Ez csak nekem fura?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek most van az első komolyabb barátja, nemrég mutatta be a szüleinek. Miután elment, az anyja közölte vele, hogy akkor majd együtt elmennek nőgyógyászhoz. Gondolom védekezés, felvilágosítás, ilyenek céljából. Ez csak nekem fura? Mármint nekem a szüleim szexuális felvilágosítádt se tartottak,csak adtak egy könyvet, amiben minden le van írva, nekem ez így tökéletes. Ha valamire kíváncsi vagyok, ott az internet.
2018. márc. 20. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos otthon ez a megszokott h old meg v inkább élj cölibátusban,mig nem akarsz gyereket,aztán jön a sok kaparás, mert huszon évesek még azt se tudják ha lenyelik attol nem lesznek terhesek.. Barátnődék a normálisak, mindenhol igy kéne.. A szex az élethez tartozik a kapcsolatokhoz.
2018. márc. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem ez így tökéletes, ahogy a szüleim csinálták, csak mondom :D
2018. márc. 20. 23:51
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Könyvet azpért adták, hogy nekik személyesen "ne kelljen beszélgetni a témáról" csak "esetleg ha van valami kérdés" akkor lehet kérdezni.

A témáról beszélgetni kell, foglalkozni kell vele...

Nem egy valamilyen könyvvel letudni hogy "odaadom a gyereknek aztán világosuljon fel belőle".

Mostanában beszélgetek valakivel, akit régen így "világosítottak fel", szenved attól, hogy kimondatlan, tabu témának érzi ezt a témát, amiről nem lehet beszélgetni, ő is nehezen nyílik meg, mert "szégyellnivaló témának" tartja, amiről "nem szoktak beszélni" vagy "nehéz beszélni"

2018. márc. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

A legeslegigazibb, ha a szülő diszkréten felhozza, hogy kislányom/kisfiam, most már te is eljutottál abba a korba, hogy lassan érintett leszel a testi kapcsolatokban, felajánlom a segítségemet.

És itt a szülőnek nyitottnak kell lennie, hogy a kamasz gyereke mit szeretne. Van olyan fiatal, akinek igénye, hogy alaposan kibeszélhesse a szülővel a témát, míg más inkább maga jár utána könyvben vagy a neten. Van, aki azt igényli, hogy anyuka elkísérje első nógyógyászatára, megint más inkább pont kihagyná a szülőt.

A szülőnek fel kell ajánlania a segítségét, de semmit sem szabad erőltetnie.

2018. márc. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Igen, csak neked fura. Ez a normális.
2018. márc. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen normális. Nálunk is így volt, nekem határozottan jól esett, hogy nem egyedül kellett először nőgyógyászhoz mennem. A dokit is anyukám választotta, a kórházban dolgozik mint ápolónő, így ismeri a felhozatalt, tudta ki a türelmesebb ilyen helyzetben.


Nagymamám mesélte annak idején, hogy neki semmit nem mondtak még a menstruációról sem a szülei. Nem tudott, nem értett semmit mikor hirtelen vérezni kezdett, képzeld el mekkora ijedség lehetett az...

Sokkal jobb, hogy beszélnek róla, felvilágosítanak, mint mikor magadnak kell mindent megtudnod. Ebből jönnek később az "orális szextől lehetek terhes?" jellegű kérdések...

Persze tisztelet a kivételnek.

2018. márc. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Elég gáz, ha egy szülő az internetre bízza a felvilágosítást.

Honnan tudhatná egy serdülő, hogy a neten keringő rengeteg baromság közül melyik a helyes infó?


Azonkívül az is gáz, ha nincs olyan viszony a szülő és a gyerek között, hogy ilyesmiről nyíltan tudjanak beszélgetni.


Mondom ezt szülőként, egy felvilágosított kisiskolás gyerekkel.


Kedves kérdező!

A barátnőd anyukájának a viselkedése az elvárható, és az a nem jó, ahogyan a te szüleid kezelték a szituációt.

2018. márc. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Hát, nekem ez nem furának tűnik, inkább helyesnek.
2018. márc. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem fura, hanem teljesen okés.

Minden szülőnek így kellene.

2018. márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!