Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ismertek olyan családot, ahol...

Ismertek olyan családot, ahol a gyerek bántalmazza lelkileg valamelyik vagy mindkét szülőjét?

Figyelt kérdés

Most kicsit felejtsük el azt az üres közhelyet, hogy a gyerek csak azt tükrözi vissza, amit a szüleitől kap. Mindannyian tudjuk, hogy nem minden rosszindulatú felnőttnek voltak rosszindulatú, rideg szülei, azt is, hogy két testvér közül is lehet az egyik aranyos, jószándékú,a másik önző és rosszindulatú.


Aki ismer olyan családot, ahol a szülők szeretik a gyereküket, nevelik is a jóra, ő mégis minősíthetetlenül beszél velük vagy egyikükkel, vagy más módon keseríti meg az életét, kérem, írja le.


2018. márc. 31. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Ne haragudj, de attól még, hogy neked nem tetszik valami nem lesz üres közhely :) Lehet, hogy látszólag a szülők csak jót adnak neki, ettől még a háttérben valami egészen biztosan nem stimmel. Ha nem a szülők, akkor az iskolában van valami. Senki nem lesz csak úgy gonosz, bármennyire is szeretnéd ezt hinni, mert akkor nincs felelősség.
2018. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Van is egy ilyen mondás:

"Evil isn't born, it's made. And so is good."

2018. márc. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nekem nem tetszik, és ezért üres közhelynek tartom, hanem hogy mást látok magam körül. A gyereket demokratikusan nevelő két szülőpárból az egyik gyereke tisztelettudó, a szüleivel jó kapcsolatot ápoló ember, a másiké meg egy elviselhetetlen zsarnok.


Nyilvánvalóan van valami a háttérben, de az is nyilvánvaló, hogy ez nem mindig a zsülők hibája, másképp fogalmazva: minden szülő hibázik, az egyik esetben ennek nem lesz különösebb következménye a gyerek jellemére, a szülő-gyerek kapcsolatra nézve, a másik esetben meg végzetes következménye van. Akkor most az a szülő, aki a második csoportba tartozik, rosszabb szülő, mint az első, szerencsésebb?


Így értettem azt, hogy tekintsünk el attól, hogy mindent a szülőkre akarunk visszavezetni, mert csak vaktában lövöldözünk.


És a kérdésem kifejezetten nem általános okfeltárásra vonatkozik, hanem konkrét esetekre, ha ismertek ilyeneket.

2018. márc. 31. 14:49
 4/6 anonim ***** válasza:
én igen, de csak elmondásból, nem láttam. ismerősöm nagyobbik gyereke ilyen elviselhetetlen, mikor az anyja terhes volt, akkor ütötte vagy rúgta (már nem emlékszem) a hasát. persze nem volt dádá, csak ráhagyták. Hát ezért ilyen a gyerek.
2018. márc. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyapám.Konkrétan verte a saját anyját már felnőttként, és nagymamámat is.Mivel nagymamám elvált tőle végül, én nem nagyon ismertem, de többek elmondása alapján ő valószínűleg valóban pszichopata volt ( esetleg egyéb személyiségzavarban szenvedett- leginkább a környezete).
2018. márc. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Aki érti, érti... aki nem, nos majd megérti. :)


„Emlékszem a gyermekkorra, Szodoma hajnalára

Akkor néztem fel először az ördög kapujára

Emberek építették, és belül is csak ők voltak

Ezért mondom, nem csak hiszem, tudom, jobb lehet a holnap

Rajtunk múlik, senki máson, te teremted életed

Becsüld meg, és védd a tested, mutasd a két kezed

A barázdákban találod az univerzum térképét

A levél erén láthatod meg idegpályák fényképét

Meg kell értened, a dolgok csak vannak

Nem rosszak vagy jók, csupán irányt mutatnak

Sok út vezet fel a hegyre, de azt nem mondják, sok nem

Ez a lemez ennyi, tudod, egy színarany tandem

Te segítettél nekem, most én segítek neked

Hogy beérjen a gyümölcs, oly sok ezer életed” - Fankadeli

2018. ápr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!