Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos édesanyám...

Szerintetek jogos édesanyám kiakadása?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, aki hétvégén elszeretne menni a 20 éves barátjához. 50 km-re lennék távol. Szombat reggel mennék, vasárnap este jönnék. Lassan 2 és fél éve vagyunk együtt a barátommal(előtte nem volt egy pasim se), de nem akar elengedni oda.(pedig már engedett)

ráadásul napokon belül lesz a születésnapom is..

nővérem 19 éves, fél éve vagy együtt a barátjával és őt elengedi hozzá úgy, hogy ő nem 2 napig lenne ott, hanem másfél-két hétig és nem 50km-re hanem 250 :'))

azért nem enged el engem mert még "kicsi" vagyok

most őszintén... ez így hol fair, logikus?!..


2018. ápr. 11. 14:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
A nővéred felnőtt ember, nagykorú. Te meg még nem.
2018. ápr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

Először is még 17 éves vagy, nem 18. Ő mondja meg, hogy mikor hova. A nővérednek azért nem mondhatja meg, mert 19 éves, felnőtt ember, neki max. tanácsot adhat.


A másik, hogy a viselkedésed miatt is (nem ismerlek, bocs) tekinthet téged "kicsi"-nek, lehet, hogy naívnak tart, és félt.


Bemutattad már neki a barátod, hogy legalább tudja, hogy kivel hova mész?

2018. ápr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

természetesen tudja hogy hova és kivel lennék,már majdnem 2 éve ismeri

jó a kapcsolat közöttük, sohasem vitáznak

2018. ápr. 11. 15:01
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
Nem jogos! Egyáltalán nem jogos! Nem friss kapcsolatban vagy a fiúval, többször is voltál nála, most meg nem mehetsz.. Nem értem a logikát, ha annyira féltene, egyszer se engedett volna el. Attól,hogy 18 leszel, nem fog változni semmi se, szerintem akkor is bele fog szólni. Ne így legyen! ☺ valahogy próbálj vele beszélni, mert rá fog menni a kapcsolatodra, az életedre ez a fajta tiltás. Ezért hazudik vagy szökik meg a sok tini, mert ilyenek a szülők! Sok sikert!
2018. ápr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
11%
17 éves vagy és anyukádnak igaza van. Szerintem még korainak tartja, hogy unokája legyen. Amúgy sem fog örökké tartani ez a kapcsolat.
2018. ápr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Lássukcsak 18 éveskortol vagy NAGYKORÚ! Nyilván félt!
2018. ápr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes válszokat!:"D
2018. ápr. 11. 15:36
 8/18 anonim ***** válasza:
34%
Hatalmas problémák...
2018. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen, hatalmas nagy problémák mivel 11.-es vagyok, jövő hónapban előrehozott érettségit fogok csinálni, majd szóbeli

nyelvvizsga nyáron és jövőhéten kezdődik a barátom oktatása (mivel hétköznap, hétvégén dolgozni fog)

de igen, valóban nagy "problémák" mivel jelenleg csak egy kis kikapcsolódásra van szükségem, aztán jön majd a stressz :DD

2018. ápr. 11. 16:27
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Ha az értelmét keressük mindennek, két dolog játszhat közre:

1. Ameddig nem vagy nagykorú, édesanyád a felelős MINDENÉRT, ami veled történik. A nővéred már elmúlt 18 éves, saját magának kell felelősséget vállalnia önmagáért.

2. Az életkor csak egy szám, nem leszel hirtelen érett és felelősségteljes pár nap múlva, csak mert betöltöd a 18-at. Lehet, hogy édesanyád az alapján mérlegeli az ilyen döntéseket, hogy milyennek ismer téged (és a nővéredet).


Ugyanakkor természetesen az is lehet, hogy anyukád döntése egyáltalán nem jogos, nem igazságos. Nem tudjuk eldönteni, hiszen nem mi vagyunk az anyád, nem is ismerünk téged sem, a barátodat sem, a helyzetet sem. Azt írod, hogy korábban már elengedett így. Ebben az esetben nyilvánvalóan kell, hogy legyen valamilyen indoka arra, hogy nem enged el. Szembesítetted már ezzel? Történt valami negatívum, amikor legutóbb elengedett?

2018. ápr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!