Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám mamám halála után...

Édesanyám mamám halála után eladta a mama házát kapott pénzt és egy lakást, amibe én és a kislányom beköltöztünk, ennek 5 éve. Most elakarja adni a lakást, hogy a húgomat is segítse, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Arról volt szó,hogy ő majd megkapja szüleim lakását én meg majd azt amibe most lakom tanácstalan vagyok,hova menjek? Megértem,hogy segíteni akar a húgomat is,de én már egy csomó pénzt költöttem erre a lakásra,nem gondoltam hogy egyszer mennem kell innen.segítsetek,köszönöm
2018. ápr. 16. 10:50
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
99%

Mi lett megbeszélve?

Le lett papírozva, hogy amit költesz, visszakapod?

Vagy ugye az is alap, hogy megcsinálsz ezt azt, ha ingyen laksz ott.

Húgod is mondhatja, hogy hé te ingyen laksz valahol, ő meg fizet albit, vagy hitelt vagy akármi

2018. ápr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
Nem volt lepapírozva semmi,csak az lett mondva,hogy ez az enyém a hugomé lesz anyuék lakása,nem tudok megnyugodni,hogy engem beáldoz most a testvérem miatt
2018. ápr. 16. 10:58
 3/56 anonim ***** válasza:
95%

Mivel ez anyukád lakása, ezért bármikor eladhatja, hacsak nincs valami egyéb szerzödés köztetek.


A ráköltött pénzt elvileg visszakérheted - legalább is azt, amiröl van számlád -, de anyukád nem köteles semit megtéríteni neked, mert közben ingyen (lakbérfizetés nélkül) laktál eddig ott, és megindokolhatja azzal, hogy ha máshol laktál volna, sokkal több pénzedbe került volna.


Az meg, hogy a húgodat is akarja támogatni, teljesen érthetö, elvégre téged is támogatott azzal, hoyg 5 évig ingyen használhattad a lakását.

2018. ápr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
67%

Testvéred ugyanannyit érdemel!!!

Szüleid még élhetnek 20-40 évet, addig neki semmi nem jut?

Elég undorító hozzáállás, gondolom előtte is laktatok valahol. Gondolom eladja, pénzt meg elfelezi, ahhoz hozzáraksz és veszel egyet.

2018. ápr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
14%

De mit mond a család? Hogy az eladás után vehetsz egy kisebbet, vagy azt, hogy menj a híd alá?


Jogilag meg kellene tudni, hogy ki a tulajdonos ahol most laksz. Ugyanis a fejed fölül csak úgy nem lehet eladni egy ingatlant. Ha tulaj vagy pláne. Gondolom a lakcímed is,

2018. ápr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
82%
Illetve (5# vagyok) meg lehet állapodni, hogy megtartod, de kifizeted a testvérdet belőle.
2018. ápr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:
Akkor 5 éve miért nem gondolt erre? amúgy apukám sem ért ezzel egyet. És most ezt fel kell hánytorgatnia hogy ingyen éltem itt?Ez normális szerintetek?
2018. ápr. 16. 11:10
 8/56 anonim ***** válasza:
95%

Akkor fizesd ki a húgod.

Ő is a gyereke!

2018. ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:
Azt mondta eladja és a pénzt elfelezi,és vegyünk magunknak lakást, nem az enyém ide vagyok bejelentve-állandó lakcím,csak nem ez volt megbeszélve
2018. ápr. 16. 11:13
 10/56 anonim ***** válasza:
94%
"Akkor 5 éve miért nem gondolt erre? " És TE miért nem gondolkodál előre, mikor a más tulajdonában laktál?
2018. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!