Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányom barátait a diplomaosztó...

Lányom barátait a diplomaosztóján ismertem meg, azelőtt a létezésükről se tudtunk?

Figyelt kérdés

Lányom egyetem miatt kollégista lett. Tehát 2 hetente jött haza. Most volt a diplomaosztója és szembesültem azzal, hogy nem ismerem a barátait. Semmit se tudok róluk még a létezésükről se. Jött oda hozzánk 3 fiú (ők nem is jártak egyetemre, innen-onnan ismerik a lányom), hogy a lányomnak szeretnének gratulálni. Hát meglepődtem. Főleg azon, hogy mindegyik sráccal eléggé szoros barátságot ápolt, mint utóbb kiderült.


Megértem, hogy a lányom nem avat bele mindenbe, de rosszulesett. Hideg zuhanyként ért, mert a lányommal mindig bensőséges volt a viszonyunk

Ti ezt hogyan kezelitek?



2018. ápr. 2. 20:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Annyira mése bensőseges ha nem beszélt a barátairól. De őszintén én se beszélnék olyan Anyának aki elitél mert felnőtt nőként fiukkal is barátkozom. Ez kiérződik sajnos. :D
2018. ápr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Az én szüleim max a gyermekkori barátaimat ismerik, azért mert mindig jártak hozzánk. Most hogy nem élek otthon nem ismerik a legtöbb barátomat mert nincs lehetősége megismerni őket hisz nem fogok külön programot szervezni csak azért hogy megismerjék egymást. Amikor látja őket képeken akkor szoktam mesélni hogy ki ki. Nem hiszem hogy ez furcsa lenne. Az egyetemen főleg a kolisoknál meg van az a saját közössége mindenkinek.
2018. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen normális, hogy nem számol be mindenkiről/nem mutat be mindenkit. Az én szüleim az esküvőmön találkoztak először a barátaimmal, nem mindenkiről meséltem korábban.
2018. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Egyáltalán nem avattam be ilyesmibe a szüleimet, már gimnáziumtól fogva. El sem tudnám képzelni, hogy a szüleimet beavassam abba, hogy kivel honnan és miért vagyunk barátok. Ha úgy adódik nem titkolom el, de nem is számolok be részletesen.
2018. ápr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
98%
Az én szüleim se ismerik a barátaimat, de beszélek róluk, névről hallottak már róluk. Ez akkor se volt másképp, amikor koliban laktam.
2018. ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%
Hát az én középiskolai és egyetemi barátaimat is maximum említés szintjén ismerte. Hogyan máshogy kéne?
2018. ápr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
még név szinten se említette őket. Ez a fura számomra. Nem azt kértem h mutassa be őket, hanem h korábban meséljen róluk.
2018. ápr. 2. 21:05
 8/21 anonim ***** válasza:
98%

18 éves vagyok, mióta nem élek a szüleimmel, max úgy említem meg a barátokat, hogy "ma találkozok egy barátnőmmel". Ez vonatkozik azokra, akiket már akkor ismertem meg, mióta elköltöztem. A gimiseket persze még nagyjából ismerik névről, hisz ott ha átmentünk egymáshoz, akkor elkerülhetetlen volt a találkozás.


Elég fura lenne, ha most minden új barátomról név szerint kéne mesélnem nekik. De ahogy látom a többség válaszadónak is ez a véleménye, csak a kérdezőnek furcsa ez.

2018. ápr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
98%
Valoszinű h jo okkal nem mesélt/mesél. Minden légvételről nem fog már beszámolni,ezt el kell fogadni.
2018. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

Igazából nem értem, hogy most mi a problémád vagy, hogy min lepődtél meg ennyire...azért gondoltad, hogy vannak barátai, nem? Mivel nem egy zárt dobozban élt egészen x éves koráig, hanem járt iskolába (általános, középiskolába, egyetem), kollégista is volt, valamint ezen kívül is biztos eljárt ide-oda szórakozni, kikapcsolódni és ez mind rengeteg lehetőséget kínál a barátkozásra, ismerkedésre, ezért egyértelmű, hogy találkozott emberekkel és velük kialakulhattak kapcsolatai. Én azt hittem, hogy ez mindenki számára egyértelmű, de akkor ezek szerint nem...


Tényleg nem értem, hogy miért ért ez hidegzuhanyként...Jó, az valóban furcsa, hogy még a létezésükről sem tudtál - tényleg nem említette sosem? Nem beszélgettetek soha, hogy "hogy van, mi történt vele, mit csinál"?-, de azzal szerintem nincsen baj, hogy nem ismered őket. Nekem jó a kapcsolatom a szüleimmel, szinte mindent meg tudunk beszélni (nyilván azért minden apróságba nem avatom be őket, mert valami úgy érzem, hogy csak rám tartozik és őket sem érdekli minden részlet), mindenben támogatnak és alapvetően nagyon jófejek. Ugyanakkor ők is max. azokat a barátaimat ismerik, akikkel már óvodás-általános iskolás korom óta ismerjük egymást...ők a környéken laktak, az egész családjukat ismerték és akkor még sokat át is jártunk egymáshoz, szóval gondolom, hogy emiatt ők így megmaradtak és emlékeznek rájuk, ismerik őket. Ugyanakkor gimitől kezdve már nem tudták követni, egyetemen meg már pláne nem...eleve voltak osztály- és szaktársaim mindenhonnan, nem csak a városból és egyre többet jártam el ide-oda, tehát nem csak a néhány méteres környezetemben barátkoztam, mint oviban :) Én elég sokat meséltem nekik, hogy kivel találkoztam, mit csináltunk, hol voltunk stb., mert tökre élveztem, új volt minden és ezt tök szívesen megosztottam velük és ők mindig meghallgatták, de láttam rajtuk, hogy ez nem feltétlenül fontos információ számukra. Azért névről a többség megvolt nekik, de azt már gimiben sem tudták, hogy ki kicsoda, nem ismerték fel őket, nem is nagyon találkoztak velük, tehát semmi releváns dolgot nem tudtak velük kapcsolatban, sőt apukám gimiben már azt sem tudta, hogy melyik osztályba járok, mit tanulok, kik a tanáraim, osztálytársaim...Szerintem ez végülis nem baj, legalábbis engem nem zavart és ők is mindig azt mondták, hogy nekem kell tudni, hogy mi a dolgom és mit akarok, ez nem az ő feladatuk.


Esetleg az nem lehet, hogy azért nem mondta el, mert túl szigorúnak/előítéletesnek tartott és félt, hogy nem néznéd jó szemmel? Vagy mondjuk úgy gondolta, hogy úgysem érdekel. Nem tudom és nem is ismerlek, szóval csak találgatok, de hirtelen nem jut eszembe más...

2018. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!