Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel győzzem meg a szüleimet...

Mivel győzzem meg a szüleimet hogy elengedjenek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, ősszel mennék ki Hollandiába egy pár hónapra dolgozni. Mivel még nem megyek egyetemre csak jövőre, ezért megragadnam ezt a lehetőséget, de a szüleim nem akarnak elengedni. Az unokatestveremmel es a barátjával mennék. A munka már biztos, szóval nincs mitől tartani. Mivel tudnám meggyőzni őket, hogy elengedjenek? Tudom, hogy feltenek és megértem de ez jó lehetőség lenne számomra. És végre el kell kezdjek a saját lábamra állni,s elkezdeni a saját eletemet de így nem tudom ha nem engednek.
2018. ápr. 16. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
18 évesen nincs szükséged az engedélyükre.
2018. ápr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Elmúltál 18? Akkor nem kell a beleegyezésük, csak nem biztos, hogy tárt karokkal fogadnak, amikor visszajössz.


Egyébként milyen munka? Hol laknátok? Dolgozott már ott ismerős?

2018. ápr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell az engedélyük.
2018. ápr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
ELVILEG nem kell az engedélyük, igen, de ott laksz, szóval... ciki, ha kicserélik a zárat, míg odavagy.
2018. ápr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Van pénzed a repjegyre, első havi szállásra, rezsire és az ellátásodra?
2018. ápr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%
Jó lehetőség, nyelvgyakorlás, önállósodás, megígéred, hogy minden héten beszéltek. Ezekkel.
2018. ápr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Elvileg nem kell az engedelye, csakhogy a kerdezo meg messze nem onallo, onellato felnott no, vagyis erosen fugg a szuleitol.


Mondd, hogy ismerosokkel mesz, jo nyelvgyakorlas es tapasztalatszerzes, es rendszeresen tarthatjatok a kapcsolatot.

Esetleg az egyik szulod kikiser, hogy lassa, a munka, szallas, korulmrnyek rendben vannak.

2018. ápr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Mint ahogy már mások is írták, nem tarthatnak vissza, hiszen már nagykorú vagy. Azt meg, hogy nem fogadnának vissza kizártnak tartom, ha ennyire féltenek. Előbb utóbb bele kell törődniük, hogy felnőttél.
2018. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a biztos állas micsoda? Vágóhíd vagy üvegház? Esetleg kínai étterem? Naponta olvasom a hollandiai magyarok facebook csoportban hogy átvágták őket, segítsünk haza jutni... Persze hollandul egyik se beszel, magyar közvetítő irodán keresztül jöttek kis, biztos munkára....
2018. ápr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem kell az engedélyük,de nem fogok elszökni. Nem vagyok olyan. Szállást állja a cég, kimenni meg kocsival megyünk. Igen dolgozik ott uncsim barátjának egy haverja ő intézte el nekünk.
2018. ápr. 16. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!