Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

Mit tegyek, ha a szüleim nem engednek el a Sziget Fesztiválra?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagy fesztiválozós, soha nem is voltam, csak akkor mentem (pl a Voltra), ha olyan előadó volt akit szerettem, és csak azt hallgattam meg, mert nem láttam értelmét ennek a random midenféle zene hallgatásának az óriási tömegben, meg bulizásnak.

Viszont most ugye jön a Szigetre Lana Del Rey és Shawn Mendes, a két kedvencem. El nem tudom mondani mennyire imádom őket, amióta csak meghallottam egy-egy számot tőlük életemben elöszőr, vágytam rá, hogy láthassam/hallhassam őket élőben is. Amikor megtudtam, hogy jönnek örömömben félig sírva sikítozva ugráltam fél órát.

Viszont a szüleim megtiltották, hogy elmenjek, mert, hogy veszélyes, biztos megerőszakolnak majd, meg bedrogoznak, meg rengetegen vannak, meg mindenki részeg, és nem biztonságos. Tudják, hogy én felelősségteljes vagyok, nem bennem nem bíznak, hanem a többi emberben.

Lehet igazuk van, de annyira szeretnék menni, hogy el nem tudom mondani. El kezdtem dolgozni, hogy gyűjtsem rá a pénzt, és nagyon rossz az egész helyzet.


Ez most jogos, és igazuk van?

Vagy mit tegyek?

16/L (akkor már 17 leszek!)



2018. márc. 20. 09:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
70%

Beújítasz addig egy 18+ barátot, és együtt mentek:) - a szülők meg megnyugodhatnak, hogy van, aki vigyáz rád:)

(az én párom is így (velem) ment a Szigetre 17 évesen...

2018. márc. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudsz velük mit csinálni. Esetleg egy idősebb rokont ha rávennél, hogy menjen el veled, akkor nem tudnád úgy meggyőzni a szüleidet, hogy majd ő elkísér és vigyáz rád? Én 39 éves vagyok, nemrég vittem így koncertre a 19 éves rokon leányzót.
2018. márc. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Nemtudod 1-2 barátnődet rávenni hogy veled menjenek? Akkor szüleid is megnyugodhatnának hogy nem vagy egyedül, meg te is lehet mégjobban élveznéd.
2018. márc. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
35%

Egyedül és korodbeli barátnökkel SEM engednélek el.


Voltam pár Szigeten, hagyjuk, én felnött nöként nem mertem egyedül menni, csakis a párommal meg egy két haverjával, és pár részeg suttyo még igy is megtalált.

2018. márc. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
Hívd el őket is... aztán majd a háttérből vigyáznak rád... vagy menj el nálad idősebbel, pl barátnővel, pasiddal, ha van több barátnőd összefoghattok és vigyáztok egymásra
2018. márc. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
30%

17 leszel!


Vagyis KISKORÚ!!!

2018. márc. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%
#6 ÉS?
2018. márc. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%

Gyerekek a Szigeten – a legfiatalabb Szitizenek

A legfiatalabb Szitizeneket is sok szeretettel várjuk a Szigeten! A 11. (tizenegyedik) életévüket be nem töltött gyermekek (2007. augusztus 17. után születettek) a Rendezvényt ingyenesen látogathatják, de gyermekkarszalag viselése számukra kötelező. A gyermekkarszalagra a kísérőnek kötelessége ráírni a gyermek nevét és a kísérő telefonos elérhetőségét. A gyermekkarszalagokat belépés során lehet igényelni.


__A 14. (tizennegyedik) életévüket be nem töltött gyermekek__ csak nagykorú cselekvőképes kísérővel léphetnek be a Rendezvény területére, és csak nagykorú cselekvőképes kísérővel tartózkodhatnak ott. Gyermekkarszalag viselése számukra is kötelező.


Családi Kempingünk kényelmes szálláslehetőséget nyújt gyermekkel érkezőknek a fesztivál területén

[link]

2018. márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
69%
Én csak úgy engedném el a lányomat, hogy idősebb, megbízható társaságban, pl. pár évvel idősebb unokatesókkal vagy párjáékkal (ha ismerem)
2018. márc. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%
Nem jogos, 14 éves koromtól jártam mindenféle fesztiválokon, soha nem történik semmi, a legrosszabb, ami történhet, hogy páran túltolják a kötelező peace live unity hippiskedést és azt kell hallgatni. Magyarországon folyton az az érzésem, hogy mindig mindenki mindentől be van fosva, legyen az repülés (lezuhan, lekésem, jajjhogyantalálokodaareptéren), utazás ritkábban látogatott helyekre, mint Olaszország (úristen, Albánia maga a vadnyugat, ott lelőnek, megkéselnek, aztán megerőszakolják a holttestedet), vagy épp gyereknevelés (18 éves kor alatt egy ember a cipőjét se fűzze be felügyelet nélkül, ne menjen osztálykirándulásra, ne legyen párkapcsolata, sőt, 18 felett is csak ingázzon az egyetemre, úgy lefogyna a mama húslevese nélkül). 17 évesen simán tudsz vigyázni magadra, ha nagyon vinnyognak, kérj meg valami unokabátyót, hogy szenvedje végig veled az a Lana Del Rey koncertet.
2018. márc. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!