Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimnek van joguk elvinni...

A szüleimnek van joguk elvinni nyaralni ha én nem akarok menni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy értelmetleül hangzik a kérdés és felvet olyan kérdéseket, hogy normális vagyok-e, de van magyarázatom arra, miért nem akarok menni. A szüleimmel és a nővéremmel élek, 15 éves vagyok, néhány hét múlva a szüleim elvisznek egy hétre a rokonaink nyaralójába, egy faluba a hegyekbe. Nem tudom kifejezni, mennyire nincs kedvem menni.Sokan leszünk és hideg lesz. Eddig mindig itthon maradtam ha nem akartam menni, megértették. Most viszont azt mondták, muszáj, mert az egész család jön, és ez családi program lesz. Ezért átolvastam a gyermekek kötelességeit és jogait, a családi törvénykönyvből azokat a részleteket amiket megtaláltam az interneten, de nem találtam semmilyen tartalmat utazáshoz kapcsolódóan. Ha valaki tudna valami ilyet küldeni, vagy bárhogy segíteni abban, hogy bebizonyítsam, hogy nincs joguk kényszeríteni, hogy elmenjek, nagyon megköszönném!
2018. márc. 16. 14:30
1 2
 1/16 anonim válasza:
57%
LOL menjél
2018. márc. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Miután kiskorú vagy, oda visznek, ahova akarnak.
2018. márc. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy meg alapvető szülői felügyeleti jog a gyermek tartozkodasi helyének kijelölése
2018. márc. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Inkább akkor szegnének törvényt, ha felügyelet nélkül hagynának. Ne úgy indulj neki, hogy rosszul fogod érezni magad. Ha hideg lesz, felöltözöl, télen is mennek az emberek üdülni. Annyira nem bírod a családodat, hogy rosszul érzed magad a társaságukban?
2018. márc. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Banyek beszéld meg velük hogy találjanak ki valami programot amit te is élveznél, mit hiszel majd belengeted a törvényt (sok szerencsét) és máris az van amit te akarsz?
2018. márc. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

"Ezért átolvastam a gyermekek kötelességeit és jogait, a családi törvénykönyvből azokat a részleteket amiket megtaláltam az interneten, de nem találtam semmilyen tartalmat utazáshoz kapcsolódóan."


Úgy érzem, a férjemmel átgondoljuk ezt a gyerekvállalást dolgot még :D

2018. márc. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
lol, inkább örülj, hogy mehetsz. Pofám leszakad milyen ki.ba.szott önző vagy. A legértékesebb dolgod, az időd, nem bírod a hü.lye családoddal tölteni? Mellesleg ha már így beleástad magad a jogokba, bizonyára megtaláltad azt is, hogy mivel kiskorú vagy, eleve nem hagyhatnának egyedül. Hát Jézus. Inkább örülnél, hogy van családod. Még. Merthogy nem lesznek melletted örökké. Nincs rettenetes lelkiismeretfurdalásod?
2018. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
14%
7eske téged sem vert még veresre apuka azért, amit nem követtél el egy külföldi nyaraláson - ugye?
2018. márc. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Igen, joguk van.

15 eves gyereket nem hagyhatnak egy hetre egyedul.


Azert nem talaltal, mert nincs ilyen.

2018. márc. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Naná, hogy van. Akkor lennének bajban, ha egyedül hagynak egy hétig, felügyelet nélkül és netán "törtenik valami".
2018. márc. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!