Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben a helyzetben TI mit...

Ebben a helyzetben TI mit cselekednétek?

Figyelt kérdés

Húszas éveitek közepén jártok, még otthon éltek, de ez egyre nyomasztóbb számotokra, mivel folyton a pénz miatti viták (leginkább, hogy nincs semmire), egymást visszahúzások keserítik meg a mindennapjaitokat. Édesapátok a világ legbesavanyodottabb és motiválatlanabb embere, édesanyátok pedig a legbefolyásolhatóbb és naivabb. Érzitek, hogy ti nem vagytok ilyenek, de őket hiába próbálod felemelni magad mellé, csak visszafelé húznak. Elköltöznél, még a lehetőség is adott, hogy hova, mennyiért, sőt, a mikor is. Csak egyszerűen tudod, hogy hiába gebedsz meg napi 10-12 óra munka mellett, akkor sem tudnád fenntartani egyedül magad. De haza meg már nincs kedved menni (főképp, hogy az is csak albérlet, ahol a szüleiddel laktok, tehát nem is otthon). Kilátástalan minden, őrlődsz. Tudod, hogy a jelenlegi helyzetre hosszabb távon rámész, már most is testi tünetekben nyilvánul meg a belső feszültség, de sejted azt is, hogyha kilépsz ebből, rövid távon csődbe viszed magadat is.


TI mit tennétek ebben a helyzetben, merre mennétek? Hitel kizárva. Barátok nincsenek. Család szétszéledve a világban. Maradnátok, nyelnétek és szépen lassan felemésztene titeket a kilátástalanság, vagy mindent a nulláról kezdve kockáztatnátok, hogy az utcára kerüljetek egyedül és még a szüleid is kitagadnának a lépésed miatt?


2018. ápr. 3. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Bérelj csak egy szobát, köss ltp-t vagy menj külföldre Máshogy nem fog menni.
2018. ápr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Mondjuk nem a tulajdonjogtól lesz az otthon otthon, de mindegy. A helyedben abba hagynám a nyivákolást meg a családom szidását és mennék, élnék egyedül
2018. ápr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Sajnos leírtad egy átlag magyar család életét. Ez van. Kiváló vezetésünknek hála (az elmúlt 28 évben, nem csk most) ide jutottunk. Ha nem akarsz szaros 150 ezerért meggebedni a melóban (ami érthető, hiszen lóf@$zra nem elég), és még csesztetnek meg túlóráztatnak is ezért, akkor kezdj magaddal valamit. Adj fel mindent és gó külföld. Az osztrák pl havi 2500 euroért a seggét nem törli ki reggel, neked meg már bőven jó pénz. Vagy kezdj el vállalkozni, valami olyat amit szeretsz, és akkor a saját rabszolgád leszel, nem pedig egy főnöknek nevezett kis buzeránsé.
2018. ápr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem írtad,mit dolgozol. De pl vannak helyek ahol vannak munkásszállók,közben fizeted a lakáskasszát, vagy külföld és ugyanez. Vagy keresel lakótársat és osztoztok a számlákon. Lehet megismerkedsz,szerelmes leszel és a pároddal együtt tudsz lépni.
2018. ápr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

“Édesapátok a világ legbesavanyodottabb és motiválatlanabb embere, édesanyátok pedig a legbefolyásolhatóbb és naivabb”


És két ilyen hulladék jellemű embernek van lakása, családja, barátai, élete. Neked meg, Mr. Tökéletes Huszonéves, csak a nyafogás és az elégedetlenkedés jutott. Nem érdekes?

2018. ápr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Gratulálok, leírtad a családom.


Nekem mázlim volt. Amikor elköltöztem, akkor sikerült egy rokon lakásába költözni, ennek örült, hogy az egyik szobát egy általa ismert családtag veszi ki, és kedvezményt is kaptam, míg a másik szobát kiadta, így a rezsi osztódott. Aztán megismertem a barátomat és szinte azonnal hozzá költöztem.

Hiába dolgoztam, minimálbér alja volt. 2003-ban 69ezer forint. Más munkát nem kaptam, mert már korban vagyok (akkor 23 éves), van barátom, biztos szülni fogok. (Igen, ezt többször az arcomba nyomták).

Aztán kimentem Írországba, ott voltam 2 évet, gyűjtöttem, és 2 év után visszajöttem és legalább volt egy kis tőkém, hogy lakást vegyek hitelre. (Akkor még nem voltak így elszállva, 4 millát kellett csak felvennem, nem 15-öt).


Ha nincs a rokonom és később a barátom, akkor azzal a hangyafing fizetésből talán egy szobát tudtam volna kivenni, de akkor sem maradt volna ételre, másra meg pláne nem.


Szóval, legalább egy évet még bírj ki és dolgozz, akár 2-3 munkahelyen is, hogy minél többet tudj félre rakni és utána pattanni. Csak ne bulizd le, nagyon könnyű, és mert akkor esélyed sem lesz elköltözni.

2018. ápr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Irány külföld?
2018. ápr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Akkor minek laksz még otthon? ha te olyan motivált vagy, gondolom 25 felett már van két diplomád és egy jól fizető állásod.
2018. ápr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, honnan veszed, h a kérdező 25 és van két diplomája? Vagy én maradtam le?
2018. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%
Az utolsó arra akart célozni, hogy a kérdező jól lehúzza a családját, hogy ők mennyire nem vitték semmire - de nyilván ő sem, ha húszas éveinek középen meg mindig itthon él
2018. ápr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!