Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit szólnátok, ha a...

Szülők! Mit szólnátok, ha a lányotok 17-18 évesen bejelentené nektek hogy gyermeket vár, és megszeretné tartani a babát?

Figyelt kérdés

Támogatnátok, vagy inkább próbálnátok rávenni az abortuszra? Melyik és miért?

És mit csinálnátok akkor, ha ezekután elmondaná nektek azt is hogy 3 hónapon belül össze szeretne költözni a baba édesapjával (aki 20-21 éves, van munkája és évek óta együtt van a lányotokkal)? Támogatnátok vagy ellenezének. Miért?


(Ha a baba mellett marad a döntés [a lányotok most érettségizik] akkor a gyermek bölcsödébe kerülése után kitanulna egy szakmát és elmenne dolgozni)-ilyen feltételek mellett belemennétek az összeköltözésbe?



2018. márc. 22. 22:10
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
50%
Én mindenképp támogatnám a lányomat, ha meg szeretné tartani a babát!
2018. márc. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
43%
Támogatnám, hogy megtartsa.
2018. márc. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
76%
18 évesen szültem, eleinte nem támogattak, amit anyaként már meg is értek, hogy miért.. Be lennék tojva én is hasonló helyzetben. 21 évesen leérettségiztem, 22 évesen leraktam egy OKJ-s szakmát, és a jogosítványt. Azóta is dolgozom, együtt vagyunk a lányom apjával. :) 24N
2018. márc. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
80%

És neked lesz gyermeked?

Ez a "szülők mit szólnátok hozzá" kérdés azt mutatja, halvány ismereted nincs arról, ahány szülő, annyiféle gondolkodás mód.

Ha most itt kapsz 25 választ, hogyha az ő gyerekük lennél, melletted állnának.

Viszont ha a szüleid ennek pont az ellenkezőjét tennék, akkor mégis, mit lépnél?

Megmutatnád nekik a gyakorin kapott válaszokat, hogy mások bezzeg támogatnának?


Szedd össze magadat és minél gyorsabban közöld a szüleiddel a helyzetedet. Vállald a következményeket, ha ilyen helyzetbe kerültél.

2018. márc. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
49%
Azért lett lehúzva pl a #3 válaszoló, mert kihozta a helyzetéből a legjobbat?:D Vállalta a felelősséget a tetteiért emberek.. Szüljetek nyugodtan csak 35-40 évesen. Vagy tudjátok mit? Ne is szüljetek inkább. :D Lehúzni olyanokat, akik a gyermekük mellé állnak ebben a helyzetben pofátlanság. Mindenkinek szíve joga.
2018. márc. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
67%
Én is támogatnám, segíteném, amivel csak tudom.
2018. márc. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

#4

Természetesen teljesen megértem azt amit mondtál, hogy az én szüleim máshogy gondolkoznak, esetlegesen teljesen más véleményen vannak/lehetnek, mint mások szülei. És szeretném leszögezni, hogy nem vagyok ilyen helyzetben, (még egy jó pár évig nem is szeretnék) csak feltettem egy kérdést, mert hetek óta izgatja a fantáziám hogy "mi lenne ha" és kíváncai voltam más emberek véleményére is. Szüleimtől egyébként már kérdeztem, hogy ilyen lehetséges esetben mit tennének és ők is abszolút támogatnának a döntéseimben.

2018. márc. 22. 22:43
 8/48 anonim ***** válasza:
91%
Nagykorú vagy elköltözhetsz azt csinálsz amit akarsz, de egy baba mellett nem olyan egyszerű az élet, mint ahogy gondolod és felvázoltad...ha én lennék ilyen helyzetben, mint szülő/a lányom még csak 4 éves/ hát nagyon nem repesnék a boldogságtól viszont mellette állnék, mert a gyerekem és szeretem...viszont azzal is tisztában kell lenni, hogy aki gyereket vállal az magának vállal és nem a szüleinek...ha beüt a baj és elhagy a párod/hiába vagytok évek óta együtt lehet majd túl nagy felelősségnek tartja vagy bármi és lelép/ akkor jön a B terv nagy valószínűsséggel a szülőkhöz költöztöl vissza a gyerekkel, mivel 'csak' érettségid van gyerek nélkül is nehéz munkát találni nem, hogy gyerekkel...én a helyedben vártam volna még a gyerek vállalással...mivel nem vagyok sem abortusz párti, sem pedig ellene akárhogy is döntene a lányom támogatnám...nyilván elbeszélgetnék vele mindkét eshetőségről, de neki kell meghoznia a döntés, de biztosítom arról hogy mellette állok/állunk az apjával együtt...a szüleidet nem ismerem, ilyen helyzetben szerintem mindenki másképp gondolkodik, valószínű hogy majd ledöbbenek es azt
2018. márc. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
89%
Na szóval folyt. Köv.😅.... azt mondják, hogy csalódtak vagy azon gondolkodnak, hogy hol rontották el...a szüleidtől függ, hogy milyen tipusú emberek
2018. márc. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
89%

Nalunk öcsém 21 éves,a lány 17se volt, mikor szült.Evek óta együtt voltak és láthatóan szerették egymást.Eloszor úgy döntöttek elvetetik.Kifizettek a pénzt de átbeszélték meggondolták magukat és megtartották.Imadni való kislány született.Par év múlva a lány bele szeretett másba,a gyereket unta szórakozni élni akart(nem vetem meg érte,szinte gyerekként szült).Szegmensek,a gyereket oda adta a tesómnak, hogy neki nem kell vigye magával őt is.Mikor megtudták a lány szülei, hogy kicsapta a saját gyerekét, férjet az utcára jól elvertek, hogy hogy csináljátok ilyet.1hetre visszfogadta öcsém és a gyereket,aztán öcsém elküldte újra csak a gyereket tartotta magánál, mert felvilágosító traktor hogy jó lesz majd a gyerektartás valamire.Mire a kislány 10eves volt csak 6apja volt akivel anyuci 1-2honap ismeretség után összeköltöztek,majd miután lehúzta az aktuális padlóról amit lehetett továbblépett.A kislány mindegyik pasit apunak kellett szólítsa, üvöltött ha láthatas után az apja(az igazi) vitte haza, hogy miért nem maradhat...stb..stb

Komoly kislány lett túl korán,koraven tini lett mert elvették a viták a két szülő közt orlodes a gyerekkorát.Mivel imádom,jó hogy van.De osszefacsarodik a szívem ha ránézek mert jobb gyerekkorát érdemelt volna annál ami neki jutott.Hogy támogatnak e? Valószínűleg igen,de csak ha megfelelően érettek mindketten.

2018. márc. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!