Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtudnál bocsájtani valaha...

Megtudnál bocsájtani valaha egy ilyen apának? Érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés
A vér szerinti apám soha nem volt mintaapa, az a pár év amit vele töltöttünk elég zűrös volt,nem dolgozott,alkoholizált,erőszakos volt. 3-4 éves voltam mikor anyukám elvált tőle,aztán hozzáment a nevelő apámhoz,aki viszont rendes férj,apa volt,6 éves koromban örökbe is fogadott. Szóval a vérszerinti apám nem látogatott,nem fizetett gyerektartást, de nem mondanám,hogy utáltam, 1-2 éve felvettük a kapcsolatot,kezdett normalizálódni a viszonyunk, bár a nevelőapámat tekintem apámnak. De anyukám nemrég elszólta magát és megtudtam,hogy annak idején a nevelőapám fizetett neki,hogy lemondjon rólam. Ahogy mondtam mindig is tudtam,hogy nem mintaapa, de azt hittem korrekt akart lenni,ha már ő nem tudott normálisan felnevelni egy rendes emberre akart bízni,emiatt nem is haragudtam rá. De ezek pénzért mondott le rólam,ha nincs anyukám bárkinek,pedofiloknak,szervkereskedőknek is eladott volna ha megfizetnek? Ezek után érdemes egyáltalán szóba állni vele?
2018. ápr. 4. 18:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos vannak ilyen emberek akik bárkit eladnának pénzért. Én nem eröltetném túl szorosra,de egy esélyt megérdemel mindenki,viszont amimt kiszagolnám h érdekből közeledik(pénz),elvágnám a kapcsolatot.
2018. ápr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Libers Pertz ***** válasza:
51%
Sem a vérszerinti sem pedig a nevelő apa részéről nem megbocsátható a dolog, legalábbis szerény véleményem szerint. A vérszerintinek azért, mert árúcikknek tekintett, a nevelőnek meg azért, mert mi jogon avatkozik az életedbe, sem köze sem pedig joga nem volt ahhoz, hogy helyetted döntsön a vérszerintivel kapcsolatban. Sőt ilyen helyzetben én anyámat is kérdőre vonnám, hogy ezt milyen jogon engedte/döntötte el helyetted, hogy akarod-e tartani a kapcsolatot az egyébként piás, agresszív vérszerintivel.
2018. ápr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Már kapott tőlem pénzt. Munkanélküli,lekapcsolták volna róla a fűtést. Azt hittem nem érdekből közeledik,most már nem tudom mit gondoljak.
2018. ápr. 4. 18:28
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Én a helyedben ha látnám se állnék szóba vele. Felőlem a villanyt, fűtést, mindent lekapcsolhatnak nála.
2018. ápr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Libers Pertz ***** válasza:
100%
Akik lepontozzák a kérdésre a választ kérem indokolják meg, hogy miért nem hasznos egy szubjektív válasz ami a kérdés témájában keletkezett.
2018. ápr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben a történetben a kegnayobb felelőssége anyukádnak volt! Ha nem papírozzák le a nevelő apádat, akkor is ugyanolyan jó apád lett volna mint így! Az édesapád akármilyen ember, ő az édesapád! Nagy szíved van, és nagyon jó ember vagy, hogy felvetted vele a kapcsolatot! Ha alkoholista vot és most is az, érthető, bár nem megbocsátható amit tett! Nyilván anyukád a legjobbat akarta Neked, de szerintem a legnagyobb hibát ott követte el, hogy elmondta, hogy fizettek a lemondásért! Senki nem vethetne Rád követ ha soha többet nem foglalkoznál az édesapáddal, és nem bocsátanál meg neki! De ha eddig nem utáltad, ne engedd, hogy eluralkodjon rajtad ez az érzés, mert megmérgezi a miden napjaidat!
2018. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Amikor én szétmentem a fiam anyjával, akkor ők megpróbàlták elidegeníteni majd nekem is pénzt ajánlottak, hogy lemondjak a fiamról. A duma az volt, hogy ugyse láthatom és mindenképp ellenem nevelik. Nemet mondtam. Elkezdődött az agresszív elideenítés. Hajléktalan is voltam, égeztem és a gyereket sem làthattam. Azt se tudtam hova költöztek. Leskelődtem az ovinál egy hétig, mire kiderült, hogy nem is jarnak oda. Aztán megismert az egyik gondozó és elmondta, hogy melyik ovi kérte at a papírokat. Szóval pár évet ugyan elvettek tőlem/tőlünk, de szerencsére a ma 14 éves fiam már átlát a szitán és kivàló a kapcsolatunk. Öt éve tökéletes a kapcsolatunk.


Én azt javaslom, hogy próbàld megismerni apád. Pénzt ne adj neki, de próbáld megismerni.

2018. ápr. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igazán nem akarok kötekedni 7-as válaszoló,és közöm sincs hozzá, de miért voltál hajléktalan, miért éheztél,miért nem mentél el inkább dolgozni? Akkor tudtad volna fizetni a tartásdíjat és kaptál volna láthatási jogot. Azt meg ne mond hogy a volt nejed elintézte,hogy sehova ne vegyenek fel az országban...Amúgy engem nem neveltek ellene,ő nem foglalkozott velem akkor se mikor még vele laktunk, aztán ő nem látogatott,ő mondott le rólam.
2018. ápr. 5. 10:17
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

7-es vagyok. Neki volt egy romos háza, nekem meg egy lakásban részesedésem Budapesten. A testvéreimmel eladtuk a lakást és a rám eső részből felújitottuk a házat. Évekig rendben is volt minden, teljesen idilli volt. A kapcsolatunk megromlása után raktak ki onnan. Miért éheztem? Mert a kauciót össze kellett koplalni. Aztán az új -független- élet felépítése sem volt olcsó felépíteni, közben recesszió stb. Egy szóval sem mondtam, hogy nem fizettem a gyerektartást. A gyerktartás fizetése és a láthatási jog nincs semmilyen összefüggésben. Azért nem láthattam a gyereket, mert más városba költöztek. Miután megtudtam, hogy lakbak, akkor jött a klasszikus rendőr rámhivogatása, fenyegetőzés, verekedést próbáltak kiprovokálni stb. Azt mindod, hogy nem látogatott, hogy lemondott rólad! Mi van ha csak nem tehette meg? Mondjuk ha a nevelőapád megfenyegette, esetleg megverette? Nem tudod, hogy mire képesek ilyenkor a szülők!

Az exem a gyerekelhelyezésnél szándékosan az eladott lakáshoz tartozó címemet adta meg, hogy nélkülem menjen le a per, csak egy véletlen miatt tudtam meg, hogy perben állunk. Nem említettem olyat, hogy nem volt munkám. Se a volt anyós, se senki nem adott információt. A hatóságok lesz@rják az embert. Saját erőből újrakezdeni mindent nem olcsó és nem egyszerű. Ítélkezni és megmondani, hogy mit kellett volna és hogyan csinàlni azt mindig nagyon könnyű, de amikor az ember ott van összetört szívvel az utcára vágva egy szaryor cuccal, akkor nem olyan egyszerű a nagy megmondók szerint cselekedni.


Összességében azon gondolkodnék el a helyedben, hogy ha anyud most elszólta magát, hogy annó “megvettek” téged “apáddal”, akkor miminden van még, amit nem tudsz. Gyerekkènt sokmindent belédnevelhettek apádról, ami ma természetes neked.


Nekem nincsenek szüleim, apámról vannak apró emlékkèpeim, ahogy hintáztat a lábán, ahogy matchbox tűzoltóval játszunk, ahogy legóból épít nekem házat. Emlékszem a bajszára, hogy azzal “szúrta” meg a nyakam, ahogy csikizett. Emlékszem, ahogy oviba vitt reggelenként, emlékszem, ahogy a játszótéren lökte a hintát. Emlékszem, hogy valami mágneses kacatból csinàlt “örökmozgót”. Nekem ennyi maradt belőle. Amúgy végig azt hallgattam az életemben, hogy alkoholista agresszív állat volt és vert minket.


Figyelj! Akkor akarjuk értékelni a dolgainkat, amikor már nincsenek. Ne hagyd, hogy túl késő legyen. Nekem az az érzésem, hogy sokmindent nem tudsz apádról és, hogy anyádék nagyon ügyesen ellene neveltek.

2018. ápr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell mindent csont nélkül elhinni amit csak az egyik fél állít.
2018. ápr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!