Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek gáz ennyi zsebpénz...

Szerintetek gáz ennyi zsebpénzt kérni ha eleve is sokat költenek rám a szüleim?

Figyelt kérdés

Szeretnék kérni zsebpénzt a szüleimtől, mert nagyon szeretnek végre magamra költeni... nálunk nincs ilyen nagyszülő, vagy bárki aki adna, és szülinapunkra sem kapunk pénz formájában ajándékot, inkább személyesebb dolgokat adnak nekem a szüleim.

Igazából azért kell mert kezd elegem lenni hogy nem tudok semmi stílusosat felvenni, vagy ha valami megtetszik akkor sem tudom magamnak megvenni.

A cipők kivételével, a ruháim szinte mind hásználtak, és a legtöbb valami unokatestvér vagy kollegina lányától származik, akinek már nem kellenek. Nem mondom nincsenek köztük jók de néha szeretnék valami új darabot magamnak, amit én választok ki, mert tetszik és nem azért mert ez van...

Bár igazából az idegesít hogy bármilyen kicsi aprót adnak, mindig ki van számolva hogy pont mit és mire költök el (pl. Ha leküldenek kenyérért vagy valami ilyesmi) és én teljesen megalázva érzem magam... amikor valakivel el szeretnek menni kajálni valahova (ritkán szokott megtörtenni) akkor is forintra ki vagyok számolva... Ilyenekről hogy kozmetikus meg ne is álmodjak... Igazából önmagában nem lenne gond semmivel csak olyan -rosszul érzem magam hogy mindenki másnak adnak pénzt a szülei/nagymamák/akárki, és konkrétan a 13 éves kislányok igényesebben néznek ki mint én.. Meg hogy amúgy is világéletemben én voltam a lúzer aki gagyi ruhákba járt meg minden :/


Szóval 7500-9 000 körüli összegben gondolkodtam, havonta.

Viszont az a gond hogy eleve is rengeteget költenek rám.

Leszögezném hogy nem magyarországon élünk, és forintba fordítottam át az itteni pénzt.

Szóval havonta kb. 10 000 forint a bérletre és a nyelv tanulás miatt kb 36 000 értékben magántanár.

Emellet zene óra. Ezt nem tudom pontosan mennyi de gondolom szinten nem olcsó. Pedig nem is szeretem, vagy 8 éve zenélek de már évek óta mondom hogy leállnék vele, de apukám kitalálta hogy a zene fontos, ezért muszáj.

Lényeg az hogy eléggé sokat költenek rám.

Nem rég költöztünk külföldre (előtte sem magyarországon éltünk), ezért kell amúgy a tanár.


Amíg otthon éltünk addig szinte mindig kitűnő voltam. Most is viszonylag jól teljesítek de nagyon nehéz az új nyelv és új ország miatt.


Nem vagyunk gazdagok de elvileg nincsenek pénzügyi gondjaink... Bár anyukám mindig mindenből a legolcsóbbat veszi és nem számít mennyire gagyi, ha egyszer olcsó. Valahogy nem nagyon érti hogy a dolgok nincsenek ingyen.

Viszont BMW-re van pénzünk...


Szerintem nem annyira valószínű hogy adnának, és tudom hogy eleve is nagyon sokat költenek rám de akkor is meg szeretném próbálni... csak nem tudom hogy mennyire gáz ez. Eleve is szégyellem magam mert tudom hogy tök önzőség de annyira szeretnék végre :/


Szerintem lemaradt:

16/L


2018. márc. 21. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nyugodtan.
2018. márc. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Tudasd velük határozottan mit szeretnél. Egyébként elég szár a helyzet. Nem hinném h pofátlanság lenne pénzt kérni

.

2018. márc. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem Magyarországon éltek, akkor ne a magyar pénzbe számolj, hanem az ottani valutában és fizetéshez mérd a pénz értékét. Pl 120 ezer Ft kb 400 Euró, ami töredéke a kinti fizetésnek (ennyi jelenleg a bérminimum, ami itt se számít olyan soknak) . Pl 9000 Ft kb 30 Euró, mivel te élsz az adott országban te érzed, hogy ez most sok vagy kevés. Itthon egy közepes minőségű nadrág a New Yorkerben 7-8000 Ft, felsők (ha nem akciós) 2500-6000 Ft körül vannak. Kint nem tudom mennyibe kerülnek ezek.

A te korodban havi 9000 Ft elég itthon, ebből kijön egy kis mozi, egy fagyi, mekizés a haverokkal, plusz ha ügyes vagy félre is tudsz tenni. Az ottani körülményeket nem tudom, de eszerint már tudsz kalkulálni.

Viszont ha bevezetitek a zsebpénz rendszert, akkor az extra pénzekről mondj le (a nyelv, a bérlet és a zene nem ide számít), tehát azt írtad, ha mész valahova azért adnak neked pénzt, na ehelyett kapná a zsebpénzt amit magadnak osztasz be.

2018. márc. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Kérj nyugodtan. Bár nekem is elegem volt már a tesóm lehányt cuccaiból és képtelenek voltak megérteni hogy én szeretnék saját ruhát újat venni magamnak.
2018. márc. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Azzal nem veszíthetsz semmit, ha megkérdezed tőlük. Ha nemet mondanak, diákmunkát ott is lehet vállalni, nem?


Elhiheted, hogy MINDENKI szeretne saját magára költeni, meg stílusos ruhákat venni meg kozmetikushoz menni ésatöbbi... ha nem is ugyanezeket, de nyilván minden ember örül, ha van pénze, amit elkölthet.

Igazából most kéne hozzászoknod, hogy nem vehetsz meg bármit, amit akarsz, főleg nem drága holmikat, mert amikor a szüleid már nem fognak eltartani, és egy fizetésből fogsz fizetni magadnak mindent, esetleg a jövendőbeli családodnak is, akkor pont ugyanígy nem lesz pénzed semmire. Ha meg lesz, akkor időd nem lesz, hogy elköltsd. Ilyen az élet.

2018. márc. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Egy próbát megér, legfeljebb nemet mondanak. Mondd el ugyanígy, ahogy itt leírtad, hogy mire kellene. Hátha...
2018. márc. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Ha hozzám ilyen szöveggel jönnél, ha rólam beszélnél így, ahogy tetted a saját anyádról, apádról, akkor bizony javasolnám a diákmunkát, hogy dolgozz meg érte. Bár a munka gondolom eszedbe sem jutott.
2018. márc. 22. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is anyuka vagyok, és szerintem nem sok az, amit kérsz, meg nem is vagy már kisgyerek, természetes, hogy vannak igényeid. Illetve azt is hasznos lenne megtanulnod, hogy hogyan oszd be a pénzedet, és ezt a zsebpénzzel tudnád gyakorolni. Próbálj meg kérni, ha pedig nem megy, keress valami munkalehetőséget, heti pár órát besegíteni valahol, élményt is ad, és pénzed is lesz. Sok sikert!
2018. márc. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16 évesen kiválóan el lehet menni dolgozni, aztán az ott megkeresett pénzből vásárolni a számodra megfelelő "új darabokat".
2018. márc. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!