Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi lehet az oka...

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy egy szülő sosem a gyereke pártját fogja, még akkor sem, ha durva bántások érik a gyerekét?

Figyelt kérdés
Azt mondják, egy szülő tűzön-vízen át védelmezi a gyerekét, de sajnos sok helyen nem ezt tapasztalom. Gondolok itt arra, hogy a gyereket minden nap verik, gúnyolják az iskolában, a szülőt meg ez abszolút nem érdekli, sőt, szinte kiröhögi a gyereket, amikor az szól neki. Bármi baj történik a gyerekével később (nem talál munkát, ha talál is, nem a szakmájában, hanem sokkal kevesebb pénzért kap csak valami általuk lenézett munkát), azt tuti, hogy a gyerekre kenik, mondván nem próbálkozott eléggé. Ráadásul a gyerekük barátainak is csak panaszkodnak, kicsit se érdekli őket, hogy a gyerek (aki mára fiatal felnőtt) teljesen tönkrement nagyrészt miattuk, ők csak csinálják tovább. Ráadásul diplomás emberekről beszélek, és mégis ilyenek...

2018. márc. 20. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
ez nem igaz
2018. márc. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az oka az lehet, hogy nem valók szülőnek.

Az viszont biztos, hogy az első válaszoló is ebbe a kategóriába tartozhat :D

2018. márc. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Valóban! Kedves egyes, ugyan fejtsd már ki, mi nem igaz?
2018. márc. 20. 19:38
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Huh, egyes jól el vagy tájolva... naivság a köbön :D
2018. márc. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Gondolom, már nem fog válaszolni, de azt azért én is megkérdezném az ilyentől, hogy hol él? Nem néz tv-t, nem olvas újságot, nem netezik? Állandóan jönnek a hírek, hogy ki hogy ölte meg a gyerekét, ki hogy hagyta el, stb. Az ilyen tényleg azt hiszi, hogy ez mind kitaláció, és minden család nagyon összetartó, nagyon csili-vili, ahol az emberek meghalnának egymásért, úgy szeretik egymást? A fentebb leírttól még tudok durvább sztorit is, a kislányt megverték az utcán nagyobb kölykök (fiúk), és mert nem tudott az anyja szavára hazamenni (aki látta mindazt, hogy azért, mert épp püfölik a kislányát) lement, és a hajánál fogva rángatta haza szegény gyereket, hogy aztán otthon ő is megverje!
2018. márc. 20. 19:49
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is hasonló. Bárkivel van konfliktusom, a másik személyt védi. Állítólag azért, mert ezzel nekem akar jót. Talán, hogy ne szálljak el magamtól? Fogalmam sincs. Mindenesetre az ellenkezőjét éri el, csak árt nekem.
2018. márc. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Áh, ezzel én sem hiszem, hogy jót akarna... Mi ebben a jó? Csak arra "jó", hogy az ember már azt higgye el, hogy a saját szülője se szereti.
2018. márc. 20. 20:01
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os és 7-es: Az én anyám dettó ilyen. Én 51 éves nő vagyok, de rengeteget ártott vele, hogy mindig a másik felet védte velem szemben.

Mert tőlem többet vár, azért. Hát kösz:(((((((

Annyit ért el, hogy én, mint anyatigris, úgy ugrom a lányomért bárkire, de ha egy rablógyilkos lenne, akkor is védeném, ez az egyik.

A másik, amit elért, hogy lesz...rom őt (anyámat), lényegében langyos a kapcsolatunk. Nem tett jót. Aki még időben van, kapja már el a jó édes anyukáját, és kérdezze meg tőle, hogy mit akar ezzel a bánásmóddal. Magy nem késő.

2018. márc. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk apám ilyen. Vertek az iskolában, a válsz: "biztos megérdemelted", büntetést kaptam igazságtalanul: "mert biztos jó voltál", elütött egy kocsi: "biztos szabályosan közlekedtél". Az ok igen egyszerű: egy idióta aki ettől függetlenül sajnos nemzőképes.
2018. márc. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! A válaszod nagyon nagy igazság! Nem is értem, miért van ez így. Mármint, hogy az idióták szaporodnak.
2018. márc. 21. 01:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!