Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti kire haragudnátok...

Szülők ti kire haragudnátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Tegnap a 9 éves húgom egyedül volt otthon délután. Úgy volt hogy én ötre haza érek, de aztán nem néztem az időt és csak fél hat után értem haza. A húgom elment könyvtárba és amikor haza értem nagy füst volt a lakásban. Véletlen elcsavarta valahogy az elektromos tűzhelyünk egy főzőlapjának a gombját. Szerencsére nagy baj nem történt, csak a tűzhely fölötti naptár égett meg kicsit. A szüleim azóta rám haragszanak mert hogy nem értem haza időben és mi lett volna ha a húgom előbb haza ér, ő nem tudta volna megoldani a helyzetet. Nem azt akarom hogy a húgomra haragudjanak csak azt nem értem hogy miért rám. Ti hogy reagálnátok hasonló helyzetben?
2018. márc. 20. 09:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Te mennyi idős vagy? Az én fiam is 9 éves, de én soha nem hagyom őt otthon egyedül hosszabb időre, max amíg elugrok a boltba, ami 5 percre van tőlünk. Itt nem te és nem a húgod a hibás.
2018. márc. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%

Magamra, amiért ilyen ostoba vagyok hogy azt hittem, egy kile c éves mellé már nem kell pesztonka.


Rád, amiért késtél és rá, amiért ennyi esze van.

2018. márc. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok
2018. márc. 20. 09:36
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Sokszor voltunk egyedül otthon, de belénk neveltek felelősségtudatot. Ha elmegyek otthonról, akkor megnézem, hogy: ablak bezárva, tűzhely elzárva, hűtő becsukva, víz elzárva. Még akkor is ha senki sem főzött semmit sem. 9 éves már nem egy kisbaba. A 14 éves testvér meg nem bébiszitter. Ha a gyerek ennyire felelőtlen, akkor megkérsz valakit, hogy vigyázzon rá. De nem egy másik kiskorút, aki vagy hazaér időre, vagy nem.


Amúgy mi ki a szent fazék tesz papír naptárat közvetlen a tűzhely fölé? A szüleid nem éppen százasok.

2018. márc. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
84%
Engem is otthon hagytak anno sokszor egyedül 9 évesen is, mindent elmagyaráztak, hogy mire figyeljek oda stb, soha semmilyen baj nem történt, azon kívül, hogy nekem rosszul esett, hogy sokat voltam egyedül. Egy kilenc évesnek már bőven kellene lennie annyi felelősségtudatának, hogy semmi baj ne történhessen. Nekem is van már egy lányom, de a ti helyzetetekben, ha nem magyaráztam el mindent a kilenc évesnek akkor magamat hibáztatnám ezért, ha meg elmagyaráztam azt is neki, hogy az elektromos tűzhellyel mire figyeljen akkor pedig őrá. De semmiképpen nem a nagyobbikra. Bármikor bármiért megeshet, hogy nem ér haza időben akár saját hibáján kívül is, ezért eleve nem is alapoznám rá egy kilenc éves felügyeletét.
2018. márc. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem te vagy a hibás.

A szüleidnek nem szabadna még egyedül hagyni a tesód.

Legyen 4ig suliba, ha meg beteg otthon kell vele maradni.A szülőnek.

Nem minen gyerek egyforma...van amelyik megbízhatóbb, érettebb, de van amelyik nem.

2018. márc. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Rád semmiképpen!


Ezt tartom a legundorítóbbnak, hogy a nagytesó felügyelje a kistesót, és feleljen érte. Nem! A szülő dolga a gyerekeire felügyelni! Ja, hogy ők nem tudják megoldani! Akkor minden percért hálásnak kellene lenni, amikor helyettesíted őket! De nem a te felelősséged a tesód, hanem az övék. Ők vállaltak még egy gyereket!


Téged hagytak egyedül 9 évesen? Akkor őt se hagyják!

2018. márc. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Függetlenül attól, hogy most az idő nem figyelése miatt késtél, a szülőknek bele kellett volna kalkulálni, hogy akár forgalmi okokból önhibádon kívül is késhetsz. A 9 éves gyereket ugyan egyedül lehet hagyni rövidebb időre, de akkor semmi keresnivalója a konyhában, főleg a tűzhelyet ne piszkálja, ezt illett volna tudnia. És azt is, hogy nem megy el sehová, amíg valaki haza nem ér.
2018. márc. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
Elnézést, de nem a nagytesó szülte a kistesót.. Ma a nők szülnek kistesónak,nagyszülőnek sajnos.. Csok az kell feltétlen,de a gyerekek meg neveljék egymást..
2018. márc. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

4-es, nálad a pont!!!


Amelyik felnőtt papírnaptárat tesz a tűzhely fölé, az úgy hülye, ahogy van!


A kedves IQ-bajnok szülők csak maguknak köszönhették volna, ha kigyullad és teljesen kiég az egész lakás.


Szerintem legkevésbé rád lehetne haragudni. A szüleid kötelessége felmérni, mennyire megbízható a 9 éves gyerekük - ez tehát az ő saruk. De a 9 éves húgodnak is felróható, hogy nem vigyázott. Ha egyedül el tudott menni könyvtárba, akkor eléggé önálló lehet. Akkor viszont a tűzhelyet, ha használja, akkor ésszel kéne, hogy használja.

Neked is felróható, hogy nem figyeltél az órára, de igaza van annak, aki azt írta, hogy más okok miatt is késhettél volna (pl. kimarad egy busz vagy baleset miatt nem tud továbbmenni). Szóval erre építeni nem szabad.


De mondom, mindennél nagyobb jelentőségű, hogy ekkora idiótaságot csináltak a szüleid, hogy papírnaptárat tettek a tűzhely fölé.

2018. márc. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!