Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom előző házasságából van...

Párom előző házasságából van két gyereke. Lehetünk egészséges család?

Figyelt kérdés
Páromnak előző házasságából van két kisfia.(37éves nő) , 3 éve vagyunk együtt , szeretnék gyereket(31éves ffi). De felmerült bennem az a kérdés , hogy hogy fog az hatni az én(mi) saját gyerekünkre hogy egy csonka családba születik bele , ahol a (mostoha testvérei) egy hetet velünk, egy hetet az apjuknál töltenek. Hogy 3 különböző nagyszülöhöz járunk. Továbbá milyen lenyomata lesz a kapcsolatunkra a jövöben hogy a saját gyerekemet jobban fogom szeretni mint a másét, hiába szinte sajátomnak tekintem őket is. És még sorolhatnám... Kérdés hogy ez csak az én félelmem, vagy valós kérdőjelek és intő jelek.

#gyerek #válás #házasság #babavárás #párkapcsolat #előző házasságból gyerek
2018. ápr. 14. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
A te gyereketek nem csonka családba fog születni, hisz lesz neki anyja és apja is, hacsak el nem hagyod. Az egy dolog, hogy a sajátodat jobban fogod szeretni, de ha nem bánsz másképp vele, mint a másik kettővel, nem kivételezel vele, rá is érvényesek lesznek a szabályok stb. akkor nem lesz belőle gond szerintem.
2018. ápr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
82%

A ti gyereketek miért élne csonka családban?

Az azt jelenti, hogy anyu, meg apu külön vannak.


Hogy jön ki a három nagyszülő?

Vagy miért hordanátok a volt férj szüleihez azt a gyereket, akihez nincs közük?

2018. ápr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

Én 31 éves férfiként biztosan nem akarnék ekkora koloncot a nyakamba, főleg 37 éves nőtől nem. Ebben a korban rengeteg fiatalabb nőt lehet találni gyerek nélkül és nincs az állandó dráma a mostohagyerekek miatt sem.

Nem jár külön jutalom azért, mert te neveled őket. Soha nem leszel az igazi apjuk, bármit is csinálsz, tehát nem fognak rád hallgatni. Állandóan ott van az ex is a képben. Mindig alkalmazkodnod kell a csonka családjukhoz, mert épp nálatok vannak a gyerekek, rájuk megy a pénz, míg a saját közös gyereketekre csak harmadannyi jut.

Ennyi teherrel még akkor sem éri meg, ha egy istennőről van szó aki a lelki társad.

Nem a te hibád, hogy ők szétmentek, de ha vállalod, te és a gyereked lesztek a szenvedő alanyok.

Ha érzelmileg kötődsz a mostohákhoz és mégis szétmentek a nővel, semmiféle jogi alapod nem lesz, hogy lásd őket, csak a vér szerinti gyereket.

Te tudod, 3 év nem sok, nekem biztos nem kellene nő gyerekkel.

2018. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Van aki szeret így élni, számomra elfogadhatatlan ez az életmód. Én normális családban nőttem fel, most is így élünk a gyerekünkkel. Számomra az a normális, hogy van egy anya, egy apa és csak közös gyerekek. Biztosan van, ahol működik az összevisszaság is, de személyesen nem láttam még olyat, ahol valaki(k) ne sérült volna.
2018. ápr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Miért ne lehetnétek egészséges család? Minden azon múlik, hogy nevelitek a kicsit. Csak annyi a lényeg, hogy legyetek vele őszinték, és tudjon arról, hogy nem édestestvérei vannak. Így, hogy Ő már ebbe születik bele, sokkal könnyebb dolga lesz.


Viszont mivel papíron nekem is van egy féltestvérem, és kettőnk közül én vagyok az idősebb, azt mindenképp tanácsolom, hogy bizonyosodjatok meg arról, hogy a két, már megszületett gyerek rendben van ezzel. Ők általában nehezebben dolgozzák fel az ilyesmit.

2018. ápr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Látom megvan a pro kontra oldal is. Ill újabb olyan kérdések vetődnek fel amik eszembe sem jutottak eddig!
2018. ápr. 14. 18:00
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha egy anonim netes oldal kommentelőitől teszed függővé, hogy akarsz-e gyereket a párodtól, az már régen rossz. Most ha leírnám neked, hogy ismerek boldog családokat, ahol valamelyik vagy mindkét félnek van már gyereke előző párjától, akkor megnyugszol? És ha utána leír valaki egy problémás esetet, akkor megint nem? Neked kell tudnod, mit akarsz, mi nem látunk bele az életetekbe.
2018. ápr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk működött és nem volt (nagy) gond, szerintem a nővérem is félig-meddig anyukájának tartja az én anyukámat. Pont ugyanolyan a viszonyuk, mint a másik két közös házasságból származó gyerekeknek.


Persze nem mindenhol alakulnak ilyen szerencsésen a dolgok, de van rá esély.

2018. ápr. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem ne aggódj azon, hogy pl. 3 nagyszülőhöz fognak járni a gyerekek. Minél több olyan ember veszi körbe, aki szereti, annál boldogabb gyerekkora lesz.
2018. máj. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!