Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a saját apám...

Mit tegyek, ha a saját apám valótlant állít rólam másoknak?

Figyelt kérdés

Apám alkoholista, nem emlékszik dolgokra vagy ha igen, akkor nem úgy ahogy azok valójában megtörténtek vagy pedig olyanokat talál ki, amik meg sem történtek. Velünk, a családjával nagyon bunkó, de másokkal jófej, bár szerintem nekik is feltűnik, hogy egyszer azt mondja, máskor meg már mást állít.

A lényeg az, hogy a saját családját mindenkinek kibeszéli, de úgy, hogy olyanokat mond, amik nem igazak. Egy kedves ismerősömmel is szokott ilyenekről beszélni, de nem merem megkérdezni, hogy miket szokott mondani, mert nem szeretnék én magyarázkodni. De zavar a dolog, mert hiába ismer engem, tudja milyen vagyok, attól még lehet elhiszi ezeket a dolgokat.

Így nem tudom mit tegyek, hogy inkább hagyjam a dolgot és bízzak benne, hogy aki ismer az tudja az igazságot? Amúgy meg, hogy lehet valaki ilyen a saját lányával és családjával?


2018. márc. 23. 16:21
 1/7 anonim válasza:
94%
Szakítsd meg Vele a kapcsolatot.
2018. márc. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Nyugodtan kérdezz rá az ismerősödnél, azután apukádnak mondd meg, hogy miért terjeszt rólad ilyesmit, talán ha van józan állapota akkor kellene vele beszélned.
2018. márc. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Hehe apám is alkotott hasonlóakat.


"Velünk, a családjával nagyon bunkó, de másokkal jófej" Ez olyan tipikus.


Én egy ideig veszekedtem vele emiatt. Nem használt. Utána zéró információ. Még véletlenül se mondtam el semmit neki. Nem tudsz mit tenni. Mondjuk ha alkesz az feltűnik másoknak is.

2018. márc. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdezz csak rá
2018. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, tabu, hogy ezeknek az ismerősöknek elmondjátok, hogy probléma van apáddal, mert iszik és hazudozik. Ne legyen! Kezdjétek el kimondani ezt.
2018. márc. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 timarim01 válasza:
Az ő nézőpontját magadról úgy sem fogod tudni megváltoztatni. Az ismerősödnél, ha ennyire zavar kérdezz rá. Bár, ha tényleg jó ismerős, akkor kétlem, hogy ennyire könnyen bevenné a dolgokat, amiket állít. (Bár most magamból indultam ki, hogy én nem igen foglalkozok azzal, ha más állít valakiről valamit)
2018. márc. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szarni bele!

Biztos vannak külső jelei is faterod állapotának. Felnőtt embereknek mesél, akik el tudják dönteni, hogy elhiszik-e, vagy sem. Ha elhiszik, meg is érdemlik.

2018. márc. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!