Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szabályoztak le a...

Miért szabályoztak le a szüleim ennyire gyerekkoromban, miért voltak ilyen ridegek?

Figyelt kérdés
Mikor gyerek voltam alig engedtek el más gyerekekkel játszani. Nagyon le voltam szabályozva minden téren. Tizenévesen is azt a ruhát kellett megvennem amit anyám kinézett magának.Beleszóltak a középiskola választásába olyan szinten,hogy anyám megváltoztatta a felvételi sorrendet.Szinte senkivel nem lehetett barátkozni,mert az nem volt jó nekik.Utáltam is a középiskolát ezért is. Apám se segített egy önző ember volt csak magával volt elfoglalva,nem törődött velem. Anyám meg munkamániás volt volt,estére ért haza mindig. Otthon vegetáltam a szobámba egyedül és irigykedve néztem az ablakon ahogy mások kint játszottak. Tizenévesen az öngyilkosság gondolata is megfordult a fejemben,titokban rászoktam az italra és a dohányzásra 15-20 éves koromig. Aztán 20 évesen az első barátnőmmel elköltöztünk akkor kicsit jobban éreztem magam.Pedig a szüleimnél anyagi jólétben éltem,mégis inkább elmentem csicska munkákra ,hogy önállóan fenntartsam magam. Persze a szüleim szerint ők mindent megtettek értem,csak én nem szerettem tanulni...(én voltam a lusta gyerek). Semmi bíztatást,motiválást nem adtak ,csak kemény elvárások,meg szigorú szabályok,boldogtalanság volt.
2018. ápr. 2. 07:10
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Felnőtt vagy, ideje nem csámcsáogni a múlton, nem?!


Éld az életedet...

2018. ápr. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
1# Ezt a legkönyebb mondani főleg olyannak aki nem tudja miről beszél a kérdező és nem élt át hasonló dolgokat. Sajnos az ilyen "gyerekkor" kifog hatni az egész életére. Még most is bántja pedig 20-on felül van! Kérdező! Szerintem járj el pszichológushoz az segíteni fog. Ha pedig jobban érzed magad ha nem találkozol a szüleiddel akkor ne találkozz vagy minikalizáld le teljesen.
2018. ápr. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Ki tudja miért éltek a szuleid ilyen lelki nyomorban , vannak emberek akik sanyargatjak magukat es a környezetuket , nem tudnak örulni az életnek , annak amijük van . Megkeseritik mindenki életét

Peched volt

Próbáld pszichológussal feldolgozni h te ne ezt add át a gyerekednek, hanem tanitsd meg neki h az élet szép es jól lehet es kell érezni magad benne

2018. ápr. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek a 2 utolsó válaszolóval. Próbáld meg egy jó pszichológus segítségét igénybe venni. Ne félj tőle, ne frusztráljon az, hogy pszichológushoz fogsz járni. Nagyon sokat tud segíteni. Üdv
2018. ápr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem kell a pszichológusért fizetni, úgy tudom, hogy a háziorvos is beutalhat szakrendelésre.
2018. ápr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!