Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi anyám, hogy...

Ridamov kérdése:

Miért nem engedi anyám, hogy karambitot vegyek?

Figyelt kérdés
Igaz 13 vagyok de elég nagy a felelősségtudatom. Szerinte még túl fiatal vagyok hozzá. Akkor enyiből miért használhatok evéshez kést? Egyébként meg csak szeretném megvenni, mert szeretem. Gyönyörű kések. És aki azt mondaná h anyámnak igaza van, az inkább ne is válaszoljon. Hogy tudnám meggyőzni hogy megvehessem a kést?

2018. márc. 16. 20:59
1 2 3
 1/24 kovpet ***** válasza:
39%

Tényleg szép kések azok, de hasznuk nem sok van :)

Mondjuk veszélyük sincs több mint egy akármilyen másik késnek, sőt, mivel szúrni nem lehet velük, így még kevesebb is.

Mivel indokolja, hogy nem vehetsz? Miért nem veszed meg nélküle? Aztán szépen elrakod és nem mutogatod neki. Jogilag nincs ezzel gond, ha pénzed is van rá, akkor ennyi a történet.

Milyet vennél amúgy?

2018. márc. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Ez az "aki szerint nincs igazam, az ne szóljon hozzám" hozzáállás pont az ellenkezőjéről győzi meg az anyukádat. Hisztis gyerek vagy, nem való a kezedbe semmi, amivel kárt tehetsz magadban vagy másokban.
2018. márc. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

Minek az neked?

Meg aztán amit evéshez használsz nem hordod magaddal,ez meg folyton a zsebedbe lenne. És ha már ott van elöbb útobb használnád is,és ne mondd,hogy nem. Szóval tényleg nem való nemhogy egy 13 évesnek,még idősebbnek sem! Az ilyenekből van mindig baj.

Élj nélküle,ha meg csak ezzel éreznéd magad biztonságba,akkor inkább menj el sportolni,önvédelmet tanulni,jobban jársz.

2018. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%
Gyereknek én se vennék kést, főleg hisztisnek.
2018. márc. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
94%
Full fölösleg, még egy krumplit se lehet megpucolni vele. Mellesleg itthon illegális, de te gondolom valami csgo-s díszkést szeretnél.
2018. márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%

Újabb hisztis gyerek kérdés. Mindegyik úgy kezdődik, hogy :hogyan győzzem meg?

Értitek: a gyerek a szülőt. A szülőnek a száját biztos csak a szél fújja, azért tilt meg dolgokat, mert épp olyanja van. De majd jön az okos és tapasztalt 12 éves és megmondja a tutit mindenről :D

És a végére odaírják, hogy: ne írjon az,aki....és az se szóljon hozzá, aki......és csak az írjon, aki...... Magyarul: mondjátok azt amit hallani akarok, mert én vagyok az érett gyerek. :D Csak én látok ebben némi paradoxont?

2018. márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 kovpet ***** válasza:
75%

# 5: Nem illegális. A default 8 centis limit vonatkozik rá mint minden más késre.

Lásd: 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet

2018. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 kovpet ***** válasza:
50%

Ha a srác rosszat akar vele, akkor kivesz a konyhai fiókból egy konyhakést és azzal is tud rosszat csinálni.

Bármilyen bicskát is vehet, azt is tudja rejteni és 2 ezerért vesz a kínai piacon.

A karambit egy szép és (az átlagember számára) haszontalan kés. Szinte csak nézegetni jó. Aki nem szereti a késeket, az nem érti ezt :)

2018. márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
16%
Énis 13 éves vagyok és van karambitom, de tapasztalatból tudom, hogy mikor meglátják akkor nekik is dúrván néz ki. Fontos, hogy ne azért vedd meg, hogy mutogasd és, hogy 3 hét után elfelejtsd. Tudod milyen trükköket lehet vele csinálni, én is csinálok ilyesmit de volt amikor megszúrtam magam. Ha ezért akarod megvenni ne vedd. Esetleg ha van valami haszna is. Írd le privibe mért kell és talán tudok segíteni😉
2018. márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%
Biztos vagyok benne, hogy anyád azt se engedné, hogy a konyhai késekkel flangálj.
2018. márc. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!