Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők véleménye érdekel...

Szülők véleménye érdekel miért kell ezt csinálni a gyerekkel?

Figyelt kérdés

12L vagyok

Anya azt mondta hogy ha mindig őszintén szólok mindenről és beszélek vele akkor el fog engedni

Anyának tegnap szóltam hogy vasárnap elmennék moziba ami 14-15.50 tart

És megtiltotta hogy elmenjek pedig minden szorakozási lehetőséget magamnak fizetek


Szülők miért mondjátok azt hogy ha szólsz a szülőnek hogy el szeretnél menni akkor elenged, közbe meg mégse?

Most akkor hazudjak?



2018. márc. 16. 05:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ne keresd az okokat, nyilván semmi oka nincs anyukádnak arra, hogy ne engedjen el. Ha lenne, akkor elmondta volna, hogy miért nem mehetsz. Nálam is mindig az volt kamasz koromban, hogy nem mehetek sehová, "mert ő azt mondta". Ha megkérdeztem, hogy mégis miért, akkor olyan kiabálást rendeztek, hogy mekkora egy visszabeszélő, tiszteletlen hlye kva vagyok, hogy már csak ezért sem mehettem. Én sem értettem, hogy miért nem engedtek, mikor volt elég pénzem, kitűnő tanuló voltam, ismerték a barátaim, tudták, hová megyek, nem volt semmi családi program és hétvégente amúgy sem csináltunk semmi "végre együtt a család" programot, mindenki ült a szobájában és egyedül tévézett, olvasott, gépezett. Azóta rájöttem, hogy valamiért bántotta a "szülői büszkeségüket" és tiszteletlenségnek érezték, ha valamit kértem tőlük. Úgy érezték, hogy azzal tiszteletet parancsolnak, ha felveszik az "őrmester" szerepet és mindig az van, amit ők mondanak és nem lehet visszakérdezni vagy az okokat kutatni. Nálam is csak azt érték el, hogy elmentem csomó helyre úgy, hogy mást mondtam nekik. Pár fiúval is találkoztam, sőt, barátom is volt úgy, hogy a mai napig nem tudnak róla, mert úgyis csak eltiltottak volna, ha elmondtam volna. Kérdező, csak vedd tudomásul a helyzetet és éld túl a dolgot. Idősebb korodban már sokkal könnyebb lesz, főleg, ha el tudsz költözni otthonról koliba vagy egyetemre mész.
2018. márc. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
85%
Mond neki azt hogy ha azt akarja hogy őszinte legyél, te is elvarsz minimum annyi őszinteséget tőlw, hogy megmondja, hogy miért nem enged el.
2018. márc. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
77%
*tőle
2018. márc. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 A kérdező kommentje:

Mond neki azt hogy ha azt akarja hogy őszinte legyél, te is elvarsz minimum annyi őszinteséget tőle, hogy megmondja, hogy miért nem enged el.


Ezzel az a baj hogy anyám erre annyit mondana hogy én szültelek én neveltelek én adok a szádba kenyeret más ennyit sem kap meg mint én mégis hogy merészelek elvárni a saját anyádtol dolgokat nem én $z!rtam a spanyolviszt

2018. márc. 16. 11:14
 55/65 A kérdező kommentje:

Mindenre ez a válasza mert az anyád vagyok mert én azt mondtam

Az van amit én mondok mert én etettlek

2018. márc. 16. 11:22
 56/65 A kérdező kommentje:
Amig ebben a házban laksz az van amkit mi mondunk.....
2018. márc. 16. 11:22
 57/65 A kérdező kommentje:

Hogyan tudjak velük így beszélni

Keressek fel olyasvalakit aki segítene család terapeutát vagy mégis mit lehetne

2018. márc. 16. 11:25
 58/65 anonim ***** válasza:
76%
Szülőként fogalmam sincs, velem is ezt csinaltak de a lnyom mindenhova mehet (nyilván nem éjjel).
2018. márc. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
86%

Semmi értelme annak amit anyukád csinál. Azért ad ilyen indokokat, mert logikus érvei nincsenek. Annyira ártatlan az egész amit szeretnél, hogy még csak hazudni sem tudnál jobbat. Egyszerűen kihasználja a hatalmi helyzetét, hogy függsz tőle. Tudom, számodra ez még bután hangzik, de rengeteg lelkileg labilis felnőtt a gyereken tölti ki azt, hogy az életében sehol máshol nincs kontrollban (pl a munkahelyen egy olyan főnök van, aki ehhez hasonlóan bánik vele). Apukád mit szól? Vagy ő ilyenekben teljesen inkompetens?


Természetesen hosszú távon ezzel hazudni tanít és sunnyogni. Amit most 12 évesen még nem teszel meg, mert még tiszteled őket, azt 16 évesen pl gondolkozás nélkül fogod megtenni, ha így fognak bánni veled akkor is.


Két dolgot tudok neked tanácsolni:


1) Ne magadban keresd a hibát, azért mert anyukádnak rossz napja van. Nem tehetsz róla, ahogy arról sem, ha boldogtalan, vagy bármi baja van. Felnőtt ember, oldja meg. Nem a te feladatod ezt magadra venni. Tudom, hogy nehéz lesz így a kamasz korod, de 18 évesen kiszabadulsz, mert a 20 ezres városokban általában nincs nagyon továbbtanulási lehetőség.


2) Verd ki a fejedből most azt a marhaságot, hogy minden házimunka a nők dolga. Nem az, nem vagyunk a férfiak cselédjei. Ha anyukád szeret cseléd lenni az az ő dolga, de egy normális háztartásban, ahol mindkét fél dolgozik ott a házimunka és a gyereknevelés felesben megoszló feladatok.

2018. márc. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
82%

Ez a "mert én azt mondtam" választól a falnak megyek,ha valaha vezető pozícióban leszek és megtudom hogy egy hülye anyuka ezt alkalmazza otthon onnantól minden indoklásom az lesz felé hogy "mert a főnököd vagyok ÉS ÉN AZT MONDTAM, SEMMI KÖZÖD HOZZÁ"

Az ilyen szülő arra neveli a gyerekét hogy hülye csökött agyú birka legyen akit úgy lehet kihasználni ahogy csak akarom, vagy ez lesz belőle vagy mániákus hazudozó mert megszokja hogy csak így kap meg bármit.

Anyámnak is néha van ilyen rossz kedvem van és mindenki kapja be napja, de kiismertem mikor ikyen és mikor lehet kenyérre kenni, egyszer elértem hogy hazahozhassak egy kisállatot pedig kihelentette anno hogy többet nem lehet, mire hazaértem már izgatottan várta hogy találkozhasson vele.

2018. márc. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!