Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én érzem ezt nem igazságo...

Csak én érzem ezt nem igazságosnak?

Figyelt kérdés

19 vagyok, van egy 17 éves testvérem. Én kb 2,5 éve dolgozom részmunkaidőben egy informatikai cégnél, általában otthon, mert webfejlesztésről van szó.

Havi 25-50 ezer között keresek, nyilván ez egy változó fizetésű munka.


Zsebpénzt nem kaptunk soha, a kaján kívül mindent magunknak kell vennünk, pedig jól élünk. (Ezért is kerestem valami munkát)

Amikor megszereztem ezt a munkát és lett minden hónapra egy kis "zsebpénzem" feltűnt hogy testvéremnek is. Pedig ő semmit nem dolgozik. Azt mondták nekem hogy ösztöndíjat kap, oké elhittem. Tegnap, tehát 2,5 év után kb kiderült hogy ez nagyon nem így van, anyám ad neki pénzt, mindig megkérdezte tőlem mennyit kerestem, és annak legalább a 80%-t. (Úgy derült ki hogy anyámnak segítenem kellett a netbankjában, és nyoma nem volt ennek az ösztöndíjnak)


Természetesen kiakadtam, meg mondtam hogy ez így nem fer. Anyám szerint igen, és pont ezért nem akarták elmondani. Mellesleg sokszor hozzámvágta már anyám hogy ő csak egy lányt akart, én minek vagyok, miért nem keresem meg apámat és élek vele. (Ezt akkor is mondta amikor kiderült.)


Jelenleg legszívesebben otthagynám a sulit, elmennék 8 órába dolgozni, és otthagynám anyámat éljenek boldogan nélkülem.


2018. ápr. 14. 11:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mellesleg sokszor hozzámvágta már anyám hogy ő csak egy lányt akart, én minek vagyok, miért nem keresem meg apámat és élek vele. (Ezt akkor is mondta amikor kiderült.)"

Undorító egy anyád van...


"Jelenleg legszívesebben otthagynám a sulit, elmennék 8 órába dolgozni, és otthagynám anyámat éljenek boldogan nélkülem."

A sulit semmiképp se hagyd ott, de törekedj arra, hogy minél hamarabb le tudj lepni. Ez a légkör felnőtt embernek is csak fájdalmat okoz.


Egyáltalán nem igazságos, amit anyád művel. Felháborító...

2018. ápr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Nézd, te dolgozol, van pénzed, a testvéred nem dolgozik, neki nem lenne, ha anyád nem adna neki. Nem kell vele egyetérteni -néken se tetszene ez a rendszer-de anyád dolga, higy kinek ad és mennyit
2018. ápr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%

"Zsebpénzt nem kaptunk soha, a kaján kívül mindent magunknak kell vennünk, pedig jól élünk. (Ezért is kerestem valami munkát) "

Mondjuk itt egyik szavaddal ütöd a másikat....

2018. ápr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Anyám nemrég vett új kocsit. Szép házban élünk. De például vásárolni nem vitt el minket csak nagyon nagyon ritkán, ha kérdeztük akkor annyival el lett intézve hogy magunknak kell, vagy karácsony/szülinap/névnap ilyenek.
2018. ápr. 14. 11:46
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb amit tehetsz, hogy elengeded a dolgot, még ha ez nehéz is. A sulit minél hamarabb befejezed, és keresel egy albérletet. Ezután anyukával megszakíthatsz minden kapcsolatot (ezt kifejezetten ajánlom is).


Lehet édesapád nem véletlenül tűnt el ennyire.

2018. ápr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kedves anyád van, még jó, hogy te vagy az idősebb testvér, ha csak egy gyereket akart, akkor utánad minek vállalt még egyet? Valószínűleg a költözés lesz a megoldás, pláne ha van lehetőséged normális munkára, aztán estin/levelezőn tanulni meló mellett. Borzasztó lehet az ilyen kivételezés, meg egyáltalán az, gogy a szülőanyád ilyesmiket vág a fejedhez. A lelki békés érdekében jobban jársz, ha mielőbb elköltözöl. A munkád olyan jellegű, amire bőven van kereslet, ha abban az irányban tanulsz tovább, nem lesz majd gond a megélhetéseddel sem, ha valakit ilyen korán alkalmaznak már részmunkaidőben, akkor nyilván tehetséges abban, amit csinál, boldogulni fogsz biztosan.
2018. ápr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Én elmennék rendesen dolgozni és mennék albérletbe vagy nincsenek nagyszüleid esetleg oda nem tudnál e menni ha nagyon akarod a sulit befejezni, de hogy szóba nem állnék soha többet vele az is biztos.
2018. ápr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy apadat utalja, nem teged? Hogy minek vagy, ezt kerdezd meg tole. Miert nem vedekezett? Miert nem intezkedett, mikor teherbe esett?
2018. ápr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb amikor netbankozásban kell segíteni, mondd meg neki hogy kérje inkább a tesód segítségét. Ezek után én biztosan behúznám a kéziféket nála...


Amúgy meg tanulj ezerrel, a pénzt ne szórd el hülyeségekre, hogy legyen mire támaszkodni, amikor külön mész.

2018. ápr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

3-as! Értelmezd a szöveget, semmilyen mondatával nem üti egyik a másikat. Arról írt, hogy mi volt előtte, mielőtt elkezdett otthonról dolgozni suli mellett.


Kérdező! Anyádban helyetted is nagyot csalódtam. Képes volt 2,5 éven át hazudni neked a lánytestvéreddel egyetemben, azaz vele együtt.

Nem csodálom, hogy ki vagy akadva.


Ha csak lányt akart, azért vállalt még egy gyereket, mert te épp fiúnak születtél elsőnek? Csodás emberek vannak. Hogy nem sül le a bőr a képéről a 19 éves fiának ilyet mondani... Amikor ilyeneket olvasok, azt gondolom, hogy ilyen nem létezhet. Ezek szerint mégis.

A sulit semmiképp ne hagyd ott, mert nem fogsz tudni önálló életet kezdeni. Amit mellette keresel, gyűjtögess, amennyit csak tudsz.

2018. ápr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!