szüleim nem terveznek semmit nem csinálnak semmit hétvégén csak alszanak egész álló nap

Hétvégén senki nem szól hozzá a másikhoz

Mert mindent hétköznap beszélünk meg akkor amikor aznap történet valami nem hétvégén


Nem tudom kinek milyen a családja de náluk ez így szokott lenni

Hétköznap mindent a családdal beszélgetés főzés takarítás vásárlás

Hétvégén meg alszanak

2018. márc. 16. 06:49
 17/65 anonim ***** válasza:
47%

12 évesen azért nem rossz hogy engedélyt kell kérned valamihez. Szerintem ez most egyedi eset, valami miatt úgy látta anyukád jónak ha otthon maradsz. Tudom ezt gyerekként nehéz elfogadni, ilyenkor úgy érzi a gyerek hogy világvége van, de majd mész máskor moziba.

Velem is előfordul hogy egy programot lemondok a gyerekeknek vagy nem engedem el. Egyszerűen csak azért mert fáradt vagyok már a tudattól is hogy számontartsam hogy hol van? Hova is ment? Mit is mondott mikor ér haza?

Így viszont nyugodt lennék mert itthon van, esetleg nem kell érte menni, aggódni.

2018. márc. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
87%

14F vagyok es rogton ez jutott eszembe.


Egyedul mennél?


Ha igen ,talán az a baj.


Ha tarsasaggal ,akkor talan a tarsasaggal.

2018. márc. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
92%
Mármint a társasággal van a baj ,igy értettem
2018. márc. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
57%

20-as, te tényleg ostoba vagy...


Kérdezö ez van, nyeld le, én sem mehettem sehová, egyszer azért aztán amazért, amíg otthon éltem, 20 évesen SEM.

Okés, 21 évesen leléptem, most 1000km-re élek és kb alig járok haza.

2018. márc. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!