Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit csinálnátok a helyemben...

Ti mit csinálnátok a helyemben? Nagyon aggódom a barátnőmért, szeretnék neki segíteni de nem tudom hogyan lehetne!

Figyelt kérdés

Kezdeném az elejéről, elég összetett a történet. Szóval, van egy legjobb barátnőm, már 3. osztály óta barátnők vagyunk, egy iskolába jártunk (most 9.esek vagyunk, 15 évesek, de sajnos másik iskolába tanultunk tovább). Általános iskolában tipikusan "jókislány" volt, sose csinált semmi rosszat, jó tanuló volt, nem voltak intői. Most elkerült egy másik társaságba, lett pár barátnője (mint nekem is), akik kicsit "depisek" (rockerek), családi problémákkal stb.. de kedvesek, aranyosak (ismerem őket valamennyire). Az a probléma, hogy ennek a barátnőmnek az anyja kezd begolyózni vagy nem tudom... régebben nagyon jóba voltak, és mivel egyke, sokat volt vele foglalkozva. Most elkerült szakgimibe, és nagyon sokat kell tanulnia, magas az elvárás. Az anyja, aki megszokta hogy sok időt töltöttek együtt, látta hogy kicsit "bezárkózott", nem annyira mesélt neki. Már akkor keltette a feszültséget, hogy meséljen neki többet stb... akkor ezt elfogadta, kicsit több volt a veszekedés, de elvoltak.

Mostanra viszont nagyon eldurvult a helyzet. Úgy kezdődött, hogy megmondta neki az anyja, hogy kicsit "vegye lazábbra" a kapcsolatot az egyik barátnőjével, mert hogy a lány a családi okai miatt depressziós. És ez volt a kezdet. Pár hete kiderült hogy az anyja pszichológushoz jár (véletlenül megtalálta a barátnőm a papírokat), amit nem mondott el neki. Utána meg az is kiderült, hogy tökre olvassa az üzeneteit, hogy kivel mit beszél, mit like-ol, mikor aktív, stb...

És most jött a feketeleves. Tegnap beszéltünk, elmesélte, hogy az anyja konkrétan megvádolta azzal hogy drogozik (mert kitett egy képet instagramra, aminek köze NEM volt a droghoz, tényleg, csak egy kicsit elmosta a hátteret), és közölték vele hogy szedje le, mert drogos. Olyanokat mondott neki, hogy vegyen vissza, mert elviszi a drogrehabra stb... És még csak semmi bizonyítéka nincs, elhiszi a saját képzelgéseit.

Ma pedig konkrétan berontott szó nélkül a szobájába, és átkutatta az EGÉSZET... még a ballagási batyunkból a sót el is vitte... és olyat mondott, hogy "nem hiszem el hogy egy ilyen kis patkány miatt megy tönkre az életünk", meg hogy miatta lesznek rendőrségi ügyeik. Én próbálok neki segíteni, biztatom, öntöm belé a lelket, de én is érzem hogy ez így nem mehet tovább, nem normális dolog. Felnőtt nem tud róla, csak én és a barátnőm barátja (fiúja). Ismerem az anyját, eddig bírtam is, de ezzel annyira hátba döfött. Nem tudom mit csinálhatnánk, tönkre teszi a barátnőmet, a kapcsolatukat... És magát állítja be áldozatnak. Szerintetek mi lehet a baj? Tényleg pszichiáter kéne? Nagyon aggódom miatta, már kedve sincs hazamenni, minden másnap sír mert valamit mindig kitalál az anyja... segítsetek! :(.



2018. ápr. 7. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Van olyan családtagja a barátnődnek, aki tudna segíteni, hatni anyukára, például nagynéni, nagymama, hogy anyukának pszichiáter kellene?
2018. ápr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Legyél vele többet. Lehet anyuka is lenyugszik,ha Veled látja. Barátnődnek tanácsold az iskola pszihológust,ehhez szakember kell nem egy oldalon ismeretlenek. Anyukának kemény depressziója és üldözési mániája van,és betegesen ragaszkodik a lányához,aki kezd felnőni,leszakadni az anyjáról.
2018. ápr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat❤️ iskolapszichológuson gondolkozott már, én pedig az apjával akartam beszélni, ő is otthon van, de nem nagyon folyik bele ebbe a dologba.
2018. ápr. 7. 21:07
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Szívesen. Én mindenképpen azt tanácsolnám,hogy a szakemberrel is beszéljen. Apuka meg szégyellje magát,hogy ezt hagyja. Ígyis nehéz életkorban vagytok,amikor jobban kéne figyelni a gyerekekre.:(
2018. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha ennyire nem bízik a lányában, menjenek el egy vérvételre, ahol célzottan a droghasznatot vizsgálják. Egyből kiderülne, kinek van igaza. Ebbe már az anyja se tudna belekötni.
2018. ápr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Utolsó: sajnos a drogteszt sem segít ilyenkor. Ismertem hasonló embert, amikor pszichés gondjai vannak valakinek, akkor hiába érvelsz, vagy viszel bizonyítékot.


Szóljatok valaki felnőttnek aki segíthet. Pl a lány apukája igazán összeszedhetné magát...

2018. ápr. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az apára kell hatni, hogy tegyen valamit, mert rosszul fog elsülni ez.
2018. ápr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

- biztos vagy benne, hogy nem drogozik, és nem csak alibinek kellesz neki? (mondod eltávolodtatók az utóbbi időben)

- te is meggyőződhetsz az igazáról egy teszttel és apjával együtt ha mindketten melléálltok valahogy úrrá lehettek a dolgon.

- ha anya pszichotikus akkor el kellene gondolkodni a gyermekelhelyezés újratárgyalásán...

2018. ápr. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyám is mindig olvasgatta a telefonom,átkutatta a cuccaim miután elváltak apámtól.Azt mondta miattam mentek szét.Akkoriban cigiztem (töltött cigi volt) és ellopdosta a cigiket és azt mondta füves cigizek meg hogy drogozok.Mindenhogy zsarolt,lelki terrorban tartott öreganyámmal együtt.Azt akarták elérni,hogy apámmal meg minden emberrel szakítsam meg a kapcsolatot,hogy csak ők léteznek.. Aztán mikor 18 lettem
2018. ápr. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9es vagyok csak előbb véletlen elküldtem.

Na szóval mivel nem tudott egyik se megtörni (amikor ugy tartotta kedvük nekem jöttek)teljesen ezért kib*sztak a cuccaimat is a kapu elé. Elköltöztem apámhoz..Beteg emberek.. Eléggé taccsra vágott lelkileg főleg,a mai napig bennem vannak ezek a sérelmek..


A válaszom az: Ezt nem szabad hagyni,hogy elmérgesedjen a dolog,mert ha ilyen az anyja akkor lehet meg is fogja verni.. DE! bizonyosodj meg róla hogy tényleg igaz amiket elmond neked,vegye fel a barátnőd ezeket a kirohanásokat.

2018. ápr. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!