Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen okkal tagadhat ki egy...

Milyen okkal tagadhat ki egy szülő?

Figyelt kérdés

Mondjuk elköltözöl és nem maradsz otthon velük? Vagy lesz egy barátod? Esetleg abbahagyod az egyetemet??? Barátod lesz stb., akit nem kedvelnek.

El szeretnék költözni, mert mindenáron ide akarnak láncolni a faluba, ahhol nem làtok jövőt. Nem szeretnék itt élni... Meg így is sok a konfliktus itthon.

A kérsésem az lenne, hogy megtehetik egyáltalán ezt? Vagy nem? Mert én nem érdekel a pénz, de a ház hozzám nőtt, az állataim is maradnának.


2018. márc. 18. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha már felnőtt korú vagy, akkor az örökségből kitagadással kizárhat, ha méltatlanná válsz rá.

Pl. súlyos bűncselekményt követsz el a sérelmükre.

Ha még nem vagy 18., akkor meg kötelesek gondoskodni rólad mindenképpen.

Egyéb variációkról nem tudok.

2018. márc. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Persze, ha jobban belegondolok, talán nem is hivatalos kitagadásról kérdezel.

Ha meg akarják szakítani veled a kapcsolatot, az bármikor megtehetik, az ő döntésük (szintén csak 18 felett).

2018. márc. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen családokból jobban jár az akit kitagadnak. :)
2018. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igazából én már nagyon-nagyon sok mindent eltűrtem nekik... Lejáratást stb.

Arról van szó, hogy mindent hagyhatnak-e az öcsémre, a hâzat stb.? Ott fogom hagyni az egyetemet és majd egy másik suliban fejezem be. Olyan balhé lesz majd, mint a világ nem látott. Illetve még a levelezőn gondolkodom, mert végre dolgozni akarok.

2018. márc. 18. 22:03
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja és a testvérem még kiskorú, így nem tudom, ráírathatnak-e mindent.
2018. márc. 18. 22:05
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ráírhatnak, nem korfüggő. De ezzel magukkal csesznek ki, mert a kiskorú ingatlanába a gyámhatóságnak is van beleszólása, ha úgy adódna nem adhatják el, vagy jelzálogos kölcsönt nem vehetnek fel rá.


Magánvéleményem:

Én csak akkor költöznék bárhova is, ha vihetném magammal az állataimat is. Soha, senkire nem lőcsölném őket, különösen olyanokra nem, akiktől haraggal válok el.

2018. márc. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Magyarul akkor megtehetik, ha elköltözöm.

És még én leszek a hálátlan. A két cicámat, amint tudom vinném, de egy koliban nem jó helyük lenne.

2018. márc. 18. 23:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha van egy csepp eszük, akkor nem íratják a másik gyerekre a házat, mert mit fognak akkor csinálni, ha az sem úgy fog táncolni, ahogy ők fütyülnek, sőt, lesz egy olyan barátja, akit nem kedvelnek?

Akkor mennek hajléktalannak?

Kérdezd már meg tőlük!

2018. márc. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Normális ha a felnőtt gyereknek is lesz saját társa,vagy manapság ez bün?
2018. márc. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

mert mindenáron ide akarnak láncolni a faluba

Na ez a tipikus a gyerekszülést életcélnak tekintő szülő ilyen..

2018. márc. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!