Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok hogyan volt ez a...

Nálatok hogyan volt ez a "felvilágosítás"?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy nektek hogyan, és mikor magyarázta el anyukátok ezt a menstruáció dolgot. Itt az én sztorim:12 éves voltam, anyu már éppen ment volna le a lépcsőn (mert emeletes a házunk) mire visszafordult és ezt mondta: ja még azt akartam.... Aztán bejött a szobámba és ezzel kezdte: láttam a bugyidon ilyen folyást, szóval szerintem már használhatsz tisztasági betét. Az ilyen jó vékony, meg sem érzed. Plusz van itt pár betét, mindjárt adok hozzá egy nesszeszert, abba bele teheted, és mindig legyen nálad a suliban, mert sosem lehet tudni. Ha pedig megjön, nem kell megijedni, tudod hogyan kell betenni a bugyidba, nem? Tudod, olyan szárnyas, azt kihajtod és ráragasztod. Én meg így elvörösödve: aha.... erre ő: nem biztos hogy most fog megjönni, lehet csak fél év múlva, de legyen nálad! Mindezek után végre lement, én pedig alig vártam, hogy vége legyen ennek a "kínos" beszélgetésnek(legalábbis akkor az volt, mert nővérem is a szobában volt, és ő csak kuncogott rajta...). Nektek hogyan mondta/magyarázta el anyukátok mindezt? Hasonló szituációban? Illetve a beszélgetés után mikor jött meg nektek? 14/l

2018. ápr. 2. 20:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Nekem szerencsére erre nem volt szükség annak idején. Anyukám is későn érő típus volt, nekem is csak 14 évesen jött meg, így már tudtam mindent. De már az, ahogy megmondtam neki több volt számomra, mint kínos :D
2018. ápr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerettem olvasni, ezért kaptam ilyen felvilágosító könyveket, az én időmben csak kettő volt: a kisebbeknek a Sehány éves kislány, a nagyobbaknak a Gólya hozza? Először a Sehány éves kislányt olvastam el. De abban ugye nincs sok infó. Aztán egyszer láttam a WC-ben ilyen véres vattát, anyukám elfelejtette kidobni. Megijedtem, azt hittem, hogy rákos. Rákérdeztem, akkor azt mondta, hogy nem, nincs erről szó, odaadta a Gólya hozza című könyvet, és azt mondta, hogy ha marad kérdésem, kérdezzem meg bátran. Hát, így zajlott, nekem így nem volt kínos, sem traumatikus. A kislányom viszont sokat kérdezősködött, neki mindig válaszoltam az életkorának megfelelően, ő igényelte a beszélgetést erről.
2018. ápr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem kaptam semmilyen felvilágosítást, de felszedtem az alapinfókat a többiektől. Amikor 11 évesen megjött, szegény anyám kiborult s adott rám dupla bugyit és vastag betétet (még örülhettem, hogy nem vattát, volt neki az is). Én pedig másnap mentem a magam feje után és teljesen más stílust alkalmaztam. Engem a legkevésbé sem rázott meg a dolog.

De hogy mi egy természetes biológiai funkcióban a kínos, a saját anyánkkal, ezt fel nem fogom. Biztos sok kislánynak fura ez az idegen izé...


Jópár évvel később találtam egy felvilágosító könyvet is a házban arról, hogy hogyan fejlődik és születik a kisbaba, de abban már semmi új nem volt. Az erotikus könyveket pedig sokkal korábban megtaláltam.

Nemi felvilágosítás még a suliban sem volt, nemhogy otthon. Még jó, hogy normális fajta vagyok, aki nem csinál hülyeségeket bután.

2018. ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében mikor már beszélni tudott és kérdezgetett folyamatosan ment a felvilágosítás.Persze korának megfelelően.

Szóval nincs ilyen leültetem és rázúdítom.

Nincs tabu, a gyerek bármikor és bármit kérdezhet.

A fiam simán kért pénzt óvszerre.

Szóval elég kiskorukban kezdődött és lényegében folyamatosan megy.

A lányomnak 10 évesen jött meg, szegénykém úgy sírt.

A szexről is tud már dolgokat de mivel neki még a csók is fúúúj, ezért még ebbe nem mélyedtünk bele.

2018. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)
2018. ápr. 2. 21:33
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 11 évesen jött meg, akkor még nem volt semmilyen felvilágosítás, pontosan nem emlékszem, de azt előtte is tudtam, hogy vannak betétek meg hogy a nők menstruálnak. Kb 1-2 hónappal azelőtt, mielőtt megjött, anyukám mondta hogy azért már tartsak magamnál betétet, legyen a táskámban, legyek rá felkészülve.

13, de inkább 14 éves voltam, amikor már a szexről akart anyukám felvilágosítást tartani. Igazából bármikor kérdezhettem volna tőle, de én nem nagyon kérdeztem. Másodikosok voltunk, amikor az iskolában is elkezdtünk ilyenekről beszélgetni, barátnőkkel, később meg pláne, úgyhogy anyukám szerintem elkésett ezzel. Adott egy könyvet is, hogy olvasgassam (közben titokban már jóval előbb elolvastam, mert ott volt a könyvespolcon), néha beszélt pár dologról, szóval nem egyben az egészet, de ilyen igazi beszélgetés nem volt, mert 14 évesen már úgysem tudott nekem semmi újat mondani és nekem meg nagyon ciki volt, pedig igazán részletekről nem is beszéltünk.

15/l

2018. ápr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 11 évesen jött meg, a nővéremet kérdeztem, hogy hogy kell használni a betétet, ő mutatta meg. Kicsit később anya mondta nekem is, hogy látott foltokat a bugyimon és hogy van e kérdésem. Mondtam, hogy tesóm elmondta hogy kell használni.

Az elméleti részét kb 9 évesen véletlenül olvastam el, mert azt hittem mesekönyvet találtam, de a Peti, Ida és Picur című könyv volt az, és az mindent részletesen leírt.

Aztán 14 évesen kaptam anyától egy könyvet Tini gondok csak lányoknak címmel, abban volt szex, menzesz, szerelem, érzelmek, barátságok témakör, de az már nem sok újat mondott.

Más beszélgetés nem volt.

2018. ápr. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudtam hogy mi az a menstruacio. De az en neveloanyum megis felvilagositott nem volt szamunkra kinos. 3 lany van a csaladba. Teny en nm tudtam hogy kell hasznalni a szarnyas betet de neveloanyum elmagyarazta megmutatta.

Ugyan igy a szex tema se volt tabu.

2018. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, én is tudtam már ezeket a dolgokat, hiszen van egy nővérem, csak anyu azt hitte nem tudom még. De azt meg nem akartam akkoriban mondani, hogy jajj anyu ezeket már tudom! Mert abban a pillanatban megszólalni sem mertem😂 nagyon cikinek éreztem...ja és köszönöm az eddigi válaszokat,mindenkinek ment a zöld kéz! 😀
2018. ápr. 3. 15:55
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
7 éves voltam, mikor egy barátnőm nagy titokban beavatott, hogy "a kisbaba úgy születik, hogy a fiú a kukijukat a lányok nunusába rakják". Mivel ez számomra annyira hihetetlen dolognak tűnt (mivel én azt hittem a csókolózásból születik), hogy megkérdeztem anyukámat. Aki erre előkeresett a polcról egy felvilágosító könyvet, aztán vett még hármat és azt mondta, hogy ha van még kérdésem utána, akkor szóljak. Aztán később az aludj eleget, egyél egészségesen mellé bejöttek a mindig használj óvszert meg a mindig legyen nálad egy betét, zsepi meg egy plusz harisnya, ha elszakadna a rajtad levő szerű jótanácsok.
2018. ápr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!